Shanling m2s vs Sony NW-A45

'Ekipman Genel' forumunda OzanBc tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    İç ses: "Umarım konuyu doğru yere açıyorsundur."

Merhaba,

Fikirlerinize ve tecrübenize ihtiyacım var. Eğer birkaç dakika ayırırsanız çok sevinirim.
    DAP almaya karar verdim. Bütçem nakit 1000 TL civarında (daha altı olsa süper, biraz üstü olursa sıkışabilirim.) 2. el alacağım.
    iBasso IT01 ile dinleyeceğim ilk önce ama tabii ki IEM de ilerde upgrade olacaktır. Şu anda bu iki ürün arasında sıkışmış durumdayım ama kafamı daha çok karıştırmanıza lafım yok :)
    TIDAL aboneliğim var, aslında TIDAL'i direkt çalabileceğim bir cihaz olsa mükemmel olurdu ama sanırım onların fiyatları epey artıyor.
    Ne tür müzik dinliyorum? En çok rock dinliyorum, Queen mesela, senfonik rock seviyorum, Haggard, Within Temptation, klasik müzik çok dinliyorum.
    Ayrıca bir AMP kullanmayı düşünmüyorum şimdilik. Seyahatlerde, ofis ortamında ve yolda gidip gelirken dinliyorum ve dinletim sık sık bölünüyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

Güzel dinletiler.

2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    başlıktaki müzik çalarları dinlemedim ama daha yeni Hidizs ap100 sahibi oldum ,belki daha önce pek Dap deneyimim olmadığı içindir ama bana şahane geldi ,oldukça gövdeli hacimli ,çözünürlük sahne gerçekten çok iyi ,tavsiye ederim forumda da incelemesi var .

3. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Hocam Rekli Ekran Tutkunuz yoksa ; Zishan Z3 şiddetle tavisye ederim.. Yüksek kulaklıkları sürebilmesi açısından ..

4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    bu zishanlari hep merak ederim ,bir ürün bu kadar sırf ses için odaklanmış olabilir ,bildiğin dikdörtgen kutu :D

mc_technosoft bunu beğendi.
  5. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Hocam Sony leride kullandım Sony Benim için AŞKTIR ama Zishanlar içinde bulunan DAC 'lar her türlü kulaklığı sürebildiğinden ev içerisinde çok iyi bir sunum sağlayacaktır. Ama Sony ler pratiklik açısından daha iyidir..

bahirtaha bunu beğendi.
  6. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Merhaba, tavsiyeniz için teşekkürler @mr_technosoft ancak bu aletin Bluetooth özelliği yok diye anlıyorum.
    Renkli ekrandan ziyade bu özellik en azından kısa vadede önemli.

7. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    60
    Hocam Bluetooth yok ama biz audiophile ler olarak Bluetooth özelliğini 2. plana atıyoruz.. 1. Plan Kulaklığın Sürülmesi ..

OzanBc bunu beğendi.
  8. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Değerli @mc_technosoft kulaklık iBasso IT01, sürülmeyecek bir şey değil. Kısa vadede ciddi güç gerektiren bir kulaklık düşünmüyorum. Evde güzel bir sistemim var, o nedenle siz odyofiller gibi bluetooth'u ikinci plana atmama gerek yok :). ZiShan çok övülen bir cihaz ama benim ihtiyacımı karşılamıyor.

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    benim araştırmalarıma göre ibasso it01 in performansı kaynağa göre baya artabiliyor , ayrıca bluetooth olmasından ziyade aptx aptx hd ya da ldac gibi teknolojilerin hem kulaklıkta hem de cihazda olması çok önemli kalite açısından aklınızda bulunsun

TAYFUN3506 ve mc_technosoft bunu beğendi.
  10. TAYFUN3506

TAYFUN3506
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Eğer iphone kullanıcısı iseniz bence dap aramayın. IBASSO IT01'i Fiio Q1 Mark2 ile beraber kullanıyorum. İphone 7 plus dan spotify full, Appstoredan KaiserTone DSD Flac playerı aldım. Sonuç inanılmaz güzel. Demem o ki çok kulaklık denedim ama IBASSO IT01 gerçekten harika bir kulaklık. Dac ile beraber ses çok ama çok fark ediyor. Gözlerini kapat sanki sahnedesin o derece. Spotify ful de bile inanılmaz ses alıyorsunuz.
    İphone kullanan arkadaşlara kesinlikle tavsiyem dap falan aramasınlar. IBASSO IT01 ve Fiio Q1 Mark2 alın müziğin keyfini çıkartmaya başlayın derim.
    HESAUDİO Selçuk beye tekrar teşekkür etmem lazım.

11. Volkan

Volkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Tidal'ı direk çalabilecek cihaz olarak Hiby r3 tavsiye edebilirim, işletim sistemi olarak android kullanmıyor ama Tidal dap'a yüklü halde geliyor. Diğer streaming servislerini desteklemiyor şuanda ama ileride spotify'ı da destekleyeceğini söylüyorlar. Tek negatif yönü tidal'ı offline kullanamıyorsunuz. Fiyatı da 200 dolar civarında.

12. buzzy

buzzy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yeni çıkan Sony nw a55 ile Tidal’i telefondan bluetooth ile cihaza bağlanarak dinleyebilrsiniz. 220 dolara satılıyor şu an.

13. ibrahimm

ibrahimm
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    merhaba sony nin nw a35 modelini 2 senedir surekli kullaniyorum a 45 ten sadece farki hafizasi 16 gb.toplamda 1368 saat calistirmisim hic bir problem yasatmadi bu sure icerisinde kulaklikta yine sony nin xba h3 onuda ayni sekilde en agir sartlarda her turlu iskenceye maruz birakarak kullandim onuda yaklasik 1200 saat kesin kullanmisimdir, diger bahsettigin aleti bilmiyorum ama sony gercekten bu isin hakkini veriyor.
    ufak bi soru da benden
    kulakligim 40 ohm player im de 16 ohm Acaba bunlarin yanina ufak bi amfi alsam seste kalite farki olurmu. niye daha once almamisim dermiyim.