Sennheiser G4ME One ve GSX 1000 Turu

'Kulaklık Genel' forumunda lucabalo tarafından 18 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Selamlar Arkadaşlar,

Sennheiser G4ME One ve GSX Turunu başlatmayı planlıyoruz. Bugün itibariyle Özgür (@Sechtdamon) ekipmanları bana kargolayacak. Önümüzdeki hafta pazartesi yani 22 Ocak 2018'den sonra her kişide 3-4 gün kalacak şekilde organize ederek turu yürütelim. Etiketlediğim arkadaşlar telefon numaralarını ve kaldıkları şehirleri bana PM yoluyla yazsın. Rota belirleyip kargolamaya başlayalım.

Herkese iyi forumlar :)

@fenrir
    @Mustafa ALKAN
    @theoldman
    @BlackburN
    @Vordhosbn
    @ulyses

--------------------------------------------

Ürünün kargolanma ve turun gidişatı ile ilgili gelişmeler için konuyu editliyorum.

Ürünler şu an bende. Tarihleri, gideceği şehri ve kişileri etiketliyorum. Sırayı değiştirebiliriz, henüz iletişime geçemediğim arkadaşlar var. Ürünleri 3-4 gün kalacak şekilde kargo tarihlerini yazıyorum. Çok abartı olmadan günleri esnetebiliriz. Sıralama aşağıdaki gibidir.

25 Ocak Cuma - @theoldman (Ayvalık)
    29 Ocak Pazartesi - @fenrir (İzmir)
    2 Şubat Cuma - @BlackburN (İletişemedik)
    5 Şubat Pazartesi - @zaquda (Ankara)
    9 Şubat Cuma - @Mustafa ALKAN (Ankara)
    12 Şubat Pazartesi - @Vordhosbn (İstanbul)
    16 Şubat Cuma - @Sennheiser (İstanbul) Tur Bitişi

Şimdilik bu şekilde görünüyor. İletişime geçemediğimiz arkadaşlarla iletişim sağlarsak tam kesinleştirebiliriz.
    Kargo ücretini gönderici öder şeklinde gönderelim. Kargoyu alan arkadaş alıp çıksın :) Mesafeleri elimden geldiğince yakın yerlerden seçtim, umarım kimse darılıp gücenmez.

Herkese şimdiden keyifli dinlemeler diliyorum. GL HF :)

Collapse Signature Expand Signature
    #1 lucabalo, 18 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ocak 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  2. zaquda

zaquda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Tura katılmak isterim.

3. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Benim bu ara iş yoğunluğundan pek vaktim olmayacak gibi. Tura katılmak isteyen başka arkadaş varsa yerimi alabilir.

4. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Arkadaşlar ilk mesajı düzenledim. Bilgilendirildiniz :)

5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    @zaquda ile iletişime geçebildik, sıralamada düzenleme yaptım.

2 kişi bunu beğendi.
  6. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    513
    Bugün teslim aldım ürünleri,perşembe günü kargoya vermeyi planlıyorum bir sonraki kişiye

#6 fenrir, 30 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ocak 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  7. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    424
    bu set icin asil merak edilen ve ilk bakilacak olani bastan soyliyeyim, geri kalan detaya ilgilenenler baksin;

oyun turunuz degisse de bu set oyunun icinde hissetmenizi sagliyor arkadaslar.

yukaridaki gibi giris yaptim cunku sordugum, bizim gibi kulaklikla ilgili detay aramayan oyuncu tayfasi icin onemli olan buymus. gelelim kisa zamanda deneyimleyebildigim diger ozelliklere.

g4me one;

isciligi ve saglamligi sennheiser kalitesinde olsa da, tamamen plastik olan kasanin verdigi his o kadar kotu ki, goren biri ''ucuz marka blenderlerin verdigi hisse benziyor'' dedi. kulaklik uzerindeki ses dugmesi de his ve goruntu olarak benzer. renk veya tasarim icin bir sozum yok, bu tamamen kisisel zevk ve oyuncu urunleri genelde farkli oluyor.

kulaklik bana rahatsiz geldi, padler sert ve tacin yapisi nedeni ile kafayi sikistiriyor. gozlukle kullandigimi belirteyim ancak bir sure sonra kulakligi cikarma istegi duydum.

ses kalitesine gelince oncelikle kolay surulebilir bir kulaklik oldugunu soyleyebilirim. bagladiginiz kaynaga gore sekil alabilen bir yapisi var. bas on planda bir kaynakla farkli ve saldirgan bir karaktere burunurken, duz calan bir kaynakta dingin, derli toplu calabiliyor. acik bir kulakliga gore tizleri biraz kisa gibi geldi bana, parlak bir karakteri yok sennheiser' den beklenebilecek sekilde. basslar biraz derine inebiliyor ancak yeteri kadar hizli degil muzik dinlemek icin, farkli kaynaklarda ayni tepkiyi aldim, hizli yerlerde ustuste biniyor. yumusak midlere sahip, vokali yeterli veriyor.

gsx1000;

kulakliga nazaran yapisi daha iyi, gorsel olarak ta oyuncu urunleri icinde iyi duruyor. masaustunde duran bir urun olarak isiklarinin otomatik olarak azalmasi, elinizi goturdugunuzde aktif hale gecmesi cok hosuma gitti. bilgisayarin ya da mouseun uzerindeki ses tuslari ile kontrol edilebilmesi de hos bir detay, oyun esnasinda elinizi klavyeden ayirip tekerlegi cevirmek istemeyebiliyorsunuz. tasarim yonunden eksi olarak, kulaklik cikisinin urunun arkasinda olmasi gosterilebilir.

muzik icin 2.0, oyun icin 7.1 secenekleri var, diger secenekleri de kullandiginiz kulaklik tipine gore ya da oyun turune gore ayarliyorsunuz. ayarlari kolay ve dokunmatik yuzey ile hizlica yapilabiliyor.

ekolayzir ve bir kac ayari olsa da genelde beklendigi gibi derin ve yuksek bass vermek uzere ayarlanmis bir cihaz.

g4me one + gsx1000;

belirttigim gibi 7.1 i secip gerekli ayarlari yaptiginizda oyunun icine giriyorsunuz, sesler kulaga dogru geliyor ve oyun icindeki muzikleri dinlerken kendinizi kaptiriyorsunuz. daha evvel plantronics 788 kullanmistim oyuncu ekipmani olarak. arada cok fark oldugunu, sennheiserin cok ileride oldugunu soyleyebilirim ses ve saglamlik konusunda. alma karari icin bu kez bir sey diyemeyecegim. oyun icin beklentileri karsiliyor ancak bana oldukca rahatsiz geldi, oncesinde muhakkak denenmeli.

6 kişi bunu beğendi.
  8. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Kulaklığın malzeme kalitesi konusundaki fikirlerinize katılıyorum. 1000TL bandında olan bir kulaklık için kalitesi pek iyi sayılmaz. Premium hissi vermiyor. Detaylı olarak yazacağım müsait olunca..

3 kişi bunu beğendi.
  9. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    513
    Inceleme nasıl gidiyor diye soran varsa [​IMG]

Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

11 kişi bunu beğendi.
  10. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    :gulme

11. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    513
    @zaquda'ya gönderdim ürünleri

12. zaquda

zaquda
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Sabırsızlıkla bekliyorum :)

13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,731
    Bu gün teslim aldım..

3 kişi bunu beğendi.
  14. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,731
    SENNHEİSER GAME ONE OYUNCU KULAKLIĞI VE GSX 1000 DİJİTAL KULAKLIK AMPLİKATÖRÜ

Sennheiser firmasının Oyuncular için tasarladığı açık yapıdaki game one kulaklığı ve 7.1 çevresel ses desteği veren amfisini 5 gün kadar deneyimleme imkanı buldum. Bu süre içerisinde farklı türdeki playstation 4 oyunlarını kullandım. Beğendiğim ve beğenmediğim yönleri oldu. Türün meraklıları için iyi bir alternatif olabilir.
    6838 eklentisini görüntüle

MALZEME KALİTESİ VE GENEL İZLENİM

Game one Kulaklık:

Teknik Özellikler

Renk : Beyaz

Takma Şekli : Kafa Üstü

Kapsül Tipi : Kulak Çevreleyen (Circum-Aural)

Sürücü ve Kulaklık Tipi : Dinamik Sürücü / Açık Kulaklık

Uyumluluk : PC, Mac, Konsol

Empedans : 50 ohm

Frekans Aralığı (Hoparlör) : 15Hz - 28.000Hz

Frekans Aralığı (Mikrofon) : 50Hz - 16.000Hz

Ses Basınç Seviyesi (SPL) : 116 dB

Toplam Harmonik Bozulma (THD) : <0.1% (1khz,="" 100="" db="">

Bağlantı Tipi : 2X3.5mm (PC/Mac), 1X3.5mm (Konsol)

Kablo Uzunluğu : 3m (PC/Mac), 1.2m (Konsol)

Ağırlık ~300g

Kulaklık açık yapıda. Evet genelde oyuncu kulaklıkları kapalı olup güçlü bas desteği ile kullanıcıya sunulur. Sennheiser burada farklı bir yol izleyip Game One modelini açık olarak tasarlamış. Bu da tabiki bas gücünden feragat demek. Genelde oyuncular bass efektlerini hissetmek isterler ve bu kulaklıkta tam olarak hissedemedim... Tabi bu açık yapı detay anlamında artı olarak yansımış. Çevrede olan biteni net farkediyor ve bazen hayranlıkla dinliyordum. Mesela bir deniz kıyısında geçen oyun sahnesinde bir süre oralarda takılıp suyun,dalgaların ve rüzgarın,küçük canlıların (yengeç vs) seslerini dinlemek ,ağaç yaprak hışırtılarını duymak apayrı bir deneyimdi. Kapalı yapıda güçlü bas sunan kulaklıklarda bu kadar detay ve çözünürlük olmuyor. Burada zevkler devreye giriyor haliyle. Aksiyonun içine girip efektlerle kendinden geçmek mi, sonsuz detaylı seslerle oyunun dünyasına girmekmi? Sennheiser game one 2. Seçeneği sunmuş. Mesela fifa 18 de oyun içi atmosfer çok hoş detaylar iyi ama son dakikalarda gelen gol ile yıkılan seyirci gürültüsünü yaşarken o gürültünün verdiği basıncı tam olarak veremiyor. Ah keşke biraz daha bas güçlü olsa diyorum.

6839 eklentisini görüntüle

Görünüş olarak bir albenisi var evet. Ancak uzun süreli kullanımda biraz rahatsızlık hissettiğimi söylemem lazım. Örneğin HD650 kullanırken hiç sıkıntı yaşamazken, Game One uzun kullanımda kendisini hissettiriyor. Belkide yeter artık biraz dinlen demek istiyordur bilemedim... Sağ tarafda ses açma kapama için bir çevirgeç var J ses kontrolünü oradan da yapabiliyorsunuz. Mikrofonu kullanmak isterseniz aşağı indirip ağız bölgesine hizalanıyor kullanmayınca yukarı kaldırılabiliyor ve böylece sessiz moda geçiyor.

6840 eklentisini görüntüle

Kablo uzunluğu yeterli. Kulaklık açık yapıda. Evet genelde oyuncu kulaklıkları kapalı olup güçlü bas desteği ile kullanıcıya sunulur. Sennheiser burada farklı bir yol izleyip Game One modelini açık olarak tasarlamış. Bu da tabiki bas gücünden feragat demek. Genelde oyuncular bass efektlerini hissetmek isterler ve bu kulaklıkta tam olarak hissedemedim... Tabi bu açık yapı detay anlamında artı olarak yansımış. Çevrede olan biteni net farkediyor ve bazen hayranlıkla dinliyordum. Mesela bir deniz kıyısında geçen oyun sahnesinde bir süre oralarda takılıp suyun,dalgaların ve rüzgarın,küçük canlıların (yengeç vs) seslerini dinlemek ,ağaç yaprak hışırtılarını duymak apayrı bir deneyimdi. Kapalı yapıda güçlü bas sunan kulaklıklarda bu kadar detay ve çözünürlük olmuyor. Burada zevkler devreye giriyor haliyle. Aksiyonun içine girip efektlerle kendinden geçmek mi, sonsuz detaylı seslerle oyunun dünyasına girmekmi? Sennheiser game one 2. Seçeneği sunmuş. Mesela fifa 18 de oyun içi atmosfer çok hoş detaylar iyi amason dakikalarda gelen gol ile yıkılan seyirci gürültüsünü yaşarken o gürültünün verdiği basıncı tam olarak veremiyor. Ah keşke biraz daha bas güçlü olsa diyorum. 1099 tl fiyat etiketi ile Apartman hayatında güçlü ses sistemi kullanamayanlara ve meraklısına gider diye düşünüyorum.

6841 eklentisini görüntüle

GSX 1000 Dijital kulaklık amplikatörü

Genel Özellikler:

Ses Çıkışları

Kulaklık:DC akuple edilmiş çift yollu güç kaynağı

Frekans Tepkisi: 0 – 48.0 kHz

Tavsiye Edilen Kulaklık Empedansı: 16 – 150 Ohm

Maksimum Voltaj Çıkışı: 1V RMS @ 150 ohm

AUX

Frekans Tepkisi: 1.5 – 48.0 kHz

Maksimum Çıkış Voltajı: 1 V RMS @ 10 kOhm

USB Standardı: USB 2.0 Yüksek Hızlı ve USB 1.0 USB Audio Toplam Harmonik Bozulma (THD): 0,005 % Kablo Uzunluğu: 1,2 Metre Bağlantı Soketleri: 3.5 mm kulaklık soketi, 3.5 mm mikrofon soketi, 3.5 mm hoparlör soketi, mini-USB soketi

Desteklediği örnekleme oranları:

7.1: 44.1 kHz @ 16 bit

7.1: 48.0 kHz @ 16 bit

2.0: 44.1 kHz @ 16 bit

2.0: 48.0 kHz @ 16 bit

2.0: 96.0 kHz @ 24 bit

1.0: 16.0 kHz @ 16 bit

Tasarım olarak çok hoş. Dokunmatik yüzeyde 7.1 surround çevresel ses, 2.1 stereo, müzik ,film, first person shooter modları var. Gücünü usb bağlantıyla alıyor ek bir fiş yok. Surround deneyimi gerçekten güzel. 2.1 ve 7.1 seçenekleri ayrı deneyimler sunuyor. 1039 tl fiyat etiketine sahip.Kulaklik ve amfinin fiyatlarının biraz daha uygun olmasını beklerdim..

Yeni deneyimlerde buluşmak üzere..

#14 Mustafa ALKAN, 13 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Şubat 2018
    3 kişi bunu beğendi.