SEDEF AUDIO SE-III İNCELEME

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda ugur86 tarafından 19 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    548
    SE III fiyatını 290 tl yapalım kargo 30 tl yakın para tutuyor beni anlayışla karşılayacağınızı umar herkese saygılar sevgiler diyorum.

2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    548
    Kampanya sona ermiştir,

thejustice bunu beğendi.
  3. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Düşük empedanslı yüksek hassasiyetli kulakiçi ile deneyimleyen var mı. Bir de Ahmet bey'e sorum ; gain ayarını yapar gönderirim demiştiniz. 16ohm ibasso it01 e göre gain ayarı yapılsa yarın 50 veya 250ohm bir kulaklık kullanırsam tek sorun düşük ses seviyesi mi olur?

4. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Verdiğim bilgi işinize yararmı bilmiyorum ama elimde şuanda aktif olarak kullandığım 4 adet kulaklığım var , Cx300ii, sennheiser momentum on ear 2.0, sony ex750na ve hd650 empedansları sırasıyla 16 , 18, 32, 300. Amfi hd650yi yeterli seviyede besliyor zaten alma amacımda hd650 ile kullanmaktı o yüzden amfiden çok memnunum gerçekten , ama hd650 de neredeyse duyulmayan dip ses diğer 3 kulaklıktada bayağı bariz duyulur bi hal alıyor, şarkı dinlerken duyulucak bi dip seste değil ama.
    Fakat 2 kulak içi olan modeldede ses biraz fazla patlıyor , momentum on ear 2.0'ın empedansıda cx300ii ye yakın fakat momentum on ear 2.0'da sesi daha dolu dolu yapan amfi kulakiçi kulaklıklarımda sesi ciddi anlamda bozuyor, eğer ayarı yapılabiliyorsa bilmiyorum tabiki, benimde çok bi bilgim yok, tecrübelerim bu şekilde inşallah yardımcı olur.

5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Düşük empedanstan değil de yüksek hassasiyet değerinden dolayı dip ses daha fazla duyulur diye düşünüyorum. Çok bilgili değilim yanlışım varsa lütfen düzeltin. Bir de sormak istediğim dip ses müzik yok iken de var mı? Bende de fiio E17 de bir tısslama var ama müzik yokken tısslama da yok. Acaba bu dip ses değil de kayıttan kaynaklı mıdır?

Ahmet bey gain ayarıyla ilgili biraz daha detay verebilir misiniz? Her modelde gain ayarı yapılabiliyor mu. Ayrıca düşük empedans yüksek hassasiyetli kulaklığa göre gain ayarı yapılırsa ileride yüksek empedanslı bir kulaklık bağlarsak nasıl bir performans olur. Ses seviyesi düşük mü olur?

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  6. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    482
    ben kullandığım dönem dip ses hiç duymadım. Dip ses guyabileceğin kulaklıklar hassasiyeti yüksek empedansı 16 ohm altındaki iem ler olabilir. ki onlarda da amfi kullanmak sorgulanabilir bir kavram. Ben AKG Q701 için almıştım. Çok da tatmin etti.

Collapse Signature Expand Signature
  7. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    45
    Bahar kampanyası yok mu :)

HTC_M10h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  8. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Gerçekten tecrübeli insanlardan Hifiman400i, Fidelio x2 v.b kulaklıklar adına; bu kulaklık zaten güç istemiyor, amfiye gerek yok söylemlerini duymama çok şaşırıyorum. Bir kulaklık amfisiz x performans veriyor, amfi ile 2x performans veriyorsa onun için amfi şart demektir. Ahmet hocamın amfisi ucuz yoldan öğrenci şahsıma güzel müzikler dinletmiştir. Öncelikle foruma, sonra ahmet hocama, en son da SE-III amfime teşekkürler.

9. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Sanıyorum Ahmet hocam bu ara yeni amfilerle karşımıza çıkacak :)