Sennheiser HD 650 Günlüğüm

'Sennheiser' forumunda DefinitioN tarafından 9 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Perdeden çekiniyordum ayar çektikleri iyi olmuş. Jds uyumluluğu yazılanların aksine hoşuma gitmedi. Ama hidizs hiç fena değil. Ses şiddeti yüksek değil ama derin baslar harici pek bulanmıyor. Nasıl bir amfi tavsiye edersiniz f/p şeklinden?

2. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Güncel ürünleri epeydir takip etmiyorum..
    Makul rakamlı olarak sadece Ahmet Çekirdek Bey'in yeni amfisi geldi aklıma..
    Bütçenizi yazarsanız tavsiyeler gelecektir..

Collapse Signature Expand Signature
  3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,342
    Hevesinizi cok kırmak istemem ama o kaynaklar ap100 ,jds falan hd650 için çok basit kalır...Ben çok amfi denedim hd650 ile.Sınırı tabii var ama ne kadar iyi seye bağlarsanız o kadar süper calar.

Ben 2.el kısmındaki ''bottlehead crack'i tavsiye ederim...Hd650 icin alacaganız en iyi amfilerden biri olur o paralara.Bulunursa yine vioelectric v200'de olur.Yanına tabii dac almanız gerekecek.

Ben crack'i çok almak istedim ama masada yer olmayınca artık baska bisey almıstım...Su anda da baska bi kaşıntı tuttu,radarıma baska bi amfi girdi :) Kulaklıgın potansiyelini görünce insan bi türlü rahat edemıyor sanki.

4. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Ortalama üstü memnun olduğum bir Dac ım var. Fakat dediğiniz gibi iyi bir amfinin çok şey katacağına inanıyorum. Merak ettiğim iyi bir amfi büyük mü olmalı. Göstergeler o yönde. Yani trafo su caps leri felan herhalde 1 karış bir kasaya sokulursa randıman vermiyor. Şu an Bursa Bykoz audio nun üretmekte olduğu class a mosfet amfinin tamamlanmasını bekliyorum. Deneme sonrası tavsiyelerinizi değerlendireceğim. Teşekkürler
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Şubat 2019 ---
    Bu arada bütçe 1500tl civarı. Başka tavsiyelere de açığım

5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343
    Günlüğü ikileyesim var.Kendimi ikna edebilirsem başlayacağım.

"HD 600 Günlüğüm" :)

6. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Biz ikna edelim. Lütfen yap. Ama tüm detaylarıyla, tüm geliştirme aşamalarıyla :)

Darius ve DefinitioN bunu beğendi.
  7. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Hd6xx için kablo upgrade mi yapmalı yoksa başka bir kulaklığa mı geçmeli sizce.

8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343
    ""
    Kablo yükseltme minimum 500 tl tutacaktır.Benim şahsi fikrim kulaklığı satarak "eğer bütçe uygunsa" HD660S yükseltmesi daha mantıklı olur.Tabi bu benim görüşüm.

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    660s fiyat farkını karşılamaz gibime geliyor yanlışmıyım

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343

Bu konuda birşey söyleyemem.HD660S i 15 dakika kadar dinledim ve güzel çalıyordu.Elbette fiyat farkı ölçüsünde karar vermekte fayda var.Mesela HD 600 ü satıpta 2 katını HD 660S e vermem ben.Bu derece bir ses farkı yok çünkü.Tamamen bütçe ile alakalı bir tercih yapılır bu noktada.

Kablodan önce uyumlu bir DAC ve ye DAC/AMP tercih etmeniz mantıklı olur.Kablo sistem tamamen içinize sindikten sonra yapmanız gereken bir tercih bana göre.

HD 650 günlüğünde kablo yükseltme yapılıyor ancak başta değil.Hakeza HD 600 günlüğünde de eğer ilerlemeyi başarırsam kablo yükseltme yapmam gerekir.O noktaya karar vermek için düşünmek lazım.Sonuçta kulaklık maliyetinin neredeyse yarısı.

11. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Sennheiser için önerilen graham slee solo ultra diamond amfim var ama basslar tam tatmin etmiyor. Dac ımın da iyi olduğuna karar vermeme rağmen detay da yeterli gelmiyor. Kulaklığın sınırına dayandığımı düşünüyorum. Acaba lambalı bir otl almamakla hata mı ettim.

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343

HD6XX kullandığım bir kulaklık değil.HD 650'nin sınırlarını az-çok kestirebiliyorum.HD 600'ün de öyle.Bunlar hayli eski ancak eşdeğeri fiyattaki birçok kulaklıktan daha iyi ses veren kulaklıklar.

Eğer kulaklık için yeterince yatırım yaptığınızı düşünüyorsanız ve aldığınız ses sizi memnun etmiyorsa O KULAKLIK SİZİN KULAKLIĞINIZ DEĞİLDİR.Değiştirmek en doğru tercihtir.

13. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Otl veya 120v teknolojisi bu kulaklığı ne kadar değiştirebilir?

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343

Bunu denemeden net olarak bilemezsiniz. :)

15. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Deneyenlerden yorum alalım istedim

cemq bunu beğendi.