SEDEF SE IV Lambalı kulaklık incelemesi ( Bonus içerik )

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda ilkercom tarafından 5 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    569
    AKG ile uyumu gayet iyi olacaktır. zaten bundan iyi amfi içinde en az 500 usd vermek gerekecek günümüz şartlarında da zor iş. Ben Fiio ile Se III kıyaslamıştım. Fiio biraz dijital Se III ise analog çalıyordu. Bu yüzden SE IV denemeye karar verdim. Yoksa bu skalada fiio K5 pro da alınırdı. ( dövizden dolayı K5 pro bile yalan oldu )

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  2. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Arkadaş 712 pro ile olan yorumunu paylaşmamış, Aynı kulaklık ve sedef se ii bende varken kendimce bir şeylerden bahsedebilirim.
    Bu kulaklık güce en fazla ihtiyaç duyan kulaklıklar arasında anladığım kadarıyla. Sedef se İİ bu kulaklığı baya bir güçlendiriyor. Kulaklığı Dac dan çıkartıp (İfi audio nano dac), amfiye bağladığımda daha sıcak, sesler daha detaylı, derin ve tınılı çalıyor ama amfiyi ilk aldığımda amfi soba gibi olduktan sonra biraz perdeli çalıyordu, sanki enstrümanlarla arama bir duvar örülmüş gibiydi Fakat şu an öyle bir şey neredeyse yok. Dac ile amfi arasında focal oksijeni çekilmiş bakır kablo kullanıyorum(kablo yeni değildi yani o perdeleme muhabbetinin kablo ile alakası olduğunu hiç düşünmüyorum). Şu anlık gayet memnunum ama sanki bu Dac ile bu amfi pek birbirlerine uymadılar, Dac berrak ve sahnesi geniş çalmaya çalışırken ,sedef lambalı amfi bunu biraz örtüyor farklı bir tat katıyor ve bu öyle bir tat ki, kulaklığı amfiden çıkartıp dac a bağlayasım gelmiyor.
    K712 pro ilk elime geçtiğinde PES sesler çok ilginç gelmişti ,olması gerektiği gibi değildi sanki sesler.(2. el aldım burn in muhabbetiyle gram alakası yoktur.)
    Fakat şu an 100 saate yakın dinlemişimdir ve pes sesler çok güzel özellikle kontrbass, çello gibi FA çalan enstrümanların sesleri çok çok gerçekçi.
    Kulaklığın pedinin altında bir sünger var onu çıkarttım, Perdeleme muhabbetiyle biraz alakalı olabilceğini düşünüyorum.Ayrıca o pedin altındaki süngerin ne işe yaradığını bilen bir arakadaş varsa anlatabilirmi?

ahmet çekirdek bunu beğendi.