Sennheiser HD660S Amfi/Dac

'Amfi' forumunda HayAksi tarafından 8 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. HayAksi

HayAksi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Herkerse selamlar, kullaklık arayışına girdiğim son birkaç haftada forumlardanda edindiğim bilgilerle Sennheiser HD660S almaya karar verdim fakat daha öncesinde hifi konusunda tecrübem maalesef hiç olmadı.
    Halihazırda masaüstü pc ile beraber edifier hoparlör kullanmaktayım oyüzden amfi/dac ın taşınabilir olmasına gerek yok. Forumlarda önerilen birçok seçenek olmasına rağmen pek çoğunun ülkemizde satışının olmamasından dolayı garanti konusunda yurtdışında sorun yaşamak istemediğimden dolayıda yurtiçindeki ürünlere bakmaya başladım fakat siz yinede yurt dışından al sorun olmaz derseniz olur neden olmasın.
    Kulaklığı masaüstü pc ile beraber kullanmak istiyorum amacım sadece müzik değil oyun,film vs.. buarada anakartın üstünede Realtek ALC1150 dac çipi sanırım bu birde 600Ω a kadar destekler yazıyor (GA-Z97X-Gaming 5) bunu yazmamın sebebi acaba amfi/dac değilde anakarttakı dac olarak kullanıp ( kullanılır mı ki? ) daha iyi bir amfimi almalıyım?
    Amfi alana kadar anakarttan kullanmaya kalksam kulaklığı, burn-in kimisi var diyo kimisi yok neyse gelen sinyalin farkı olurmu yani amfi/dac lamı burn-in yapmak gerekir doğrusu hangisi olur.
    Dinlediğim müzik türleri değişkenlik göstersede Lofi-Jazz-Synthwave-Lounge anlıyacağınz öyle rap/r&b sert baslı türlerle aram yok örnek vermek gerekirse pink martini gibi kadın vocal ve piyano hoşuma giden öğeler diyebiliriz.
    Okuduğum kadarıyla lambalı amfiyi pek önermemişler hd660s için zaten basslarının çok sert olmadığından dolayı ses iyice sıcak hale gelmesin diye (tam tabiri bumu bilemedim "warm" demişlerdi sanırım) solid state amfilerden sesi olduğu gibi almak bu kulaklık için en iyisi olduğunu yazan çok kişi vardı birde iyi bir lambalı amfiye sanırım bütçem elvermez. Amfi için bütçem buarada 4000tl diyebiliriz daha üstüne çıkacağımı düşünmüyorum açıkçası çok uzattım sanırım aklıma takılan amfiler şunlar fakat siz boşuna okadar para verme daha yeni başlıyorsun farkını anlamazsın senin işini şu amfi görür derseniz dinliyorum olacağım.

1. iFi Audio Micro iDSD Black Label (4250TL türkiye fiyatı)

İçerisinde pil olması biraz kafamı karıştırdı uzun vadede ne olur acaba

2. İFi Audio Micro iDac 2 (2650TL türkiye fiyatı)

bunun tek dac çipi varmış, idsd ile farkı xbass ve 3d özellikleri yok ayrıca çalıştırabiliği formatlar birazdaha düşük DSD256 idsd ye göre ki ben flac tan üstünü nerden bulurum daha bilmiyorum bile oyüzden pek sorun olmaz sanırım

ikisi arasında aklıma takılan acaba idac2 benim işim fazlasıyla görürmü şimdilik, ilerde sadece dac olarak kullansamda daha iyi bir lambalı amfi alsam (hd660s le böyle bir maceraya girilirmi?)

3.Audio-gd NFB-11.28 (330 Dolar + Kargo + Vergi (%20 sanırım ? bilen varsa bilgilendirirse sevinirim))

Öneriler arasın çokça adını gördüm audio-gd nin fakat çinde ufak bir üretimi var sanırım fakat 10 yıl garanti vermesi iyimiş.Garanti demişken olurda yurtdışından al derseniz olaki başına birşey geldi bu tür aletlerin tamiri anlayanını bulmak kolaymıdır?

Çok soru sordum sanırım biraz başınızı ağrıttım kusura bakmayın, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

#1 HayAksi, 8 Kasım 2018
    Son düzenleme: 8 Kasım 2018
    Aytac ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  2. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Ben "lambalı amfi sıcak olur" genellemesine karşıyım. Öyle bir şey yok, sadece tasarım farkı önemli diyeyim. Gayet sıcak çalan solid state olduğu gibi, hiç sıcak olmayan lambalı amfi de olabilir.

Ben başka ve çok da pahalı olmayan bir öneri yapayım size, sennheiser ile gayet uyumlu olur üstelik, yeri gelmişken, dsd dosyaları ile de pek ilgilenmediğinizi düşündürttüğünüz için bu öneriyi yapıyorum bu arada: dac olarak meridian explorer 2 usb dac ile amp olarak bottlehead crack kombosu. Me2 yaklaşık 900 tl mertebesinde 2. el bulunabiliyor. Crack ise bu forumda satışta idi birkaç gün öncesine kadar. Me2'nin dac tarafı iyi, amp tarafı traş, ama lineout çıkışı var. Crack ise gayet iyi bir amp. Araya bir kablo alırsınız, 3.5mm den 2 rca çıkışa giden, ki o kablo da satışta vardı yine forumda. Totalde 2500-2700 tl arasında kalır, ama yazdığınız opsiyonlardan daha iyi ses alırsınız diye düşünüyorum...

Sent from my fridge using Tapatalk

Synchronicity ve HayAksi bunu beğendi.
  3. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    JDS Labs Objective 2 + ODAC Combo RevB'yi tavsiye edebilirim (279 dolar). Nötral bir Amp/DAC ve bence HD660s icin gayet yeterli. Ben HD600 ve HD6XX ile kullanıyorum ve gayet tatmin edici. Bir de Marantz HD DAC1 var ama bütçenizi biraz aşıyor (5200TL civarında). DAC1'i deneme fırsatım olmadı ama hifi forumlarda baya beyeni toplayan bir DAC/Amp.

HayAksi bunu beğendi.