Sennheiser IE60 ile ilgili birkaç soru

'Kulaklık Genel' forumunda HeroesRullz tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Arkadaşlar bu kulaklıgı ilk gordugumde gercekten cok begenmistim ve baya bi zamandir almayi dusunuyordum ancak turk sitelerde ie60 modeliyle ilgili gercekten aklima yatacak guzel bir inceleme bulamadim. biraz anladigim kadariyla head fi den biraz kendi sitesinden bilgi edinebildim ve ekonomim de elverince nitekim 2 gün önce de metandan siparisimi verdim ancak aklima su sorular geldi. ie60 turkiyede kullanimi olmayan bir kulaklik mi yoksa bir sikintisi mi var ki böyle bu isin piri bir forumda incelemesi yok. ie6 ile farki nedir?

elimde ipod touch 3. nesil var. yabanci agirlikli olmak uzere yabanci ve turkce rock dinliyorum. ama ruh halme göre de slow a kadar da gidebilen kulagima hos gelen bir cok muzik turunu dinlerim. muzikte basslar hosuma gidiyor ama oyle tam anlamiyla bir basshead degilim.kaliteli ayrintili sahnesi mukemmel olmasa da iyi bir muzik keyfi istiyorum.
    sizce bu bilgiler isiginda bu kulaklik nasil bir seçim olmus? su kardesinizden yorumlarinizi esirgemezseniz sevinirim :) iyi forumlar hepinize

2. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Öncelikle hayırlı olsun yeni kulaklığınız, kendimce yorumlarımı yazayım; sahne ayrımı olarak iyi bi kulaklık cx serisinden farklıdır biraz, bass ları woofer gibi sağlam alırsınız, bundan önce hangi kulaklık kullandığınızıda yazsaydınız karşılaştırma imkanı olurdu ama kesinlikle güzel bi kulaklık fiyatına göre, tizlerde biraz sıkıntı yaşarsın sibilans (sibilance) sorunu kesinlikle var kulaklıkta ama 1 ay civarı kullan hem kulağın alışır hemde burn-in denen olay sayesinde (var mı yok mu tartışılır :D ) kendini hissettirir şekilde düzeliyo :)

3. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    yorumun icin cok tesekkur ederim dostum :) daha once cx300II ve beats tour kullandim. tour biraz agirdi ve tasarimindan dolayi sanirim kulagimda durmuyordu dusuyordu. beraberinde gelen butun uclari da denedigim halde.. cok sinir oldum sattim onu o sebeple. bunun farkli bi takma tarzi var o sikintiyi yasatmaz diye umuyorum. ::)

4. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    cx300 ii kulağa iyi oturuyodu ve yalıtım konusunda hakkaten başarılı :D alışına kadar baş ağrısı yapmıştı bende cx 300. ie60, Tour kadar yormaz yapısı itibari ile merak etmeyin :) , 1 ay sonra geçiyo hepsi alışıyosun tabiki :)

5. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Peki ie60 ın izolasyon ve kulağa oturumu nasil? Siz kullandınız mi yoksa bi yerde deneme şansımız mi oldu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bi de bu kulaklıgi kullanan başka bi arkadaş yok mu yahu niye kimsenin bi bilgisi yok bu kulaklık hakkında ;D

6. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Milletin aklı ie80 de :D ya da ie800 de :p izolasyon konusunda sıkıntısı yok oturma olayına alışıyorsunuz dediğim gibi cx300 ii den sonra biraz süreç istiyo tabi herkesin kulak yapısı farklı daha kısa zamandada alışabilirsiniz :D

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    İstediği kulaklığın marka modeline karar verenlere pek karışmak istemem ama bence biraz daha çıkıp IE80 alın. Veya forumda temizleri de bulunabiliyor IE80'in ara sıra.

Collapse Signature Expand Signature
  8. afilimali

afilimali
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bizzat gittim beyogluna denedim ie 60 = cx 200 okadar dıyorum sayıglar

9. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0

10. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aklıma gelmişken yazayım.Farkı, İE6 nın şık metal bir kutusu var, hatta ie4 ve ie8 ,inde öyleydi ,ama bu ie 60 ,ie 80 serilerinde yok ,metal kutu ben göremedim ne metanda nede sanalmarketim deki resimlerinde ama eski serinin resimlerinde var kutu. Yani fiatı artır ama kutuyuda arakla SENNHESİER nickimle çelişecek ama yalanmı??????????? :angel:

11. panareturns

panareturns
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    [quote author=ı like sennhesier link=topic=7804.msg108719#msg108719 date=1383171347]
    Aklıma gelmişken yazayım.Farkı, İE6 nın şık metal bir kutusu var, hatta ie4 ve ie8 ,inde öyleydi ,ama bu ie 60 ,ie 80 serilerinde yok ,metal kutu ben göremedim ne metanda nede sanalmarketim deki resimlerinde ama eski serinin resimlerinde var kutu. Yani fiatı artır ama kutuyuda arakla SENNHESİER nickimle çelişecek ama yalanmı
    [/quote]
    bir nevi marketing hamlesi olabilir ama senny her segmentinde belli bir kaliteyi öyle veya böyle tutturan bir marka.çok saldırmayın :)

12. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Eeeeeeeee bizde ı like sennhesier dedik,başta nickimizde öyle. Ama vur dediysek öldür demedik derler bizİm oralarda ,yani (saldırmayın) biraz saldırı olmuş gibi ne dersin birdaha okursan eminİm sizede öyle gelicek sanırım, marketing açıklaman ok, gerçi bir acıklamayada gerek varmı oda tartışılırda ,sennhesier in yada metanın ortagı değilseniz tabii !!!!

13. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ayrıca her nekadar ekipman yazmak bana ters gelsede zaten 5, 6 tane sennhesier kulaklık ,kullanan ses rengini, kalitesı vs tarzını beğenen biriyımki RS HD 220 gibi en pahalı kablosuz kulaklıklardan birinın sahibı olarak yazıyorum bu satırları ki kafamda onla müzik dinlerken şu an , ama yanlışı varsa firmanın onuda paylaşıcaz tabiki ,böyle düşünüyorum kısacası :idiot2: :idiot2: :idiot2: :cheesy:

14. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    [quote author=ı like sennhesier link=topic=7804.msg108719#msg108719 date=1383171347]
    Aklıma gelmişken yazayım.Farkı, İE6 nın şık metal bir kutusu var, hatta ie4 ve ie8 ,inde öyleydi ,ama bu ie 60 ,ie 80 serilerinde yok ,metal kutu ben göremedim ne metanda nede sanalmarketim deki resimlerinde ama eski serinin resimlerinde var kutu. Yani fiatı artır ama kutuyuda arakla SENNHESİER nickimle çelişecek ama yalanmı??????????? :angel:
    [/quote]

Hatırladığım kadarıyla ie80de metal rengi şık bir tasıma kutusu var. Hatta raylı bir kutu yapmışlardı. Bu arada eminim bütun üyeler aynı şeyi dusunuyorlardir, hitabette biraz daha özen gösterelim :) Yoksa siteye yaptığınız katkıya ve yorumlara kimsenin birşey diyeceğini sanmıyorum. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  15. afilimali

afilimali
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ie60 guzel hos ama kablo kalitesi cok kotu

16. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    arkadaşlar ben aldım kulaklığı yaklaşık bi yalan olmasın 15-20 gün oldu. öncelikle şu yoruma cevap vermek istiyorum ie60=cx200. abi naptın be caiz değil bu dediğin ;D audi=fiat oldu bu ;D o kadar yermeseydiniz :) ayrıca o dediğiniz metal taşıma kutusu sanırım, onu hala paket içeriği olarak gönderiyorlar gerçekten çok şık :yourock . son olarak da kablo kalitesi gayet yeterli bana ciddi güven veriyor. zaten üst modellerinde de değişebilir kablo var bildiğim kadarıyla.