Sennheiser ie800 İzlenimlerim

'Sennheiser' forumunda UmutecH tarafından 12 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba Carcharies kardeşim. Dx100 ile ilgili uyumu halkında bende olumsuz yorumlar okudum. Üst modeli olan DX80 ile daha iyi sonuç alanların yorumlarını okumuştum. Tabi deneyim görmek lazım. Müzikten ne beklediğine bağlı. Ben beğenirim; bir başka arkadaşım beğenmez. Bütçem olsa dap olarak Lotoo Paw Gold alırdım. İkinci elini buradan bir arkadaş 4.000TL'den satışa sunmuştu. Birde Astell Kern AK120 ile uyumlu diyorlar. Gerçi 4-5 sene önce çıkan bir dap ama. Kulaklıkla dapın karakterleri birbirine uyum sağlıyor. ie800 sıcak yapılı bir kulaklık olduğu için soğuk tarz bir dap almak gerekiyor. Bende bilmiyordum. Yorumları okuyarak ve tavsiyeler alarak öğrenmiş oldum. Sizden ricam elinize DX80 geçerse deneyip, kulaklık ve dap hakkındaki sonuçları yazarsanız memnun olurum. Ben AK120 alacağım. Şu an bir işe giremediğim için dap için doğru düzgün birikimde yapamadım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Nisan 2016, İlk mesaj zamanı 30 Nisan 2016 ---
    Aynen Sertaç kardeşim. Sahne genişliği çok önemli. sıradan bir kulaklıktan bir farkı kalmaz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Nisan 2016 ---
    Çok doğru florence. DX100 ile dinlemiştim. Uyumlu değildi. DX90'nı denemedim. Ama uyumsuz olduğu hakkında çok yorum okudum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Nisan 2016 ---
    Aynen Sertaç kardeşim. Bir de dinleyen kişinin tarafından bakmak lazım. Belki bende DX90'la dinlediğimde memnun kalabilirim. Burada sesteki beklenti çok önemli. Kimisi aşırı bas ister, kimisi en ufak detayı bile duymak ister, kimisi de basların, mid basların ve tizlerin dengeli vurmasını ister. Dediğiniz gibi zevk ve tercih meselesi. Eğer imkanınız varsa en sağlıklı yöntem kulaklığı veya dapı sıfır alacaksanız; önce deneyip daha sonra almak.

2. Dirty mind

Dirty mind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    50 saatlik bir kullanımda inceleme yapmak mümkün değil malesef sizin de söylediğiniz gibi. Umarım ilerleyen zamanlarda uzunca bir süre kullanarak ayrıntılı bir inceleme gerçekleştirirsiniz. IE80-800 arasında gidip geliyorum ekonomik olana yöneleceğim sanırım

3. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba Dirty mind hocam. Nasılsınız? Aynen öyle hocam sennheiser ie800, shure se846, AKG K3003i ve bunun gibi kulaklıklarda dinleme konusunda 50 saat yeterli olmuyor. İkinci el az kullanılmış ie800 almanızı tavsiye ederim. Bir de size önerim dapınız var mı? Bilmiyorum. Kulaklık tercihinizi dapınızla deneyerek yapın. Genellikle en iyi ve doğru yöntem. ie80 modeli eskidi. Şu an ie800 kullanıyorum. Öncesinde ie8i modelini kullanmıştım. Daha öncesinde de cx300 modelini. Bir dapım eksik, dap olarakta AK320 alacağım. Şimdilik düşüncem bu yönde. Öncelikle dap için İstanbul'daki deneme merkezine gidip deneyeceğim. Bu benim için daha sağlıklı olacak. Emin olmak adına.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Ufak bir haberde paylaşayım. Önümüzdeki aylarda Sennheiser ie800s modelini çıkarma hazırlıkları içindeymiş. S model olduğu için büyük ihtimal hd800s deki gibi ufak nüans değişikleri ile sınırlı kalabilir. Değişebilen kablo ile gelicektir.

2 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,176
    Bu devirde IE80 almayın bence. Çok daha ucuza o kadar güzel alternatifler var ki. Deneyip karşılaştırıp sevdiyseniz diyeceğim bir şey yok tabii ki. Ama öyle olsa bile küçük ihtimaldir diye düşünüyorum. :)

2 kişi bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,176
    Ama o zaten siyah? Gerçi bunu da gümüş rengi yapabilirler değil mi? :D

7. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Günaydın Vordhosbn hocam. Bilgi paylaşımı için teşekkürler. Bakalım Yen'i modeli merakla bekliyoruz.

8. Mr Griffin

Mr Griffin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar ve iyi akşamlar. ben yeni konu açmak istemediğim için burdan bir kaç soru sormak istiyorum. bende yaklaşık 7-8 aydır hayalini kurduğum ie800'e sonunda kavuştum.(ne kadar kurlar uçukta olsa) bende dap olarak sony a15 var. sanırım avrupa versiyonu ve ses baya bi az geldi bana, ayrıca o övülen basslar ise nerdeyse çok sönük. note 5 telefonum ile yaptığım testlerde basslar biraz daha coşkulu olsada derine inme ve yükseklik olarak bi' eksiklik hissediyorum. tabiki henüz burn-in işlemine sokmadım ve sokmayıda pek düşünmüyorum. kulağımda burn-in olması taraftarıyım. şimdi sanırım bi' tanede amfi almam gerekicek veya başka bi' öneriniz varmı? birde kulaklığın r ve l ayrımını göremedim üzerinde yazmıyor sanırım onu nasıl anlıyacağız :) birde son sorum olarak rock ve metal parçalarda gitar ve davul sanki birbirine karışıyo gibi hisettim? burn-in ilemi alakalı acaba? şimdiden çok teşekkür ederim.

9. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Merhaba Mr Griffin kardeşim. Bende ie800 kullanıcısıyım. iPod Touch 4G ve iPhone 5S'imle kullanıyorum. iPod Touch'ta ses konusunda az ara daha iyi. Dinleyen arkadaşlar ibasso dx 90'da çok başarılı buluyorlar. Ben dx100 bir de sony zx2'nin ses kısıtlı versiyonu ile dinledim. Sesi yeterli gelmedi. Bir de kulaklığın arkasında bas çıkış portlarının biraz altında R ve L olarak belirtilmiş. Siyah olduğu için bende göremedim. Telefonun fenerini tutunca görebildim. Ben dap olarak Astell Kern alacağım. Alanında profesyonel diyebilirim. Tabi fiyatlarını düşünürsek çoğu kişinin alabileceği bir cihaz değil.

10. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Merabalar.. İe800s kablosu iki parça biliyorsunuz. Sürücü tarafı 2.5mm diğeri 3.5 mm. Sürücü tarafı 2.5mm balanslımı yani diğer kabloyu takmadan direk 2.5mm balanslı çıkışa takılabilirmi? Bilen varmı?

11. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    İçinden zaten 3 farklı uç çıkıyor. 2.5mm 3.5mm 4.4mm Ama Y-Split'den direkt olarak cihaza bağlamak istiyorsanız o da olur gibi. Kablo balanslı yapıda yani sıkıntı yok. IE800 gibi değil.

Plak_love bunu beğendi.
  12. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Olur gibi dediniz. İnşallah olur :) deniyorum ozaman..

13. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Denemedim ama olmayacak bir sebep göremiyorum. Sıkıntı çıkmasın da 7 bin liralık kulaklık

14. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    İe800s Y ayrımı 2.5mm erkek jak balanslımı değilmi sorum için, Sennheiser sitesinden indirdiğim ie800s manueli inceledim. Sürücü tarafı Y ayrımı kablo erkek jak'ı ve kutu içerisinden çıkan 2.5mm balanslı kablo erkek jak uçtan gövdeye doğru sırasıyla şu şekilde;

Sürücü tarafı Y ayrımındaki 2.5mm erkek jak uçtan gövdeye doğru (L+, L-, R+, R-)

Kutu içeriğinden çıkan 2.5mm balanslı kablo erkek jak uçtan gövdeye doğru (R-, R+, L+, L-)

Anladığım kadarıyla şumu demek oluyor; Y ayrımındaki 2.5mm jak, herhangi bir kaynağın 2.5mm balanslı output'a bağlanamaz..

https://assets.sennheiser.com/global-downloads/file/9382/IE800S_576002_0917_INT.pdf