Sennheiser HD598 incelemesi

'Sennheiser' forumunda ualpar tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bu paraya ikinci el HD600-650 alınır. 598 rakamı 600e yakın diye, sınıf olarak da öyle değil..

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,051
    İnceleme için teşekkürler. Bu seri uygun fiyata bulunabilirse çok iyi performans sunuyor bence.

Bir ara HD595 kullanmıştım. Bunların bir önceki serisi. Bir HD600 değildi ama sesi oldukça benzerdi. Hatta amfiye değil de direk Ipod'a takınca en az bir HD600 kadar iyiydi, hatta belki daha bile iyiydi diye hatırlıyorum. Amfiye bağlandığında işler tersine dönüyor tabi.

Bir de şu ana kadar taktığım en rahat ve hafif kulaklıktı. Tek taraflı kablo olması da ciddi büyük rahatlık. Sonra iki taraflı kablolu kulaklık takınca sanki yular vurulmuş gibi hissediyor insan... Ciddi amele bir durum.

Muadili Grado, AKG ve bir 990pro'ya kesinlikle tercih ederdim.

#22 zxc, 5 Şubat 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Şubat 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Bu sözü genişletelim bence.İfadenizden herşeyle beslenir anlamı da çıkar ki yanlış olur.Standart müzikçalarlar ile dinleniyor ama tam verim almak için güçlü bir kaynak şart.

4. ualpar

ualpar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    HD598 dışında o seviye ya da daha üstü bir kafa üstü kulaklığı uzun dönem kullanmadım o yüzden diğerleriyle karşılaştırma yapamayacağım. İncelemeyi yaptığım zaman da olduğu gibi hala E17 ile birlikte kullanıyorum ve keşke dediğim bir durum olmadı bugüne kadar. Bası-midi-tizi-sahnesi-yumuşak sunumu-konforu her konuda memnun kaldığım bir kulaklık.

Yukarıda bir arkadaşın da bahsettiği gibi HD650 ya da daha üst düzey bir kulaklık aldığınızda verim alabilmeniz için daha üst düzey bir kaynak(dac ve amfi) almanız gerekecektir. Bu yüzden 598 mi yoksa daha üst düzey bir kulaklık mı sorunuzun cevabı sizin ayırdığınız bütçeye bağlıdır.

Esas sorunuza gelirsek yurtdışı fiyatlar genel olarak daha uygun fakat dolar/euro uçtuğu için bir miktar zararınız olacak. 2.el bölümünde çok temiz cihazların satışları oluyor. Takip edin derim. HD598 kullanan çok fazla yok sanırım ama belki bulabilirsiniz. Olmazsa da uygun fiyata başka bir kulaklık ve kaynak alabilirsiniz. Bütçenize göre, beklentinize göre kulaklık ve kaynak önerebilecek çok daha deneyimli kişiler var forumda, eminim yardımcı olacaklardır.

2 kişi bunu beğendi.
  5. ualpar

ualpar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Bu arada şunu da belirteyim ben yurtdışından aldığım zaman yanlış hatırlamıyorsam bana 450tlye yakın bir maliyeti olmuştu. Ben aldıktan 2.5 3 ay kadar sonra da 300tlye forumda ikinci el olarak satılmıştı. Şimdi dolar da euro da arttı, sıfırı 550 tlye değer mi değmez mi bunun kararını bir tek siz verebilirsiniz. Ben sıfırını 450ye aldığım zaman değdiğini düşünüyordum hala da düşünürüm ama 300e ikinci elini almış olsaydım daha da mutlu olurdum :)

Envoyé de mon C5303 en utilisant Tapatalk

6. Murcielago

Murcielago
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    111
    HD 598 yurt dışı fiyatını baz alırsak o seviyede ki en uygun seçeneklerden biri.Sürülmesi ciddi manada kolay , ufak bir taşınabilir amfi ile gayet güzel performans verebiliyor.Amfisiz direk standart bir müzikçalardan dinlenildiğinde bile çok şey kaybetmiyorsunuz.Sahnesi HD 600-650 den bariz şekilde daha geniş, havadar bir sunumu var(HE 400 den de daha geniş sahneli bana göre).Ses olarak pek belirgin bir zayıf yönü de yok diyebilirim fiyatını baz alarak.Bu açıdan "all arounder" olarak nitelendirilebilecek bir kulaklık.

2 kişi bunu beğendi.
  7. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

Şu arkadaş incelemesine göre dışarı çok ses vermiyor gibi, en azından kütüphanede falan değilsek serviste, metroda falan sorun olmaz sanırım.

Ben de önümüzdeki ay Almanya'ya gidecek bir yakınıma aldırmaya karar verdim fakat fiyatını pek anlayamadım. Kendi sitesinde 229euro , MediaMarkt'te ise 163euro görünüyor.

8. ualpar

ualpar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6

Aslında dışarıya öyle aman aman bir ses vermiyor dediğiniz gibi kütüphanede değilseniz büyük problem olmaz. Ama yine de metroda otobüste sokakta kullanmayı unutun derim. Dışarıdan çok rahat ses alıyor. Yani şöyle söyleyeyim mesela evdeyken çok rahat zil sesini telefonu vbyi duyabiliyorum..

9. Tiryaki

Tiryaki
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Epey geç olacak ama; hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ayrıca bir sorum olacak;

Bu model sennheiser.com'da hd598 olarak, sennheiser.com.tr sitesinde ise hd598 east olarak gözüküyor. Fark nedir acaba?

10. FireStorm

FireStorm
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Donanım forum üzerinden 2 gün önce HD598 kulaklık ve Fiio 3 müzikçalar aldım.
    Kulaklığı cihaza taktım sağ tarafta baslar pırt pırt şeklinde patlak kolon gibi ses veriyor.
    Evde laptopta Asus xonar U3 harici ses kartına takarak denedim sonuç yine aynı sağ taraftan zırıltı geliyor. Kulaklığı çıkardığımda dışarıdan bu zırıldama sesi çok net duyulabiliyor.
    aynı yerde kullandığım Hd 180 kulaklıklarımda hiç böyle bir sıkıntı yok..
    Neden olabileceğine dair bir bilgi rica ediyorum.
    Aldığım vatandaş çamur çıktı geri iade etmekte sorun yaşıyorum.
    Yardım rica ediyorum.
    Saygılar.

11. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Yakında bir incelemede benden gelicek sanırım HD 598 ile alakalı. Bir süre daha dinleyip incelemeyi öyle eklesem daha iyi olucak sanırım. :)

Herkese bol keyifli geceler...

3 kişi bunu beğendi.
  12. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    159
    bana genel kanının aksine koyu karakterli, bas ağırlıklı bir kulaklık olarak geldi.

13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

Değil.

14. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    159
    bence öyle. çok fazla uğultu duyuyorum baslarda.

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Hobinin güzel yanı da bu zaten.Kişiye özel. :wink

2 kişi bunu beğendi.
  16. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Açıkçası bana da şuan öyle geliyor belki kullanılan amfi+dac uyumundandır diycem ama bilemiyorum. Koyu tarafa yatkın bass lar müziğe göre değişiyor. Yani hiphop yada trap tarzında fazla gelirken, basların tatlı zayıf olduğu müziklerde de yormadan çalıyor neyse o gibi hani... Bakalım henüz erken benim için ben belki de kulakiçine çok alıştığım için öyle geliyordur. Bu süre zarfında kulakiçi ile dinlememe kararı verdim

#36 lazquest5334, 16 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Eylül 2015
  17. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Hocam bir süre sadece hd 598 dinleyin kulağınız alışsın.Ondan sonra cks77 dinleyin fark daha bariz olacaktır...

18. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Sony MDR-1R serisi ile karsilastirabilecek birileri var mi acaba ? MDR tadinda bir kulaklik ariyorum, en yakin ses karakteri ve fiyat bu urunde anladigim kadariyla. Fikri olanlar belirtmekten cekinmesinler.

19. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Abi 598 hiç dinlemedim ama (600-650 dinledim) genel karakter olarak bu serinin 1R ile benzer olma olasılığı düşük geliyor bana.