Sennhesier HD 650 aldım, peki ya hangi anfi ?

'Kulaklık Genel' forumunda drmustafa tarafından 10 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. drmustafa

drmustafa
    Expand Collapse
    Guest

selamlar herkese

yakın zamanda Sennhesier HD 650 kulaklık aldım, önceden de Westone UM2 kullanıyordum, çok daha konforlu ve kaliteli müzik dinlemeye başladım ancak, ipod classic malum yeterli gücü veremiyor doğal olarak Sennhesier HD 650 ye ..

kulaklık anfileri ile ilgili deneyimi olanlara özellikle soruyorum, çok fazla bütçemi sarsmayacak nasıl ne tür bir amfi seçmeliyim HD 650 için ..
    biliyosunuz 300 ohm ile çalışıyor Sennhesier HD 650 ..

ne tür bir amfi ve nereden temin edebilirim ..
    şimdiden teşekkürler yardımlarınız için ..

2. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Hayırlı olsun @drmustafa :)

İzlenimlerinizi paylaşmanızı isteriz :) Amfi konusunda gelince de bütçe ne kadara kadar çıkabilir?

3. drmustafa

drmustafa
    Expand Collapse
    Guest

çok teşekkürler, anfi bütçesi için 400-450 tl yi geçmesin diyorum.

:) fakat hemen belirteyim ben buradaki ustalar gibi sesi ayırd edebilecek düzeyde değilim, yeni yeni yerli/yabancı yerleri okuyarak öğrenmeye başlıyorum yani ..

yine de yorumlarımı isterseniz, hay hay .. ama şu an ipod 80gb classic/trekstore vibez 12 gb/ipod 1gb 1. nesil gibi mp3 playerlar da anfisiz kullandım HD650 yi ..

bu haliyle bile çok mutluyum ve ödediğim paraya hiç acımıyorum :) iyiki almışım dedim UM2 den sonra, kulaklarım rahatladı ve daha tatlı bir sese kavuştu ..

4. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Öyle olur evet :) Bu yüzden bizim de ısrarımız hep kafaüstü kulaklıklar üzerine oluyor :) Amfi olarak iyi kabul edilen birkaç marka var; bunlardan biri de Meier amfileri... Onun dışında Pico var ama ondan almak bir dert; gelmesi aylar sürebiliyor... Meier düşünebilirsin; 10 günde gönderiyor... Bende de Corda Move var; imzamdan bakabilirsin özelliklerine... Alabilirsin... Amfi için bütçeniz iyi... Yine eğer isterseniz elimdeki amfiyi de satıyorum daha pahalı bir kaynağa para biriktirdiğim için... Sizin için de ekonomik olur tabii ki... Move'dan çok memnunum elbette...

Ya da iyice profesyonel düşünmek istiyorsanız 500-600 dolarlık amfiler de var... Birkaç marka daha var ama onların fiyatları da gerçekten tuzlu :) F/P açısından Meier galiba hala piyasayı götürüyor sanırım :wink

Edit : imlâ

5. drmustafa

drmustafa
    Expand Collapse
    Guest

oy oy :) kısmetim ayağıma gelmiştir belki anfi konusunda, peki 2. el almaya yakın değilimdir ama, neden olmasın, özenli titiz ve daha da güzeli değer vererek severek kullanmış birinden bence rahatlıkla 2. el de alınabilir ;)

peki sizdeki corda move u HD650 ile benim ipod classic e veya diğer mp3 playerlara nasıl bağlıcaz başka ek bir ekipmana ihtiyacım olur mu ?

ayrıca biliyorsunuzdur ama yine de ifade edeyim, HD 650, 300 ohm luk bir kulaklık, sizdeki anfi ile rahatlıkla sürebilirim değil mi Sennhesier HD 650 yi ?

6. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Elbette ki sürebilirsiniz; 600 ohm'a kadar rahat yani :) O konuda endişeniz olmasın... Bağlamak için de mini-to-mini kablo kullanmak gerekicek; böyle bir kablonuz var mı? O da varsa başka birşeye ihtiyacınız yok; bütün gerekli malzemeleri yanında var... :wink

7. drmustafa

drmustafa
    Expand Collapse
    Guest

mini to mini diye bir kablodan haberdar bile değilim maalesef :)
    kolay bulunabilir bi şeyse, temin edebilirim belki ..

8. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Heryerde satılıyor bulabilirsiniz; bulamazsanız da yine ben gönderirim zaten :wink

9. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Ne alacan kont desktop anfi mi?

10. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    bence lambaya bakın.

darkvoice 336 gayet hoş olur.

11. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    berat selam

T.M.S T100 MKII

dusunuyorum o fiyat aralıgında ne onerirsin.

12. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
  13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Lambanın ne gibi bir somut avantajı var tam olarak diğerlerinden?

14. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Bir de şu arka kısmında input-output kısımları için nasıl bir bağlantı yapmamız gerekiyor?

15. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    @erman

el84 çıkış labması benim pek sevdiğim bir lamba değil ama metal rock türevleri için fena olmaz.

genel olarak otl lambalı ampliler yüksek empedanslı kulaklıklarla çok iyi sonuç verirler.öte yandan single end triod yapılarda jazz türevlerine iyi gittiği için benim düşüncemde 336 hd650 ile mükemmmel uyacaktır.darkvoice 336 2 triod lambadan oluşuyor.yapı olarak gayet iyi bence.ama şunu söyleyeyim elbette amplileri dinlemedim ama lambaları evet.az çok şemalarınıda biliyorum

16. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    şimdi gördüm 337 aynı amplinin mono dual versiyonu .bence çok daha iyi bilhassa düşük empedanslarda(100ohm gibi) daha üstün olmalı 336dan

17. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
  18. drmustafa

drmustafa
    Expand Collapse
    Guest

selamlar yeniden herkese
    buralar amma da karışmış :)
    hangi dilden konuşuyosunu arkadaşlar anlayamıyorum da :)
    lambalar ne ola ki ne işe yarar, hem eğer cidden 600 dolarlar civarında ise fiyatları ben kesinlikle yakın vadede o kadar para ayıramam bu iş için ..

corda move için de meier in sitesine baktım corda 2 move lar çıkmış sanırım o yüzden corda move u listede göremedim, line.out kablosu ile destekleyince bu anfi benim ipod classic ve sennheiser hd650 arasında yeterli bi köpri görevi göremez mi ki ?

19. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Corda Move ile Corda 2Move arasında hiçbir fark yok; sadece şekil değişikliği... Haberler bölümünde konuşmuştuk... Lambalı amfilere de bakıyorum tabi ama çok tuzlu dediğin gibi...

20. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    336 190 avro adamlar 52 avroda kargo istiyorlar :D:D

480ytl ye falan geliyor 336 modeli .. ne diyorsun kontg hocam :)