Sennheiser Momentum True Wireless 2 Duyuruldu !

'Haberler' forumunda thng tarafından 13 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    ldac desteğinin olmaması büyük kayıp ve almama nedeni benim için

2. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Hiçbir true wireless kulaklıkta yok Sony dahil. Aşırı batarya tükettiğinden koymuyorlarmış.

3. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    yani bu kulaklıkla yüksek çözünürlüklü müzik dinlemek yok diyorlar kısıp veriyorlar

4. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Tetiği çektim :). Gelince inceleme yazacağım.

#24 thng, 3 Nisan 2020
    Son düzenleme: 6 Nisan 2020
    refuserQ, a.ekin, border66 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. ademerdogann

ademerdogann
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İnceleme yazsını bekleyelim o vakit. Ben de almayı planlıyorum. Hayırlı olsun.

6. ademerdogann

ademerdogann
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Dayanamadım ben de sipariş verdim. toplam 2218 tl ödedim bir indirimi kaçırdım herhalde.

7. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Kulaklık elime geçti.

Üzülerek söylemeliyim ki white noise sorunu var. Çok yüksek değil ama kesinlikle duyulmayacak gibi de değil. Müzik yokken ve müziğin az sesli kısımlarında duyuluyor. İnternette bahsediliyordu zaten.
    Olası çözümleri araştırıyorum bakalım halledebilecek miyiz.

ademerdogann bunu beğendi.
  8. ademerdogann

ademerdogann
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    1. Nesildeki şarj problemini de güncellemeyle çözmüşlerdi ve bazı ses iyileştirmelerini de yapmışlardı (kardeşimde var onun deneyimi). Bu ise henüz yeni bir model kullanıcı dönüşlerine kulak vereceklerdir. İçindeki sürücüleri ve işlemci kalitelerini düşününce güncellemeyle çözülecek bir şey olduğunu düşünüyorum. Bilgi için teşekkürler. Siz de çok takılmayın bence :)

#28 ademerdogann, 6 Nisan 2020
  9. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Maalesef çok sayıda kişi bu sorunu yaşıyor.
    https://www.reddit.com/r/sennheiser/comments/fuv5xt/about_momentum_true_wireless_2_noise_issue/
    Umarım düzeltebilirler, şu anki haliyle pek kullanılabilir değil.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Nisan 2020 ---
    Factory reset gibi bazı işlemleri denedim ama sorun devam ediyor. Devamlı bir white noise mevcut. Bu sorunla ilgili sadece Reddit'de 5 post var ki TW2 daha yeni çıktı.

Her iki Momentum TW'da bu kadar sorun yaşanması kabul edilebilir değil. 300 euro'ya bunu satıyorsan düzgün ürün yapacaksın arkadaş. Her tarafa Made in Germany yazmasını biliyorsunuz hani nerede Alman kalitesi ?

#29 thng, 6 Nisan 2020
  10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Acaba ANC yüzünden mi böyle oluyor. Bende beats studio 2 anc var onda da sürekli bir hiss sesi mevcut. Hocam bu arada white noise harici ses kalitesi nasıl? Ben ciddi ciddi almayı düşünüyorum ancak 2100tl gerçekten çok. Yarı fiyatına sony wf1000xm3 mevcut oda aynı özelliklere sahip ve olumlu yorumlar var.

Aradaki 1000tl farka değer bir fark var'mi acaba?

11. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Hocam bu sorun, sorunu olan kulaklıkların, devreleri dahilinde, bataryalarının küçük olmalarından dolayı, daha verimli fakat daha az lineer ve daha çok gürültü üreten amfi kullanmalarından dolayı oluşuyor. Genellikle Class D amfi kullanır bu tür kulaklıklar. Piyasada toplu üretimde kullanılan çoğu class d amfi de, bu gürültüyü üretir. Bu problemi benzer giriş seviyesi referans monitörlerde ve daha birçok yerde de görebiliriz.

AdReNaLiN bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,086
    Dip ses olmasın? White noise çok spesifik bir şey. Dip ses tüm frekansları içermez genelde.

Eğer kulaklık içindeki amfi ile sürücü uyumsuzluğundan kaynaklı ise software ile çözmek mümkün olmayabilir.

Sennheiser HD600 için yaptığım amfim TH900 ile dip ses vermeye başladı. Gain'ini azaltacagim, hâlâ yapmadım. O da olmazsa çıkış dirençleri ekleyeceğim. Ama 11 olan gain'i 3 yapsam sorun kalmaz muhtemelen.

İllet bir şey dip ses. Bir cihazın bağıra bağıra ben kalitesizim demesi direk...

13. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    İnternette bu sorunun MTW1'de olmayıp ikincisinde olduğunu söylüyorlar. Bu modele özel bir sorun gibi maalesef.

14. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Evet haklısınız. Ben aslında arkadaşın yaşadığı sorunu beynimde dip ses sorunu olarak algılayıp cevap verdim.

15. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Nasıl tarif etsem... şelale sesi gibi. Waterfall hiss diye geçiyor sanırım. Maalesef sürekli eşlik eden bir ses var. İade bile edebilirim kulaklığı.
    Bazı incelemeciler de bu sorundan muzdarip. Sanırım tek bir üründeki defodan çok geneli etkileyen bir sorun var.

16. theodyofil

theodyofil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Muhtemelen benim açıkladığım sebepten dolayı oluşuyor bu sorun hocam. Düzeltebiliyor olmanız zor gibi gözüküyor.

17. ademerdogann

ademerdogann
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kulaklığı iki gündür kullanıyorum, kendimce gördüklerim şöyle; (bu arada iphone + shure se215 ile müzik dinliyorum evde plak dinliyorum. Shure se215 tizlerin fazlalığı dışında beni tatmin ediyordu.) Öncelikle müzikal anlamda çok iyi kulaklıklar, baslar dengeli, sahne konusunda shure dan geride kalıyor bana göre, tizler gayet başarılı. Çok dinlediğim müzikleri shure ile kıyasladım gerçekten çok güzel. Müzikal anlamda bana yetti. Fakat şeffaf modu yok saymak gerek, böyle saçma bir şey olamaz hem telefonla konuşurken hemde müzik dinlerken şeffaf modu açtığınızda bir hışırtı var göz ardı edilemeyecek şekilde hemde. Şeffaf modda müzik dinlemek imkansız. Anc bana göre iyi çalışıyor. - bu arada 1. seriyi de shure se215 ile kıyasladığımda o geride kalmıştı bu seride müzik ile ilgili ciddi değişimler var.- Telefonla konuşurken cevaplamaya çalışırken çağrı yakalamaya çalışırken zorlandım. Bağlantı da öyle anlatıldığı gibi direkt kutudan çıkınca olmuyor, 3 4 saniye geçmesi gerekiyor. Bu yüzden ben de airpods'a geçebilirim. Kısaca özetleyecek olursam telefonla konuşmak için alacaksanız çok başarılı değil ki ben bu maksatla almıştım. Fakat orta seviye bir kulaklık kullanıyor ve kablolardan kurtulmak istiyorsanız kesinlikle tercih sebebidir.

18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Hocam ben biraz basshead'im, daha önce earsonics velvet kullandım ve sesine, basslarina hayran kalmıştım. Şuanda da beyer dt1770 pro var yani hafif v shape seviyorum. Momentum'da beni endişelendiren şey bassların özellikle subbass'lerin kuvveti. YouTube da bazı incelemeler mtw2'in 1 ye göre daha nötr, renksiz yani eğlencesiz çaldığını söylemiş eğer öyle ise mtw2 yerine 1 i düşünebilirim.

Bugüne kadar kullandığım bütün kulakliklarda mid, tiz konusunda sıkıntı çekmedim, ancak özelikle in-ear da basslari düzgün yapabilen kulaklık bulmak çok zor.

theodyofil bunu beğendi.
  19. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Ben iade için geri gönderdim bakalım ne diyecekler
    Edit: Kulaklığı iade ettim.

#39 thng, 10 Nisan 2020
    Son düzenleme: 19 Nisan 2020
  20. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Bence acele etmişsiniz, uygulaması bile beta version yazan bir kulaklıkta hataları düzeltirlerdi bence, ürün çok yeni daha

Collapse Signature Expand Signature
    AeroKnight bunu beğendi.