Sennheiser IE80 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Sennheiser' forumunda Yabguz tarafından 30 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    @Halitkin hocama yazdığımı sanıyordum hocam :D Halit hocaya hayırlı olsun sizde alırsanız size de peşinen hayırlı olsun :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Teşekkürler :)

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    IE80'in en etkileyici ve sevdiğim yönü: Bass kuvveti ve geçişlerdeki hızı. Şaka şaka. Popülerlik kuvveti ve satılma hızı.

3-4 sene önce IE80 ve H300'ü makul fiyatlarla Head-fi'a koydum. Yanlış hatırlamıyorsam bir gün sonra satıldı IE80. H300'ü ara sıra dinliyorum hala...

13 kişi bunu beğendi.
  4. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Bu arada ie 80'in kutusundan çıkan taşıma kabı şık ancak kaba ve büyük. Bana göre taşıma değil saklama kabı hatta.

Pantolon cebine girmediğinden Ostry KC06A ile gelen taşıma kılıfını kullanıyorum.

Ie 80 saklama kabı:

Ostry KC06A taşıma kılıfı:

5 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    IE80 "saklama kabi"nin, yeni kulakligi kutudan cikarinca "vay be, kucucuk kulakla gelen kutuya bak be" dedirtmekten baska bir islevi yok sanirim... Bir nevi plastik ve metal israfi.

4 kişi bunu beğendi.
  6. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Aslında kutu gayet şık, malzemesi ve mekanizması kaliteli ancak gereksiz büyük.

4 kişi bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Kablo dikkatli sarilmadigi muddetce cekmeceyi iceriye sokarken zorlandigini, ve o kadar buyuk bir kutu icin boyle bir dizayn ozrunun mazereti olamayacagini dusundugumu hatirliyorum zamaninda...

Gerci gunumuzde bir cok kulaklik bence pratik olmaktan ote kutularla geliyor, sahsi kanim. Yine de kullanissiz kutular kiralliginin tahtinda IE80 oturuyor, en azindan benim tecrube ettigim IEM'ler arasinda.

T-Peos Altone'un kilifi pek guzeldi. Minimal. Tasimasi kolay. Pratik. Kucuk.

8. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Ben bu iemi hic dinlemedim fakat dikkatimi cekti hocam; ie80'nin sizde ufak da olsa guzel bir anısı yok mudur hic.
    Sizi bu kadar kizdiracak ne yapmis olabilir acaba: cidden merak ediyorum.

6 kişi bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Guzel anisi olmaz mi hic? O kadar kolay satildi ki... Gerci alana acidim ama n'apayim, zarara rizasiyla girene merhamet olmaz deyip yolladim gitti :)

IE80'e olan tepkim aslinda kendime olan tepkim. O yuzden biraz dengesizce muhtemelen. Aciklayayim:

Hayatimda cogu seyi olcup bicip alir, bir sure test eder ve degerlendirir, sonrasinda kabul eder ve genelde cok pisman olmam. On kusur senedir severek kullandigim HD600'den dolayi malesef gereginden fazla guvendigim Sennheiser markasi yuzunden koru korune edindigim bir urun oldu IE80. Dahasi "vardir bi bildikleri" deyip eksikliklerine ragmen dinledigim bir urun oldu. Taaa ki cok daha ucuz ve bence sesi daha guzel olan bir cok farkli IEM deneyene kadar... Velhasil, biraz kaba olacak ama, tepkim maldan cok kendi malligima... :)

Benzer hatayi Honda'da da yaptim. Eski motosiklet tecrubelerine guvenip test surusu bile yapmadan 1000cc'lik sifir motosikleti kim alir yahu? Onu da IE80 gibi 1 sene kadar sonra zarar edip elden cikardim...

3 kişi bunu beğendi.
  10. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    Tesekkurler hocam; samimi aciklamalarinizdan dolayi.
    Durumu kavradim simdi.

Hd600 benim de sevdigim bir kafaustu oldu. Bu acidan markaya olusan guven, ie80'de tersine dönmüs demek ki.
    Hd600'de o detay-o flatlik-o tizler; ie80'de bulunamadi anladigim kadari ile.
    Genelde okuduklarim; ie80'nin boguk caldigi ve tizlerinin kötü-ve dusuk cozunurluk oldugu ustuneydi.

Her insan hata yapabilir hocam; istedigi verimi alamayinca bir üründen, uzulebilir; iste tecrube de boyle olusuyor.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  11. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    IE80 kullanmadım ama IE8'i kullanmıştım.Hemen hemen aynı kulaklık diye biliyorum.1 ay falan anca kullandım.Aklımda kalanlar; bas var ama etki(impact) yoktu.Tizler bana göre hiç yoktu.Sonradan UE TripleFi10'a geçmiştim.Tiz seslerin ne olduğunu o zaman anladım.

3 kişi bunu beğendi.
  12. Semih34

Semih34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Bu ve diğer kulaklıklarda orjinal olup olmadığını nasıl sorgulatıyorduk

13. iDen33

iDen33
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar IE80'yi nerede bulabilirim hiç bi yerde yok. Nereye baksam stokta yok diyorlar. Öyle rastgele bir yerden de almak istemiyorum çünkü sahtesi çok piyasada. Acaba üretimi mi durdu? Elinde temiz kullanılmış olup da satmak isteyen varsa bana ulaşabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    ie80 baya eski bir kulaklık sıfır olarak bulmak zor olur diye düşünüyorum ki alternatif olarak alınabilecek bir çok kulaklık var.

2 kişi bunu beğendi.
  15. iDen33

iDen33
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    IE80 yerine önerdiğin bir kulaklık var mıdır arkadaşım?

16. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    ie80'i kısa süreliğine dinlemiştim açıkçası bana hiç hitap etmeyen bir kulaklıktı, şahsi fikrim elektronik müzik dışındaki türlerde pek zevk vermeyeceği. Kulaklık tavsiyesi hiç bana göre değil çünkü bu iş hep şahıslarda bitiyor, birinin çok beğendiğini diğeri gelip çöp diyebilir. Büyük fiyatlar ödediğimiz bir hobiye sahibiz ve malesef deneme yanılmadan öteye geçemiyoruz. Kısacası ben ie80 tercih ettim ve beğenmedim, eminim ki beğeneni çoktur.

6 kişi bunu beğendi.
  17. iDen33

iDen33
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Daha önceden ie8 kullanmıştım bir süre ve Sennheiser'ın ses kimliğine alışkınım. Tamamen düz bir ses tonu yerine biraz sıcak tonları ve bi parça sıkı basları tercih ediyorum. Benim için en önemlisi de soundstage olayı, genellikle rock tarzı dinliyorum ve müzikte derinlik ve genişlik konusunda ie80 çok övülen bir model. Yani tam anlamıyla benim kulak zevkime hitap edeceğini düşünüyorum. SE535 çok iyi bir kulaklık olmasına rağmen bana pek zevk vermedi.

2 kişi bunu beğendi.
  18. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Satılıklarda Etymotic xr var bir tane, incelemesini bir okumakta fayda var

3 kişi bunu beğendi.
  19. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    lz-a4 alınabilir bence. forumda incelemesi var ahmet abi tarafından yazılan.

4 kişi bunu beğendi.
  20. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Ben 2 hafta önce amazon almanya'dan sipariş verdim geçen hafta geldi ve kullanıyorum.

Amazon'dan almanı öneririm. Anavatanından aldığın için sahte olduğuna dair bir şüphe olmasın içinde. Üstelik Türkiye fiyatından yaklaşık 400 tl daha uyguna geliyor.

Amazon linki: https://www.amazon.de/Sennheiser-IE80-IE-80-In-Ear-Kopfhörer-mehrfarbig/dp/B005N8W27I

3 kişi bunu beğendi.