Schiit vali 2 vs Bottlehead crack 1.1 vs Darkvoice 336se

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Kartal20 tarafından 5 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Kartal20

Kartal20
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Evet arkadaşlar merak edenlere gelsin üç cihazı da kullandım ufacık bir karşılaştırma yapacağım sormak istediklerinizi yazın cevap verebilirim
    Uzun uzun yazmamak için cihaz isimlerine baş harflerini kod olarak verdim
    Schiit vali 2 : S
    Bottlehead crack 1.1 : B
    Darkvoice 336se : D​
    Arka plan sessizliği: D>B>S
    Bas performansı: D>B=S
    Tiz performansı: D>B>S
    Vokal: B>S>D
    Dinamik çalma:?
    Sıcak ve Yumuşak Çalma: B>S>D
    Lambalı amfiye en yakın çalan: B>S>D
    Güç : D>B>S
    Schiit ile bottlehead birbirlerine oldukça yakın çalan cihazlar botthead ufak bir vokal ve arka plan sessizliğiyle schiit i arkada bırakıyor.Tabi cihazlarda kullanılan lambalar çok önemli bu denemeleri schiit de telefunken, mullard botthead de yine telefunken ve mullard, darkvoice de ise rca sylavinia ve ryhtoon lamba kullanarak yaptım. Kullanılan kulaklık sennheiser hd600-hd700​

Mikrobiyolog, akifb, refuserQ ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Stok lambaları ile 3 amfinin durumu nasıl?

3. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    92
    Bottlehead crack, speedball eklentisi ile daha iyi bir konuma geldiği hakkında çok fazla yorum var.
    Sizce Hegel hd 25 ile hangisi daha iyi sinerji kurdu ?

4. Kartal20

Kartal20
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    bottlehead üzerinde nos lambalarla satıldığı için hepsini eski üretim kaliteli lambalar ile kıyaslamam gerekti. Ama stok lambayla da kıyaslamanın değişeceğini sanmıyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Ocak 2021 ---
    speedball ın cihaza dinamiklik arka plan sessizliği katmakta ve tizlerde biraz parlama yaptığı için benim sevdiğim bir upgrade değil. Lambalı amfi yumuşak sıcak kafa yormadan saatlerce dinlenebilmeli diğer türlü parlak ve detay çalan analitik cihaz isteniyorsa zaten solid state kısım da oldukça fazla seçenek var. Hegel ile hepsinin sinerjisi iyiydi ama özellikle schiit ve bottlehead mullard lambalarla masaüstü primaluna amfi sistemimi aratmadı diyebilirim. Tabi bu yorumları türksanat müziği klasik blues jazz dinleyen biri olarak yapıyorum. Dinlediğiniz müzik türü çok önemli
    isim belirtmeyeceğim bir yerli marka ile sadece darkvoice arasındaki farkın çok fazla olduğunu belirtmişti bir arkadaşım ve şuan darkvoice kullanıyor. İki cihazı da aynı sistemde dinlemeden benim babam senin babanı döver demek yanlış bir karar ama daha iyi çalıyor olmasına sevinirim açıkcası yerli üretimimiz amfi kablo dac vs. bir markanın çıkması çok güzel olurdu uygun fiyatlara kaliteyi alabilirdik belkide...

5. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    636
    Ben buradayım ve bahsettiğiniz amfileri dinledim iddialıyım bu konuda.
    Schiit Valhalla 2 lambalı onuda test ettim aman Allahım.

#5 ahmet çekirdek, 6 Ocak 2021
    Son düzenleme: 7 Ocak 2021
    pyken123 bunu beğendi.
  6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,798
    3322 modelin 336se den farkı nedir

7. Kartal20

Kartal20
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    3322 dinlemedim ama cihazları alırken yaptığım araştırmaya göre 3322 eski üst modellerden parlak, sert ve analitik çaldığını okumuştum
    bu konuda bir itirazım yok lakin amfinizi hiç dinlemedim belki bu üç cihazdan da kötü belki de hepsinden daha müzikal sıcak olabilir. Siz bu amfilerin hepsini dinlediyseniz daha tecrubelisiniz bu tecrubeyi paylaşabilirsiniz burada kullanıcılara faydası olacaktır. Benim paylaşımda bulunma sebebim yabancı forumlarda saatlerimi harcayıp bu cihazları arayıp bulup dinledim zaman ve para kaybettim başkalarına kolaylık olsun istiyorum, bizim ülkede hifi adına paylaşım çok az ne kadar bilgi paylaşırsak o kadar faydalı olur
    valhalla 2 modeli mi demek istediniz 4 duymadım hiç. valhalla 2 evet araştırırken çok çıktı karşıma tahmin edebiliyorum schiit vali 2 bile bu kadar iyiyse valhalla harikadır ama amerikadan almak zorundayız o da kargosu vergisi biraz tuzlu oluyor bir gün onu da denemek isterim açıkcası

8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    636
    Evet haklısınız 2 lambalı imiş aradan çok zaman geçti,satın almıştım sesini dinlemek için benim amfi,lerle karşılaştırma yaptım SE III yapıyordum sesini ben beğenmedim sonra satışa çıkardım alacak arkadaşada söyledim benim amfilerin sesi daha güzel diye yurt dışından lamba getirtirim dedi ne yaptı bilmiyorum.
    Önceden haberim olsa idi birde yerli amfi koyardık oraya bir yorumda buna yapardık,La Figaro klonu yapıyorum schiit ürünlernide bazılarını dinleme şansım oldu .
    ARAS modelini çeşitli araştırmalardan sonra ve stüdyo kulaklığımın ihtiyacından tercih ettim.Birçok yabancı markaların kalitesini yakalmış hatta geçmiş yerli ürün, Ahmet abi ürününün herdaim arkasında çok mütevazi ve tam bir esnaf. Ayrıca ses ve sahne konusunda deneyimim klasik lambalı amfilerdeki gibi ısındıktan sonra alt orta ve üst tonlarının içlerinin dolduğunu size hissettiriyor. Amfisiz soğuk kuru olan tonlamalar ve sahnelemeri flatliğe en az etki ederek size saf billur gibi bir ses vererek müzik dinleme zevkine zevk kadan bir ürün ARAS . Kendim kullanıyorum arkadaşlarımada aldırdım ve alacak olanlarada kesinlikle kaçırmamalarını şiddetle tavsiye ediyorum.
    Bu arada kulaklık dışında pre amp olarak amfimden öncede sistemime dahil edip büyük kolonlarada lambalı amfinin sıcaklığını yansıtıyorum sonuç mu? MUAZZAM !!!
    Djgoktug adlı üyemizin ARAS yorumu.

9. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    636

Aras modelin hoparlör deneyimi.

10. Kartal20

Kartal20
    Expand Collapse
    Yeni Üye