SENNHEİSER HD 4.40 BT İNCELEMESİ

'Sennheiser' forumunda Synchronicity tarafından 22 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,237

Hocam hazır hevesim geçmişken göndereyim size takılın 1 hafta :)
    Basslar güçlü ve dolgun ancak eksiklikleri de bariz hissediliyor.
    Çözünürlük ve hız olarak, bazı yoğun basslı elektronik müziklerde hafif roll-off etkisi mevcut.
    Burda kendinize dürüst olup bence " 669.90₺'ye ne bekliyorum"a dikkat etmek lazım.
    Sonuçta giriş seviyesi bir kulaklık olduğunu unuttuk sanırım, çünkü beklentiler yükselmiş buraya bir güncelleme gibi ek bir açıklama bırakayım;
    Audiophile kulaklığı değildir! :)
    Gündelik olarak mp3 veya streaminglerin en yüksek çözünürlüğünde iş görüyor.
    Yazılanları okuyunca hafif bi hype sezdim aman dikkat :)
    669.90₺'ye henüz subwoofer gibi bassları olup, diğer frekansları ezmeden film, oyun falan olmaz öyle :)

Film ve oyun performansını soran arkadaşımıza cevaben;
    Cihaz kapalı kapsül tasarımından mütevellit öyle 7.1 veya 3d gibi film ve oyun için geliştirilmiş değil.
    Özellikle oyun oynarken bt microfon özelliği oyuncu kulaklıkları gibi ağız bölgesine odaklı değil (zaten mikrofon olayını pc de açamadım), oyunda mikrofonu unutun.
    İş görür, günü kurtarır, daha fazlası değil.
    Zaten cihaz giriş seviyesi ve müzik dinlemek için olduğundan bu tarz bir incelemeye gerek duymadım.
    Genelde birçok kulaklığı müzik türlerine göre seçtiğimiz durumlar varken öyle hepsi için bir kulaklık kullanmayı tercih etmem.
    ( Film, oyun, müzik, telefon görüşmeleri vs. gibi işleri tek kulaklıktan iyi sonuç beklemek pek doğru değil.)

Bazen fiyatına göre gayet iyi dediğimizde beklentiler aşırı derecede yükselmiş oluyor maalesef ve dh incelemelerine doğru gitmekten korkar oldum biraz.

#21 Synchronicity, 2 Mart 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Mart 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  2. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,399
    Hocam bu açlık Çin liler yüzünden yaa onlar K3 Pro daki gibi fiyatı uygun olup sizi çok şaşırtabiliyor. Gönderim noktasında sizin için sıkıntı olmazsa bakabilirim hatta Philips 55pus7502 a bağlanıp bağlanmadığı noktasında bir şeyde karalarım. Sanki bende meyil beats solo 2 ye kayıyor gibi :))

3. omrtuna

omrtuna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    incelemelerinizi keyifle okudum öncelikle teşekkür ederek merak ettiğim noktalara geçmek istiyorum, kulaklığı burada bulunan mağazalarda olmadığı için deneyimleme fırsatım olmadı ilginç bir şekilde almaya karar verdiğim andan beri çok büyük bir talep olduğu söylendi, nereye gitsem stok yok.

Kulak padleri hafızalı sünger ve pürüzsüz bir yapıda duruyor terleme yapacağını ve çabucak aşınacağını düşünüyorum, kulakçıkları taktıktan itibaren basınçla küçülüyor mu yoksa göründüğü gibi biraz fazla mı büyük?
    Geçmiş yıllarda bir kere bt kulaklık kullanma fırsatım olmuştu ama ciddi derecede ses kayıpları oluyordu aptX bu durumu ne kadar önlemiş sizce?

EDİT; Kulaklığı indirimli almak isteyen olursa https://www.webdenal.com/sennheiser...f4aqhcuGwl2Ye-Cuzu0Wx5UPFMHVKK58aAt3UEALw_wcB Sennheiser onaylı bayii

4. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    147
    Mediamarktta denedim. Giriş seviyesi konusunda haklısınız. Yüksek çözünürlük beklememek lazım. Baslar derin ancak yayvan değil. Tiz doyurucu değil. Midler her zamanki perdeye sahip. "telefonla eğleneyim audiophili değilim vakit geçireyim" kulaklığı olmuş.

5. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Bu yorumdan sonra 670 vermek biraz fantazi gibi olur. .)

6. omrtuna

omrtuna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    2 kişi bunu beğendi.
  7. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Bu fiyat seviyesinde metal müzik için kablosuz bir kulaklık yok mu? :(

8. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadaşlar bu kulaklık için yoruma ihtiyacım var. Progresif metal dinleyicisiyim. Evde shure srh440 ve apple kulak içi kulaklık kullanıyorum.

Beni tatmin eder mi?

9. omrtuna

omrtuna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Bu konuda en iyi yorumun bile seni tatmin etmemesi gerekir zira dinlediğim müzikler tür bakımından ne kadar geniş yelpazeli olsa bile sana "bence iyi" demekten öte gidemeyeceğim sanırım konudan farklı olarak teknik detaylar dahilinde bass ile öne çıkan şarkılar bu kulaklık ile biraz hissiyatsız kalıyor, bu dinlenemeyecek anlamına gelmiyor şüphesiz, ama "Sony Extrabass" serisi ile dinlenilen elektro & trap vb bass ile güçlenen, derinlik kazanan şarkılardan alınan haz ile bu modelden alınan haz "bana göre" bir değil. Yapabileceğim en iyi öneri Sennheiser Türkiye facebook sayfasına mesaj atarak en yakın satış noktasıyla ilgili bilgi al ve belirtilen satış noktasında Sennheiser yetkilisi birileri var mı öğren, varsa bizzat sana yönlendiriyorlar teknik detayları ve gerekli incelemeni yetkili kişi ile daha kolayca gerçekleştirir ve kulak zevkine göre testlerini yapabilirsin. @Ibanez

#29 omrtuna, 13 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mayıs 2018
  10. BoranB

BoranB
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Kablosuz kullanımda Apple Music(ya da AAC formatlı parçalar) ile Spotify’ı karşılaştırdığımda Apple Music’in önde olduğunu düşünüyorum.Sırf bu yüzden Spotify’dan Apple Music’e geçtim.Bilemiyorum belki günlerce kablosuz iletim codeclerinin ses kalitesindeki farkları üzerinde araştırma yaptığım içindir(Mümkün olabilir çünkü AAC desteği yok kulaklığın,SBC |AAC’den SBC’ye| üzerinden kablosuz aktarım yapılıyor fakat Spotify’ın araya bir codec daha atması yüzünden daha fazla dönüşüm yapılıyor ve bu ses kalitesini etkiliyor gibi geldi-OGG’den AAC’ye oradan da SBC’ye)Tamamen psikolojik de olabilir ama daha bir canlı çalıyor gibi geldi,denemenizi tavsiye ederim.

11. omrtuna

omrtuna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Derinlemesine araştırma yapmadım ama Apple Music kullanma sebebim oldu bu kulaklık, sesleri Spotify'dan daha gür ve bozulmadan alıyorum.

12. kaskas123

kaskas123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Merhabalar. öncelikle güzel bir inceleme olmuş. Kulaklığı 1 haftadır kullanıyorum ve kendi deneyimlediğim ve incelemede olmayan bazı şeyleri eklemek isterim. Bu ekleyeceklerim sesten ziyade daha çok kullandığımda karşılaştığım zorluklar olacak. Bunun nedeni ben bu kulaklığı müzik dinlemekten çok gece dizi/film izleyebilmek için almış olmam. (Genel kıyas olarak sony mdr-1a'yı kullanacağım.)

1-) kulaklığın kafa ölçü ayar aralığı biraz dar. Sonuna getirdiğimde bana tamı tamına uydu:). bunu daha iyi açıklamam gerekirse, sony mdr-1'da kafa ölçüsü olarak ortalarda kullanıyorum. Hatta ilk baş acaba küçük mü geliyor kulaklık demiştim.
    2-)Bluetooth'la başka cihazlara bağlanmak tam bir işkence. Bunun için bir pair tuşu olmaması ise büyük bir problem( eğer birden fazla cihazda kullanacaksanız.) Bunu şöyle anlatayım; başka bir cihazla eşleştirmek için önce kulaklığı kapatıyorsunuz. daha sonra açma tuşuna uzun süre basılı tutup bekliyorsunuz. Kulaklığın led kısmı mavi-kırmızı yanmaya başladığı zaman eşleşme olabiliyor. Olabiliyor diyorum bazen bu durumu 2-3 kere tekrarlamam gerekiyor. -Bu arada başka bir cihaza eşleşme yapacaksanız, diğer cihazların bluetoothlarını kapatın. daha kolay oluyor- Bu yalnızca 2. veya 3. cihaza eşleşmesini yapabilmeniz için. Daha önceden eşleşmiş bir cihaza bağlantı yapacaksanız, bağlanacağınız cihaz haricinde diğer cihazların bluetoothlarını kapatmalısınız. (daha kolay oluyoro_O)
    3-)kulaklıktaki benim tuhaf bulduğum bir özellik var. aynı anda birden fazla cihaza bağlanabiliyor ve hangi cihazdan sinyal alıyorsa, o cihaz ile eşleşiyor. Mesela şu anda hem bilgisayarıma hem de telefonuma bağlı. bilgisayardaki müziği kapatıp, telefondan açarsam 3-5 saniye sonra telefona bağlanıyor. :eek:
    4-)kablonun kilik mekanizmasına sahip olması. kilit mekanizması, kabloyu kulaklığa takmayı zorlaştırmış. ilk aldığımda acaba takılmadı mı şeklinde tereddütlerim bile olmuştu. Ve her takmaya çalıştığımda, deliğe bakıyorum. zor takılıyor. bazen içeriye oturmuyor ve ışık tutmam gerekiyor. Açık söylemem gerekirse, kulaklığın kablosundaki kilit mekanizması beni tedirgin ediyor. sony mdr-1a kulaklıkta kilik mekanizması yok ve bu beni çoğu kez kurtarmıştı. kablo bir yere takıldığında direkt çıkıyordu. Bu yüzden kulaklığın şarjı bittiğinde başka kulaklığa geçiyorum. Hatta bu kilit mekanizması bazen jack'ın yuvaya oturmasını bile engelliyor. :mad:
    5-) kulaklığın maşaları fazla sert. Kulaklığı taktıktan sonra maşaları elimde düzeltmem gerekiyor( veya yalnızca benimkinde böyle bir durum vardır. bilemiyorum. )
    6-)Bluetooth ile bazen sinyal atlamaları yaşadım. Ama bu genelde televizyonda dizi izlerken oldu.
    7-)Cihazın üzerinden veya telefondan ses seviyesini arttırıp/azalttığınız zaman sinir olduğum bir "bip" sesi çıkarıyor. Ve benim aşırı sinirimi bozuyor:mad:

Şu anda deneyimlediğim ve benim takıldıklarım bunlar. ses konusunda bir şey yazmaya gerek duymadım çünkü konunun sahibi güzel bir inceleme yazmış.

mfya, Ichimaru Gin ve Pax bunu beğendi.