Sennheiser IE80 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Sennheiser' forumunda Yabguz tarafından 30 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Dirty mind

Dirty mind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Yıllardır takip ettiğim ancak fiyatının yüksekliği nedeniyle sahip olamadığım kulaklığı gayet iyi anlatmışsınız teşekkürler

2. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Eğer ie80 almayı düşünen varsa ürün şu an amazon'un almanya sitesinde indirimde: https://www.amazon.de/gp/product/B005N8W27I/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Ben 2 gün önce satın aldım ve vergisi kargosu vs her şey dahil 865 tl'ye geldi. Satın alırken indirim koduna ramazan yazarsanız 10 euro daha indirim yapıyor bilginiz olsun.

Şu an Türkiye'de 1280 tl'ye satıldığını düşünürsek gerçekten çok iyi fiyat. 3'te 1 daha az ödüyorsunuz.

7 kişi bunu beğendi.
  3. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,530
    Amazondaki fiyatını düşünürsek 5 yılda 8 ve 6 rakamı yer değiştirmiş, vay be. 685 liraya almıştım Sennheiser Türkiye'den :)

3 kişi bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,495
    - Almayi birakin artik su zikkimi yahu.
    - Oyle demeyin, forumun kurallari arasinda var, herkes hayatinin bir noktasinda IE80 sahibi olmali.

14 kişi bunu beğendi.
  5. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Sennheiser ie80'i comply foam ile kullanan var mı?

İzolasyona ve sese nasıl bir etkisi var?

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,495
    Evet. Izolasyona ciddi oranda faydasi oldu bende. Silikon uclari ile cok rahat etmedim acikcasi.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Peki bu foam'ların hangisinden almak gerek. Benim amacım bası daha da yoğun bir şekilde hissetmek. Az önce comply foam'dan biriyle konuştum daha iyi bas için isolation mu yoksa comfort mu almalıyım dedim ve şu cevabı verdi.

"Both are going to increase the bass tones with your headphones. You are going to want to get whatever seems more comfortable. The Comfort tips are a short, round tip that do not sit very far in the ear canal. The Isolation tips are a bullet shaped tip that will fit farther in the ear canal. The Comfort are slightly larger than the Isolation."

Sizinki hangi seriden, hangisini önerirsiniz?

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,495
    Ben denediğim de comfort yoktu sanırım. Şimdi olsa comfort versiyonunu alırdım. Şahsi tercih tabi. Kaşındırıcı sünger ne kadar az baskı yaparsa o kadar iyi. Bir de çabuk eskiyor, haberiniz olsun. Hem kirleniyor, hem elastikiyeti yok oluyor, zaten kısa süre sonra da parçalanıyor.

Sent from my SM-G955U using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Kısa süre sonra parçalanması kötüymüş. Şu an kargo dahil 80 tl'ye geliyor 3 tanesi.

#269 Halitkin, 7 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haziran 2017
  10. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Garanti süreci nasıl işliyor,garantiye gönderen varmı bu kulaklığı?

11. iDen33

iDen33
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar ben bu kulaklığı ciddi şekilde almayı düşünüyorum ancak iPhone 7 kullanıcısıyım ve kablolu kulaklıklar bizim için sorun olabiliyor ie80 için performansı bozmayacak Bluetooth adaptörü var mi bildiginiz? Saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Hocam alacağınız kulaklık kaliteli bir model ve bluetooth hangi adaptörü alırsanız alın hak ettiği sesi almanız çok zor. Iphone 7 ile beraber normal kulaklıkları takmak için bir adaptör vermiyorlar mı? Onu neden kullanmıyorsunuz?

Onuda kullanayım ama bluetooth da olsun diyorsanız aptX yada aptX HD destekli (Sanırım Iphone 7 aptX destekliyordur ama aptX HD konusunda emin değilim) adaptörlere bakın.

Ek bilgi: Aşağıdaki konuya bakılırsa aptX HD yi bilinen telefonlar arasında sadece LG G5, G6 ve V20 destekliyormuş. Taşınabilir ve normal kulaklığı Bluetooth kulaklık gibi kullanmanızı sağlayacak aptX HD bir adaptör var mı diye baktım ancak henüz göremedim.

https://www.whathifi.com/advice/aptx-hd-bluetooth-what-it-how-can-you-get-it

Collapse Signature Expand Signature
    #272 Chaturanga, 12 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haziran 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  13. iDen33

iDen33
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim kardeşim. Ben bir süredir Momentum IEM kullanıyordum ancak tüm Sennheiser kulaklıklarda olduğu gibi L şekilde kablo girişine sahip olduğu için iPhone'un aparatıyla birlikte takınca kullanımı pek rahat olmuyor. Geçen ay BeatsX aldım spor yaparken falan kullanmak için kullanımı gerçekten çok rahat ama ses konusunda beni tatmin etmiyor maalesef. Sanırım Sennheiser ve Shure'un high-end modelleri için kendi kablosuz aparatlarını geliştirmelerini beklemem gerekecek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  14. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Geçen hafta amazon.de'den aldığım ie80 geldi, ilk olarak gözüme çarpanlara değinmek istiyorum.

• öncelikle kutulama şekli çok hoşuma gitti. kutu tasarımından, içinden çıkan aksesuarlara kadar premium bir ürün aldığınızı belli ediyor.

• kutu içinden foam (köpük) uç çıkmasını beklemiyordum açıkçası. comply foam'ı merak edenler için güzel bir seçenek olmuş.

• sesine gelirsek benim alma amacım basshead olmamdı ve beni tatmin etti. hatta o kadar tatmin etti ki eski kulaklığım sony xb90ex'i aratmadı diyebilirim.

xb90'ı bilenler bilir bir çok otorite tarafından en iyi bas veren kulak içi kulaklık diye tanımlanır. bunun sebebi de kuşkusuz bir kulak içi kulaklık olmasına rağmen 16 mm driver'a sahip olması. bildiğim kadarıyla kendisi dışında 16 mm driver'a sahip kulak içi kulaklık yok. ie 80'in 8 mm driver ile gelmesi beni bas konusunda şüpheye düşürmüştü ancak gördüm ki basın, driver'larla doğrudan bir ilgisi yokmuş. xb90'dan daha yüksek bas veriyor diyemem ancak xb90'dan aşağı kalmadığını rahatlıkla iddia edebilirim.

• tabi ben bası sevdiğim için alır almaz bas seviyesini en sona getirdim ve tüm kulak uçlarını deneyip en iyi bas deneyimini sunanı bulana kadar test ettim. bunu söylememin sebebi baslı kulaklık sevmeyenlere de hitap ettiğini ifade etmek istemem. bas seviyesini kısarak ve uygun uçlarla dengeli bir ses de almanız mümkün.

• kablo ve malzeme kalitesi tatmin edici. kablonun dolaşmaması ve kulaklığın metal arka yüzeyi oldukça güven veriyor. çıkarılabilir kablo olması ise çok güzel düşünülmüş.

• beni en fazla şaşırtan şeylerden biri de inanılmaz bir ses seviyesinin olması. 125 desibellik değerin hakkını sonuna kadar veriyor. bugüne kadar dinlediğim en yüksek ses veren kulak içi kulaklık ostry kc06a modeliydi. ie 80, kc06a'ya kafa tutacak kadar yüksek ses üretebiliyor.

• toparlayacak olursam verilen paranın hakkını veren bir kulaklık olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. para demişken türkiye'de 1280 tl'ye satılıyor ancak amazon.de'de indirimde ve türkiye fiyatından 400 tl daha düşüğe almak mümkün.

• son olarak her ne kadar kulak arkasından dolayarak takılsa da sağı sola solu sağa takmak şartıyla kulağınızın arkasından dolaştırmadan takmak da mümkün. fit problemi yaşayanlar bunu değerlendirsin derim.

#274 Halitkin, 12 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Haziran 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  15. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Şu an ostry kc06a nın tr deki fiyatı yaklaşık 300 tl sennheiser bu kulaklığın üç misli sizce karşılaştırma yapılacak olursa ikisinide kullanmış biri olarak performans olarak aradaki fark nedir

16. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Ostry sahne genişliği ve ses kalitesi olarak ie80'in yanına yaklaşamaz. Çok fark var. Ben ostry'i spor salonunda salonun müziklerini duymamak için kullanıyordum sadece. Günlük hayatta kullandığım bir kulaklık değil.

17. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Teşekkürler hocam
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 12 Haziran 2017 ---
    Ben şu an almayı düşünüyorum,yurtdışından alındığı takdirde garantisi burda geçerli oluyormu

18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Hayırlı olsun hocam. IE80 kalitesini kanıtlamış bir IEM. Amazon.de nin gümrük üstü ürünlerde gümrük ücreti kadar indirim yapıyor olması ayrı bir güzellik.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  19. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Geçerli olduğunu sanmıyorum ancak amazon, müşteri hizmetleri konusunda kendini kanıtlamış bir firma. Garantilik bir durum olduğunda ilgilenirler. Türkçe dil desteği de var zaten.

20. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Daha almadım hocam almayı düşünüyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 12 Haziran 2017 ---
    İstanbul içinden sipariş veren olursa kendisine nakit olarak ödeme yaparım.Prensip olarak kredi kartı kullanmıyorum nakit ve peşin ödeme yapmayı tercih ediyorum