Sennheiser HD 700 için Amplifikatör Tavsiyesi

'Amfi' forumunda Mehmet Ali UKŞUL tarafından 9 Eylül 2019 tarihinde açılan konu

1. Mehmet Ali UKŞUL

Mehmet Ali UKŞUL
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba dostlar. Arkadaşım yurtdışından gelirken çok istediğim ama ülkemizde pahalı olduğu için alamadığım bir kulaklık olan Sennheiser HD 700 ve iFi Nano iDSD black label getirdi. Sadece oyun oynuyor ve film izliyorum, kulaklık inanılmaz rahat geldiği için ve kaliteli bir kulaklık istediğim için aldım.Öncelikli sorum amp olarak yeterli gelir mi acaba yoksa farklı bir ürüne mi yönelmem gerekir? 6.5mm jack girişi olmadığı için 3.5mm dönüştürücü alıp kullanmam gerekiyor bu dönüştürücülerin kaliteli olması gerekiyor mu yoksa rastgele bir dönüştürücü alsam olur mu? Kulaklığıma ve kullanım amacıma göre beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.Sevgiler.

2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,046
    mavi ve Mehmet Ali UKŞUL bunu beğendi.
  3. Mehmet Ali UKŞUL

Mehmet Ali UKŞUL
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    cevap için teşekkürler kullanmakta olduğum amp hakkında düşünceniz nedir kullanımıma uygunmudur ?

4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,046
    Bence güç olarak uygun. Eğer laptop ile kullanacaksanız ideal. Ama desktop sistem ile kullanacaksanız bataryasına yazık, hem şerjı tam oyunun ya da filmin ortasına biterse ne olacak? Desktop kullanıcısı iseniz masaüstü dac/amp kombine bir cihaz olabilir. Aklıma gelen en basiti Audioengine D1 mesela...

Ya da yukarıdaki amfilerden biriyle uygun fiyatlı bir DAC kombinasyonu. Topping D50s ile JDS Atom mesela, 300 dolara çok detaylı, temiz bir ses alırsınız. Tahminen analitik tarafta olacaktır ama oyun ve film için sorun teşkil etmez.

Mehmet Ali UKŞUL bunu beğendi.
  5. Mehmet Ali UKŞUL

Mehmet Ali UKŞUL
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Schiit magni ve modi set yapmak istiyorum fakat amazonda satışı yok farklı bir yerden bulabilirmiyim bilmiyorum, bana önerdiğiniz 1 veya 2 kombinasyon söyleyebilirmisiniz.

6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,046
    Hocam yukarıda yazdım, sıfır alacak olsam benim birinci tercihim Topping D50s DAC + JBL Atom AMP olur.

Ama şu anda forumun ikinci el kısmından bu işi uygun fiyatlı ve hızlı çözmek mümkün:

Şu ilandan oldac: http://www.techno-fi.net/threads/satilik-massdrop-hd6xx-jds-labs-ol-dac-usb-optical.13042/

Şu ilandan da o2 amp alın: http://www.techno-fi.net/threads/objective-2-amfi.12905/

Filme oyuna rahat yeter. Müzik için de hiç fena olmaz.

7. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    305
    Mikrobiyolog' a hak veriyorum. Müzik dinlemek için bir dac almanız iyi olur amfinin yanına ancak oyun oynamak ve film izlemek için müzikte kullandığım dac yerine alienwarein kendi dacını amfiye bağlamayı tercih ediyorum mesela aksi halde ses epey flat kalıyor oyunlarda. Schiit te jds amfileri de hafifçe analitik taraft. Kullanımda bu esnekliği de uygulamadan yargılamayın ses karakterini diye ek bilgi olarak vermek istedim.

Collapse Signature Expand Signature