Sennheiser CX300-II İncelemesi

'Sennheiser' forumunda oguzhan tarafından 3 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Tavsiye meselesine girilecekse Typhoon'un dediği gibi uygun konudan devam edilmesi daha iyi olur.

Collapse Signature Expand Signature
  2. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Tuh bee, geri verin abi cx300 umu , 250 liraya saticam, kiymete bindi :evl

3. Fresk

Fresk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hasan verdiğin linkte Bursa dan Osman Yılmaz ın yorumu kulaklığı özetlemiş :gulme

ses çıkışı mükemmel
    kulaklığı vatanbilgisayardan aldım eskiden müzik dinlemiyormuşum zannettim gerçekten ses çıkışı mükemmel ama bass biraz yetersiz gibi bass a önem vermeyenler için çok güzel bir kulaklık...
    Artıları: sesin netliği çok iyi, yalıtımı güzel, kablo su güzel
    Eksileri : bas biraz eksik gibi
    Sevdiklerinize önerir misiniz ? : Evet

:bu

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Muhtemelen kulak içinin ne olduğundan habersiz, earbud gibi takan biri. Daha önce çok gördüm abi, normal :)

5. hakanto

hakanto
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende kulaklığa önem vermeyen biriydim. sizin gibi kompetan olmam zor ama her şey sennheiser mx80 alamala başladı, inanın öyle sennheiserden önce valla müzik dinlemiyormuşum gibi hissettiriyor. eskiden kulaklık bozulunca 10 liralık bir philips alıp çıkardım, şimdi öyle değil. :) neyse ilerideki günlerde yeni kulaklıklarım için tavsiylerinize başvuracağım. şimdilik liste yi siliyorum, çünkü sınıfta kaldı.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Olur öyle,bende tf10 kullanırken ilk sm3'ü dinlediğimde ne var aynı çalıyor demiştim. :evl

7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Çoğumuzun ilk "iyi kulaklık"larından biri. Geride kalanlarımız da ep640 ile başladı bu yola :)

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Ben Vibe'la başladım :yourock

(sanırım bu smileyi ilk kez kullanıyorum :) )

9. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Cx 300 ü universite 2 nin basinda aldım 4 yil filan benimleydi.Benimde ilk iyi kulakligimdir.Bir kere ucretsiz degistirdi metan.Turkiyede ki fiyatini hakketmedigi kesin.Ama ne hakkediyorki ?

Sonra kiz arkadasima verdim cok sevindi :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,556
    Bende cx200 ii ile başlamıştım. Hayatımda duyduğum en iyi ses demiştim. O yüzden bu cümleyi kuran insanları hiç yadırgamıyorum. O ana kadar duyduğum en iyisiydi :)

11. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157

İlk kulaklığım, kasetçalar olan sony walkman ile üzerinde ki mega bassı açtın mı dünyanın en iyi bası bu kulaklıkda derdim arkadaşlara. Daha eskisi var mı? :coolsmiley:

12. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Onlara girersen hiç çıkamayız reis! Bende de Sony'nin gümüş grisi ince kasalı ciklet pilli bi walkmani ve onun kulaklığı vardı, ötesi yoktu :)

13. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Ben ilk iyi diyerek aldığım koss ksc75 ile başladım,kablosu gitti düzeltmye çalıştım olmadı.Sonra cx200 e geçtim ama o mutluluk vermedi.İlk bu iyi galiba diyeceğim super.fi3 tür.

14. kojiroh

kojiroh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Aslında ben de bu olaylara CX300-ii ile başladım sayılır. Sağolsun 1.5 sene boyunca beni idare etti, sonra sol tarafında ses gidince sizlere ömür oldu. Ondan yaklaşık 2 ay öncesinde kabını kaybetmeseymişim keşke, kabı çok güzeldi :)
    Sonra Brainwavz M2'ye geçtim ama CX300'ü daha çok sevmiştim sanırım. Bunun kablosu hem asimetrik değil (sol taraf kısa sağ taraf uzun olsa daha iyi olurdu, ya da en azından onu ayarlayabilsem), hem sesini çok beğenmedim boğuk geliyor, hem aldığımın 2. günü sol kulaklığın metal koruma kısmı yalama oldu (vida şeklindeki kısmını istediğin kadar çevir sabitlenmiyor), hem alalı 1-2 ay anca olmasına rağmen sanki sol tarafta ses gidiyor bazen.

15. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    M2 ses boğukluğu midbas kamburluğundan kaynaklanıyor, parlak bir player değil ise kullandığınız; eqo ayarların midbas tarafını, (diğer frekansların flat olsuğunu varsayar isek) -1 -2 ye düşürerek belli bir ferahlama yaratmanız mümkün.. ki dengeli sayılabilecek sansa clip ile bile bu boğukluk cx300-cx200 tarzı bir kulaklıktan m2 ye geçince çok can sıkabiliyor. Zamanında aynı sıkıntıları yaşamıştım.

Diğer tarafından sesin az gelmesi çoğu zaman psikolojik olup, diğer kulağınıza takıp halen aynı problemi yaşadığınızı düşünür iseniz, kulaklığın nozzle kısmını içi kolanya dolu mavi pet şişe kapağına batırıp, ızgara kısmını diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz.

16. LedZeppelin

LedZeppelin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Elinize sağlık inceleme için öncelikle, güzel ve sade bir inceleme olmuş çabucak okudum :)

2-3 yıl öncesine kadar en iyi kulaklık markası olarak bildiğim sennheiser'lar çok daha derine indikçe bizde oldukça değerinden fazla eden bir kulaklık olduğunu gün geçtikçe gördüm ne yazık ki, o paraya değecek bir kulaklık olduğunu düşünmemin yanında midler ve tizler çok karışıyor dengeli bir kulaklığa göre. O açıdan dengeyi kurabildiklerini pek düşünemiyorum, yüksek tizleri vardı fakat ben sadece dinlerim ne olduğuna dikkat etmem diyenler için üst seviye sayılabilecek bir kulaklık. Belki yurt dışından getirtilse o zaman tavsiye ederim de 140-150 lira bu kulaklık için çok kanımca.

17. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    yüksek seslerde cx 200 ii de aynısını yapıyor

vokaller acayip rahatsız ediyor

ben px100 ii tavsiye ederim ;D 1.5 yıllık bir geçmişim var

ama spora gitmek için cx serisi aldım 70 liraya fena değil

hd25-1 ii gelene kadar bunlar idare etcem

18. kojiroh

kojiroh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Ofiste çalışırken laptopa, yolda iPhone'uma takarak kullanıyorum ve ikisinde de yaşıyorum boğunluk sorununu. Dediğiniz şekilde ayarlamayı deneyeceğim.

Ama malesef soldaki ses gitme olayı cızırtıyla oluyor. Gerçi o sorunu bir tek dün yaşadım, bugün öyle bir sorun yoktu. Normalde jakı oynatınca da cızırtı oluyor, belki dün o esnada bir temassızlık vs. oldu, o nedenle gitti soldaki ses. Vaktim olduğunda telefonuma takıp iyice bi mıncıklayacağım sağını solunu :) Sorun devam ederse canıma minnet, kafamı mengene gibi sıkıştırdı diye G35'i kırıp rahatlamıştım, bunu da atarım çöpe gider :)

19. ozanxos

ozanxos
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kaç aydır bişey yazılmamış ancak benim merak ettiğim birşey var.Bu kulaklık ile CX400-II arasındaki fark nedir?
    birisi 130-140 diğeri ise en düşük 180 TL . Bu kadar fark koyduklarına göre bi fark olmalı mutlaka ama internette adam akıllı bir bilgi bulamadım.
    Kusuruma bakmayın yeni üye oldum konuyu da hortlattım :D

20. bocaboston

bocaboston
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    2 yıl kullandım bende iki kez sağ kulakta ses kaybı yaşayınca değiştirmeye kadar verdim.cx300 den sonra urbanears kransene geçsem hayal kırıklığı yaşarmıyım ?