Sennheiser Momentum 2 over ear inceleme(denemesi)

'Sennheiser' forumunda gozt_ tarafından 7 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    554
    Cuma günü 1650TL'ye(~300$) aldım kulaklığı. Asıl amacım ofiste kullanmak. 1.5 gündür ara ara kurcalıyorum. Sony Wh-1000XM2 ile bunun arasında kalmıştım. Sony'nin malzeme kalitesi ve kronik kırılma sorundan korkup bunu aldım.
    İlk izlenimlerim şöyle:

Artılar:
    Kulaklık sağlam, kaliteli. Premium hissini veriyor. 3 ay sonra elimde kalmayacağına eminim.
    Beklediğimden rahat çıktı. Rahatsızlık birkaç saatten sonra başlıyor, ufak aralar vermek gerekiyor. Onun dışında varlığı yokluğu bir. Mediamarkt'ta denediğimde biraz küçük gibi gelmişti, kulak memelerim dışarda kalmıştı. Ama öyle bir sorunla karşılaşmadım, neredeyse tam oturuyor. Yarım santim daha uzun olsa harika olurmuş(kulaklarım ortalamadan büyük)
    İzolasyon güzel. Sesin dışarı sızması gibi bir dert yok. Bangır bangır çalarken, dışarıdan duyulmuyor. Phonak Pfe'lerde sesi fazla açarsam 1.5 metre uzağımdaki arkadaş duyuyordu ne dinlediğimi.
    Dış sesi engellemesi ise idare eder. Müziği açınca dışarısı duyulmuyor zaten.
    Ses kalitesi genel olarak dengeli. Ne aşırı parlak, ne aşırı karanlık, her tarza gidebileceğini düşünüyorum.
    Bağlantı seçenekleri çok iyi. Hem kablolu, hem kablosuz, hem de USB üzerinden kullanabiliyorsunuz. USB üzerinden kullanılınca, DAC olarak çalışıyor ve ses oldukça güçleniyor.
    Pil ömrü 22 saat deniyor, daha o kadar kullanmadım ama haftada 1 kere şarj etmem yetecek gibi duruyor.
    Kontrolü kolay. Güç tuşu ve 3 yönlü "multi-function" tuşu var. Dokunmatik hareketler bana göre olmadığı için işime geliyor.

Eksiler:
    Gürültü engelleme, Sony ve Bose'un oldukça gerisinde. ANC bu kulaklığın ekstrası sadece. Gürültü engelleme özellikli kulaklık olarak alınmaması gerekiyor. 1 KHz altı, tekrar eden sesleri engelliyor. Üzerindeki konuşma gibi sesleri büyük oranda aynen iletiyor. Ortamdaki gürültüyü kabaca alıyor ama bence güçlü olduğu bir alan değil.
    Aktif kullanımda(kulaklık açıkken) gürültü engelleme özelliği kapatılamıyor.
    Gürültü engelleme yüzünden ufaktan bir hışırtı gürültüsü sürekli var. Film izlerken, sessiz sahnelerde rahatsız edebiliyor.
    Sahne vasat.
    Bluetooth bağlantısı çok stabil değil. Hatta yabancı forumlarda insanları çıldırtmış. Bilgisayarımda 3$'lık, klavyem için aldığım USB-Bluetooth adaptör var ve kulaklığa kolayca bağlandı. Ama 2 metre uzaktan film izlerken, kulaklığa elimi yaklaştırırsam ses kesilmeye başlıyor. Benim için pek dert değil açıkçası ama bir eksi sonuçta.
    Yanında gelen kutu çok kaliteli değil. Daha sağlam bir şey olmasını beklerdim.
    Ses şiddeti olayını tam çözemedim. USB'den ve kablolu olarak kullanınca bangır bangır, sağır edecek kadar yükseliyor ses. Ama Bluetooth üzerinden ise normal şiddette ses veriyor.
    3.5mm-2.5mm kablosu vasat. Hem bir ucunun 2.5mm ve kilitli olması hoşuma gitmedi, hem de pek dayanıklı durmuyor. Ayrıca jakı döndürdükçe çatırtı sesi oluşuyor. Premium kulaklığa yakışmamış.

#21 pea, 19 Ocak 2019
    Son düzenleme: 19 Ocak 2019
    zodiac_tauruss, UmutA., Pax ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Hayırlı olsun şimdiden çok uygun fiyata almışsınız , hem wh1000xm2'yi hemde Momentum Wireless'ı kullanmış biri olarak doğru bir karar verdiğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Sony kulaklıkların hepsinde kronik sorunlar vardır genelde , elinizde kalma olasılığı dikkat etmedikçe kullanılan malzemelerden dolayı her zaman var, noise cancelling olayında Sony ayrı bir seviyede fakat sırf bunun için Momentumun taş gibi yapısından ve ses kalitesinden feragat etmeye değer mi, bence kesinlikle değmez. Sony'nin neredeyse her sene modelin yenisini çıkarıp eskisinin satışını bitirerek modeli eskitmeside ayrı bir dezavantaj. Momentum gerçekten sağlam bir kulaklık metal yapısı ve kulaklık padleri ile her yönden parasının hakkını veriyor bendeki 1 senelik kullanımdan sonra bile 0 ile farkı ayırt edilemeyecek kadar iyi durumdaydı :D.

border66 ve pea bunu beğendi.