Sennheiser'dan Yeni Orpheus mu Geliyor?

'Haberler' forumunda VirtuFortuna tarafından 27 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Sennheiser Londra'da "Reshaping Excellence" isimli bir etkinlik düzenliyormuş. Etkinliğe katılan bir Head-Fi üyesinin söylediğine göre Sennheiser yeni bir Orpheus modeli tanıtmak üzere olabilir.

Buyrun resimler:

[​IMG] [​IMG]

Collapse Signature Expand Signature
    7 kişi bunu beğendi.
  2. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Tam bu haberi okudum kapattım, sayfayı açtım, paylaşmışssınız hocam. :)

Amfinin dışı mermer gibi duruyor denmiş, hakikaten öyle galiba. Arka taraftaki girşler/çıkışlara da bakılırsa dac özelliği de mi olacak? Dijital in diyor?

Dijital in kısmında da "headphone 2" diyor. Bunun haricinde bir kulaklık çıkışı da göremedim. Düzeltme: Galiba gördüm:

2035 eklentisini görüntüle

Kulaklığın girişi burası galiba. Sanki kulaklığın jakı kutu içindeki bir girişe takılmış gibi.

Herhalde bi ev parası isterler bu sefer. Lüksün de cılkını çıkarmışlar ayrıca.

#2 Sechtdamon, 27 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @Sechtdamon Dikkat etmemiştim buna teşekkürler. Evet öyle bir durum var sanki ama emin olamadım.

4. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Aklımda deli sorular oluştu. :)

Acaba kasada mermer kullanımının tek sebebi görüntü/lüks mü? Yoksa akustik bir etkisi var mı? Bu cihaz herşeyi sabit/içinde bir dac/amp/kulaklık/kulaklık kutusu mu? Kulaklık kutusunun kapağının içinde niye ayna var?

Galiba böyle bir sistem yaparak kulaklığın diğer markalar tarafından üretilen elektrostatik kulaklık amfileriyle kullanılmasının da önüne geçmeyi planlıyorlar.

Teşekkürler paylaşım için @VirtuFortuna hocam. Bizim forumda görene kadar detaylı incelememiştim.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Taştan kasanın üzerinde siyah kulaklık kutusu sabit değildir inşallah. Bi acaip duruyor bu şekilde. Orpheus'un amfisi sanat eseri gibi duruyor...

Şaka bir yana Sennheiser'ın benim diyecek HD800'den başka ürünü yok kulaküstü piyasasında. Audeze, Hifiman gibi yeni yetmeler çoktan fark atmış durumda. E Sennheiser da yapsın bir hareket artık.

Keşke "halo" ürün yerine kısmen ulaşılabilir bir ürün üzerine çalışsaydı da bizim de işimize yarayaydi.

2 kişi bunu beğendi.
  6. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627
    Sennheiser aynı zamanda high-end, wireless-usb-bluetooth bağlanabilirlikli, kapalı dizayn bir model tanıtmaya hazırlanıyor. Sesin de usb ve wireless üzerinden uncompressed olacağını söylemişler.

[​IMG] [​IMG]

Amfi gerçekten Rönesans dönemi eserleri gibi. Yine de mermer olacağını düşünmüyorum yoksa yerinden oynamaz o alet. Belki kaplama olabilir.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 28 Ağustos 2015 ---
    https://twitter.com/pierrestemmelin/status/636934798976655360 Şuradaki renklendirilmiş HD800'ü andıran kulaklık inanılmaz şık.

https://twitter.com/pierrestemmelin/status/636939850692841472 Şurada da Orpheus'la ilgili birkaç detay daha. Gerçekten "Made of marble" yazıyor. Acaba kulaklık dışındaki kaplamalar da mı aşırı ince mermer kaplama olacak diye düşünmeden edemiyor insan.

7. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    E artık üzerime olan evlerden birini satarım. :)

8. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Sennheiser'in eski Orpheus ve bebek Orpheus'u vardi hocam. He90 ve He60. Elektrostatik, bu da muhtemelen elektrostatik. He60'i bilmiyorum da he90'in bir de amfisi vardı hev90 olması lazım. Telefondayim su an resimleri bilgisayara geçince koyarim. He90 hala sr009 ile kıyaslanır mesela. Ama sınırlı üretim işte...

Bir de o kutu da galiba sabit hocam. Kulaklık girişi kutunun içinde baksaniza.

9. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Bir şuna bak, mücevher gibi:

Bir de o mermerli maymunluğa :knuppel2:... HEV90 - HE90 kombosu diyorum, salla yenisini....
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 29 Ağustos 2015 ---
    Bir de nedir kardeşim o, kulaklık kutusunun içinde giriş falan... Ben amfini üstünde kutu mutu istemem, nedir öyle... Görmemişin kulaklığı olmuş, tutmuş kabloyu nereye sokacağını bilememiş....
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Ağustos 2015 ---
    Bu da video, ağlatan cinsten :):

2 kişi bunu beğendi.
  10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Bence ağlatan ekipman değil. :evl

2 kişi bunu beğendi.
  11. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313

4 kişi bunu beğendi.
  12. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ama... ama köpükler çıkarıyormuş, köpürtüyormuş... :uzgun Köpük çıkarmasa bu kadar üzülmem ama ortada köpük olunca sıkıntı büyük.. :uzgun

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Mantıklı. Normal bir işte çalışarak kazanılan parayla zor gözüküyor çünkü ;) yetse bile kıyamayabilir insan. :)

14. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    İsmi çok hoşuma gidiyor.Merak ediyorum eski modeli deneyen üyemiz var mı.Hadi bunu geçelim adı geçen stax modelini deneyen var mı.Çok fark ediyor mu eski ekipmanlardan sonra...

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Ben Orpheus dinleyenle konuştum sadece :)

Birçok pozitif yönünün yanında genel görüş basının olması gerekenden zayıf olduğu yönünde.

2 kişi bunu beğendi.
  16. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Ben de köpürtmek istiyorum :uzgun.

Hadi çocuğa lafım yok, adı üzerinde çocuk. Ama ailesinin para konusunda hazım problemi olduğu ortada, kasıla kasıla bir de röportaj veriyor :b.

3 kişi bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,088
    Zor bu işler... Doktora yaparken bir arkadaşın hocası bayağı ünlüydü. Adam Amerika'nın en iyi beş üniversitesinden birinde full profesör, kendi şirketleri var, bir sürü de consulting yapıyor vs. Durumu iyi yani.

Bizim arkadaşı evine yemeğe davet etmiş, orda altı yaşındaki kızıyla tanışmış. Acaip mutluymuş kız, yarın doğum gününde ilk kez Barbi bebeği olacakmış. Hayret ettik. Barbi bebek $10 yahu. Herif canı istese doğduğundan itibaren altında yaşına kadar her gün bir tane Barbi bebek alır kızına.

Ama her istediğini elde edince kız ne kıymet bilecek, hayatını neyin üzerine bina edecek, insanlarla ilişkileri ne olacak?

11 kişi bunu beğendi.
  18. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Galiba tipik elektrostatik karakteri hocam, okuduğum elektrostatik incelemelerinde bu olası karakter durumundan bahsedilmeyen tek kulaklık galiba sr-007 mk2.

Bunlar tehlikeli fikirler hocam. :) bir kere referans noktası o kadar yükseldi mi geri düşürmek ziyadesiyle zor; hatta imkansız olur muhtemelen.

Elinde Stax Sr-009 olan bildiğim bir tek "Stereo Mecmuası"nın sahibi var, o da şayet yakın bir arkadaşından inceleme için sürekli istemiyorsa. Kendisinden yorum alınabilir.

Bu arada nette dolaşırken elektrostatik kulaklık üreten bir markayla daha karşılaştım. Marka "Kingsound", halihazırda elektrostatik hoparlör üreticisiymiş. Birkaç kulaklık ve elektrostatik sürücü modelleri var.

19. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    bizim forumda da birinde sr-009 vardı adını unuttum.. sr-009 japonyadan 3500 dolara getirtilebiliyor sanırım. aslında çok da zor değil. kulaklık sistemıne 3 milyar harcayan biri olarak 10-15 milyar da harcayabilirim gibime geliyor. :) yalnız 20 dolarlık creative hoparlörümden aldığım zevk beni fazlasıyla tatmin ediyor. :)

20. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Hocam o 3500 dolarla bitmiyor. şu an 2800 dolar pricejapanda ama hakkıyla sürecek bir amfi lazım. Birçok kişi Stax'ın kendi üretimi olan şu anki son serilerin yetersiz geldiğini söylüyor. Eski üretim amfiler var onlar da modernize/modifiye edilip kullanılıyor ve çok pahalı. Özel üretimler de keza 3500-5000 dolar civarı. Tabii bununla da bitmiyor, iyi bir kaynak lazım, üstüne sistemi geri çekmeyecek ara kablolar derken, hakkıyla kullanılacak sistem 35000-40000 liraya patlıyor.

#20 Sechtdamon, 29 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ağustos 2015