Sennheiser Momentum In Ear Techno-Fi Turu

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 9 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,293
    Durun! Benim de söyleyeceklerim var.

Herkes inceleme paylaşmış, ben de kısa, öz ve kolayca okunabilen bir izlenim dizisi paylaşayım.

100 dolarlık fiyat etiketiyle çıkan bir kulaklık olduğunu düşünürsek, sıfır olup da yine 100 dolara satılan Shure SE215 gibi rakiplerinden ses kalitesi olarak önde olduğunu düşünüyorum. Tabii değişebilir kablo, kutu içeriği ve rahatlık konusunda biraz geride kalsa da, aradaki farkı zannımca ses kalitesiyle kapatmışlar.

Kendi kablosu oldukça kaliteli ama söylemeden edemeyeceğim, arkadaş bunun dizaynında bi hata var ama çözemedim, kulağımda bi türlü rahat ettiremediğim ilk iem oldu. olmuyor da olmuyor mutlaka bi sinir bozuyor. Yanında gelen taşıma kutusuna aşık oldum ancak, tip seçkisi biraz zayıftı.

Ses kalitesine geçmeden önce diyecek bir şeyim kaldı mı? Hah. Kulakta durmuyor. Söyledim mi onu? Tamam o zaman.

Bir de her cihazın çok rahat bir biçimde sürebilmesi çok hoşuma gitti.

Ses kalitesi konusunda ise kısaca söylemek gerekirse; sahneyi fiyatında beklediğimden iyi buldum. Tizleri bi tık kısıp midleri bi tık açtığımızda ise tam r&b, funk gibi türlere giden bir kulaklık oluyor. Kabaca V-Shaped bir kulaklık diyebiliriz. Tizler arada biraz fazla parladı gibi geldi, midler bazen geri kalır gibi oldu. Ama günün sonunda dengeli ve kendini bilen baslar kulaklığı bana affettirdi.

Velhasıl kelam, yukarıda kulaklığı çok kötülemiş gibi dursam da 100 dolarlık bütçe sahiplerine kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kulaklık olacak, ses kalitesi bulduğum sorunları ekarte ediyor. Kısaca, almanlar yine yapmış abi yaa

Collapse Signature Expand Signature
    10 kişi bunu beğendi.
  2. doğan özen

doğan özen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Öncelikle daha önce böyle bir tura katılmadığımı ve bu işlerde daha yeni olduğumu belirtmek isterim.
    Burda bu kadar tecrübeli insanlar varken bize söz düşmez ama ben de kısa bir şekilde izlenimlerimi aktarayım.

Kulaklığın malzeme kalitesi hoşuma gitti.Elinize alınca güzel bir cihaz olduğunu hissediyorsunuz.
    Kontrol tuşlarının olması şarkı geçişlerinde (telefonda dinlerken) beni rahatlattı.

Belki en beğendiğim yanı sayılabilecek özelliği kulağa oturuşu.Bu konuda hiçbir sıkıntı çekmedim kulağımda gevşeme yapmadı, düşmeye meyletmedi.Fit konusunda benden tam not alır.

Desibel hususunda ben yüksek sesle müzik dinlediğim için önce az gelmişti ama normal bir insan için ses düzeyi yeterli.

Ses bahsine gelirsek, sahnenin derinliğini çok ayırt edemiyorum ama enlemesine yeterli geldi bana, beni tatmin etti.
    Bassları ve tizleri de yerinde ama midlerin geride olması biraz yüzümü ekşitti açıkçası.Vokalin sesini çok uzaktan duymak durumunda kaldım neyse ki ekolayzır diye bir şey var.

Netice itibariyle kulaklık midleri çok önemsemeyen kullanıcılar için güzel bir alternatif.

2 kişi bunu beğendi.
  3. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Uygun görülürse tura bende katılmak isterim.

4. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228

Oyuncağımız geldi bakalım nasılmış :azn

2 kişi bunu beğendi.
  5. Alfo9403

Alfo9403
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Sennheiser Türkiye başta olmak üzere kulaklığın bizlere ulaşmasını sağlayan, bu güzel test sürecine öncülük eden @baran88 adlı kullanıcıya teşekkürlerimi sunuyorum. Kulaklığın kutu içeriğini artık biliyorsunuz. Ses konusuna gelirsek; kulaklıkla ilgili sürekli bir bass vurgusu yapılmıştı ben de çok büyük bir heyecanla bass sever olarak kulaklığı beklemeye başladım. Kulaklık geldiğinde ilk olarak s7 edge cep telefonumda spotify ile kullandım ve çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı düşünürken ipad mini 2 cihazıma takınca yüzüme bir gülümseme geldi. Öncelikle samsung cep telefonlarınızda kullanmak için alacaksanız açık açık söylüyorum kablolu kulaklık almayın hele ki 400tl verip kablolu momentum almayın zira telefonun ses çıkışı çok yetersiz. Samsunglar için kablosuz kulaklık tercihim. Bende jabra rox kullaniyorum zaten. Apple cihazıma gelince.. kulaklık tam performansını burada veriyor. Kulaklığı tam performans kullanmak için benim gözlemim Ya bir apple cihazına yada özel bir walkman a sahip olmanız lazım. Kulaklık bass konusunda diğer tüm seslerden daha iyi diyemem bence tizler de basslar kadar iyi ve bana göre tüm sesler optimum seviyede birbirine yakın tutulmaya çalışılmış. Basslar kadar iyi diyorum fakat basslar maalesef bekledigim gibi olmadı. Evet çok yüksek ses veriyor ve gümbür gümbür basslar vuruyor fakat oyle subwoofer etkisi yok yani derin derin vuramıyor. Öyleki jabra dolby basslar daha derindi. Ses yuksekliği kesinlikle çok yüksek ve tatmin edici fakat bu apple cihazı için geçerli samsungta maalesef facia. Her müzik tarzında hemen hemen istediğiniz sesi alıyorsunuz. Yani pop müzik dinlerken felaket bass geliyor midleri tizleri öldürüyor seklinde değil. Ama tekrar ediyorum ben bass seven biri olarak bassları çok sert buldum derinlere inemiyor hani bass için alacağım derseniz alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim. Çok yüksek ses seviyorum ve bozulmadan dinlemek istiyorum diyenler gönül rahatlığıyla alabilir. Ipad mini 2 de acaip yüksek bir ses veriyordu ve 10dk dinleyince kulakta çınlamalar başlıyordu. Aslinda burada şunu farkettim bence metalciler bu kulaklığı çok sevecekler. Ben kulaklığın kesinlikle kaliteli ses verdiğini düşünüyorum fakat bu bir kitleye hitap ediyor ve o kitle bass sevenler kitlesi değil. Kulağınızda ağrıya sebeb olacak şiddette ses sevenler, her sesi mümkün olduğunca duyayım isyeyenler, müziğe göre tarzını değiştirebilsin diyenler icin tercih edilebilecek bir kulaklık. Çok fazla teknik detaydan anlamam ben sadece dinleme tecrübelerime dayanarak yazıyorum ki umarım kulaklığın tarzını size yansıtabilmişimdir. Herkese iyi forumlar.

-Samsung S7 Edge-

7 kişi bunu beğendi.
  6. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    ios versiyonunu almayı düşündüğüm bir kulaklık. Mümkünse eğer ben de katılmak isterim :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228

Öncelikle kulaklığı deneme şansı verdiği için sennheiser ve baran beye teşekkür ederim.Kulaklık üç gündür bende az çok deneyimleme fırsatı buldum. Fiyat olarakta birbirlerine yakın oldukları ve yanımda olduğu için h3 ile kıyaslamayı uygun gördüm. Momentumun birtek malzeme kalitesini beğendiğim maalesef benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Kulaklıkta tiz denen birşey yok resmen tıslıyor sibilance var. Hızlı parçalarda çok ağır kalıyor ve seste bir boğukluk perde hissi var.H3 üde çok beğenmemiştim ama momentumu çıkarıp h3 ü taktığımda yüzümde hep bir tebessüm oluştu. Kısaca toparlamak gerekirse 400tl fiyat etiketi olan bu kulaklığı kimseye tavsiye etmem hiçbir türe uygun değil bence sadece bas var ama oda daha çok uğultuya kaçan bir yapıda. H3 momentuma göre üç beş gömlek üstün.
    Birde not ekleyim kulaklıkta mikrofon olduğu için bazı kaynaklarda sesi az çıkıyor sanırım mikrofon bir direnç oluşturuyor. Apple cihazlarda sıkıntı olmadı kulak çınlatacak seviyede ses verebiliyor.

6 kişi bunu beğendi.
  8. lavgirin

lavgirin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Tura katilmadim ancak bir suredir kullanicisi oldugum kulaklik hakkinda ben de kisaca yorumlarimi paylasmak istiyorum.

Midler soylendigi uzere geride , vokaller biraz arkadan sesleniyor.Vokal agirlikli muzikler icin uygun bir kulaklik degil.

Bass olarak yogun , fakat burn'in sonrasinda mid frekanslarin canina okuyacak kadar uzerine binmiyor.

Tizleri dogal caliyor metaliklesme veya sivrilesme yok.Inanilmaz detayli olmasada yeterli duzeyde ,ben tatmin oldum.

Sahne olarak V olmasininda avantaji ile genis , enstruman ayrimi konusunda idare eder(bazen alt tizler civarinda enstrumanlar birbirine girebiliyor).

Malzeme kalitesi vasat , jack her an elimde kalacakmis gibi hissettiriyor , kablo hakeza oyle.

Fit ve komfor kusursuz.

450tl fiyatinin hakkini verecegini dusunmuyorum.

300 tl bandinda guzel bir alternatif olabilir.

4 kişi bunu beğendi.
  9. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    edm için alınır mı ne diyorsunuz?

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,466
    Bence bayan vokalleri de fena değil :) Gerçi beklentilere gore değişiyor ama ben ciddi düzeyde bir rahatsızlık duyamamıştım :)

Edm için çok uygun.

11. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12

Ckr-7'nin midlerini çok begenmiştim. Bu kulaklığın midleri ckr-7 ye göre çok mu geri kalır :( elektronik için almayı düşünüyorum ama bassların öne çıktığı söyleniyor. Pişman olur muyum alırsam ???

12. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
    böyle bir tur tekrar olursa katılmayı çok isterim :)

13. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,535
    Tur bitti ama bundan sonra olacak turları takip ederseniz katılabilirsiniz.

14. onurssl

onurssl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6

kulaklığın 4-5 aylık kullanıcısıyım,elektronik altyapılı müzikler için almayı düşünenler için söyleyebileceğim şey bence kulaklığın en başarılı olduğu tür elektronik müzik,bu konuda gözü kapalı alabilirsiniz.Zaten Sennheiser' ın bu fiyat yakınındaki çoğu kulaklığı elektronik müzik için üretiliyor gibi,genelde en başarılı oldukları tür bu oluyor.

diğer türlerde de başarısız diyemem tabi,uygun ayarlamalar ve oldukça net olan sesi ile bir çok türe uyumlu olarak düşünüyorum,tek kusuru midlerin arka planda kalan yapısı..

15. fck93

fck93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    hem momentum in ear hem de 1more triple driver'I kullanmış biri olarak şunu demeliyim ki hiç paranızı boş yere momentum'a harcamayın 1 more triple driver'ı alın bana dua edeceksiniz :D

2 kişi bunu beğendi.