Sennheiser ie800 İzlenimlerim

'Sennheiser' forumunda UmutecH tarafından 12 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Kulaklığı almayı düşünen arkadaşlar varsa tekrar indirime girmiş, fiyatı ilk indirimdeki gibi 1700TL olmazsa da 90TL lik bir fark var. Bilginiz olsun, saygılar.
    http://www.sennheiser.com.tr/urun/47/ie-800

2 kişi bunu beğendi.
  2. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Arkadaşa katılıyorum.Almak isteyenler kaçırmasın derim.Ben 1.700TL'ye almıştım.380TL ile kıyaslarsanız 90TL çok büyük bir fark değil.

3. Canawar

Canawar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese Merhaba,

Uzun zamandir forumu takip etsemde ilk defa yazmak icin bugun uye oldum.

Ie800 konusunda ustatlara danismak istedim. 2senedir cx400 kullaniyorum yukseltmek istedim Sennheiserin tarzini seviorm, genis sahne, iyi bass yorumlariniz aklimdan gitmiyor ie800 icin . ie8 ve ie80 icin yapilan kotu yorumlar ve aradaki fiyat farki herzaman alinmayan bir alet icin cok gelmedi, dolayisiyla hedef ie800.

Merak ettigim; benim dinledigim tek veya 2-3 tur yok acip youtube dan kulagima hos gelenide dinlerim, acaba bu kulaklik bu okudugu genis aralikla kalitesiz kayitta bana kotu seylerde calarmi onu merak ediyorum. Şehir disinda olmam sebebiyle dinleyemiyorumda. Sizler nedersiniz acaba ustatlar.

4. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Kötü kayıtlar için çok uygun bir kulaklık değil. Üst frekanslar fazlasıyla rahatsız edebilir. Yine de elinde ie800 olan bir arkadaş youtube'dan bir parça patlatıp buraya yazarsa çok daha iyi olur. Kayıtlarınız çok kötü iken kulaklığa yatırım yapmak da pek doğru değil açıkçası.

@Canawar

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  5. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    782
    Ben kötü kayıtlara toleransının iyi olduğunu düşünüyorum ie800'ün.Tabi mikro detaylardan bahsetmiyorum genel sunum olarak hataları örten bir yapıya sahip bence...

2 kişi bunu beğendi.
  6. Canawar

Canawar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sayın Umutech ve ax,

Degerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kaliteli kayıt konusunda kesinlikle haklısınız, fakat yapım geregi aynı seyleri uzun uzun dinleyemiyorum heralde ve müzigin populer olanını keşfedip çabucak tüketiyorum.

Belki cx400 den ie800 e sıçramakta hatadır ama beni harekete geçiren son kampanya. Bulundugum sehir ve iş olarak bunları denemeye almaya satmaya zamanım yok ve farkındayımki Sennheiser hızlı, bass agırlıklı bir kulaklık bu bana uydugu için Sennheiser da başka mantıklı çözüm göremedim kendime göre. Malum son kampanyadan sonra ie8 ve ie80 mantıgını yitirdi. Kaldıki yorumlar ortada...

Yine çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Dediginiz gibi elinde ie800 olan bir arkadaş kendini feda ederse artık :)

7. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    782
    @Canawar

Bende ie800 olduğu için yaptım yorumu.Tralucent kullanıyorum çoğunlukla ve kayıt seçme konusunda daha hassas.İe800 bu konuda daha iyi tabi daha iyi kulaklıklar elbette vardır ama ie800 genel sunum olarak sırıtmaz...

2 kişi bunu beğendi.
  8. Canawar

Canawar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @ax

Tesekkur ediyorum yorumlariniz için.

9. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Ben de ie800 kullanıyorum.Yorum yazan arkadaşlar bu konuya daha hakimler. Alt ve üst frekanslarda hiç denemedim. Ekstra bir cihaz ya da programda kullanmadım. Ama youtube'dan dinlediğim müziklerde çok iyi performansı var diyebilirim. Tabi sizinde kulaklığı denemeniz gerekiyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Mayıs 2015, İlk mesaj zamanı 25 Mayıs 2015 ---
    Rica ederim.Ne demek.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

10. Canawar

Canawar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Degerli yorumlariniz icin hepinize tesekkur ediyorum. Kampanya bitsede kurtulsam diyorum :)

Bakalim kendimi son kez gaza getirirsem alicam ;)

11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,446
    Yanlıs anlasılmasın ama Youtube'dan dinleyip darbogaz olusturacaksanız 700 dolara kulaklık almayın.Kc06 falan alın,70 dolara veya 50 dolara im50 alın.

8 kişi bunu beğendi.
  12. Canawar

Canawar
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @fosther

Yorumunuz için teşekkür ederim, kesinlikle çok haklısınız. Boyle bir kulaklığın hakkını verememek ayrı, ayriyeten alip kötü kayıt yüzünden begenmemek daha büyük ayıp olur.

Yinede çok merak ettim haftaya İstanbul ziyaretimde kulaklığı Metan da dinlicem.

13. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Merhaba arkadaslar hepiniz bayramini kutlarim.
    Yurtidisindan siparis ettigim ie800 Birkac gun once elime ulasti. Ancak orjinal olup olmadigi konusunda endiselerim var. Bu konuda yardimci olabilecek kimse var mi acaba?

Birkac test uyguladim. Ornegin Kutu uzerindeki QR barkodu okutup internet tarayicida acilan sennheiser safyasindaki islemleri tamamladigimda orjinal oldugunu gosteriyor. (Ama sonucta sadece bir barkod sahte olabilme ihtimalini ortadan kaldirmiyor)

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Cektigim birkac fotograf

2 kişi bunu beğendi.
  15. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,004
    IE800'ün jackı L değil miydi?

16. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Evet L seklinde ben jack kismini cekmeyi unutmusum. Aslinda İki parca seklinde ie800.

17. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Sanki gerçek gibi ama. Sesi nasıl? Ne kadara almıştınız?

18. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Sadece denemek icin dinledim belki yarim saat kadar. Ebay den 469 dolara satin aldim. Ses icin simdilik bisey diyemiyorum cunku Biraz burn olmasi gerekiyor sanirim. Aslinda orjinal oldugunu dusunuyorum. Sadece beni dusunduren kulaklik yedek uclari. Onlar biraz kalitesiz duruyor.

2 kişi bunu beğendi.
  19. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    O uçlardan birinin ızgarası deforme gibi görünüyor. En baştan mı öyleydi yoksa siz mi yamulttunuz? Bir de L jak'ın metal kısmının etrafında plastik çapak mı var, ben mi yanlış görüyorum?

Edit: imla :)

#299 moonstar, 19 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Temmuz 2015
  20. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    806
    Uçların nozula giren tarafında 4 adet kilit yeri var mı? Bir de deri kılıfı nasıl göremedim. Seri numarası kaç ile başlıyor?