Shure SE215K İncelemesi

'Shure' forumunda Metalingus tarafından 10 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    84
    Ön Söz :

Merhaba, bugün forumdan Deniz abiden temin ettiğim ( kullanıcı adı : Dulty ) Shure SE215K modeli hakkında incelememi paylaşacağım.
    Kulaklığı uzun araştırmalarım sonucu bütçeme ve müzik tarzıma en uygun en ideal kulaklık olarak belirledim, forum aracılığı ile de 215 tl gibi uygun bir fiyata tertemiz temin ettim. Kulaklık mükemmel bir kablo karıştırmayan taşıma kılıfı, 3 köpük 3 silikon kulak ucu , 1 dayanıklı altın uçlu Kevlar kablo ile geliyor, birde kutuda bir ton ıvır zıvır broşür var bakmak nasip olmadı bakmam gibi de duruyor.Aşağıdaki temsili resimde kutu içeriğini görebilirsiniz, resim temsilidir.

Kullanılan Ekipman :

Güzel bir driver ile gelen kaliteli çıkışa sahip Toshiba laptop ve iPhone 5, hiçbir dijital EQ vb. bir ayar yapmadan aletin kendi sesi ve cihazların kendi müzik çaları ile dinlenmiştir. Dinlediğim parçalar Spotify üzerinden 320kpbs kalitesinde ve çeşitli torrent sitelerinden indirilmiş FLAC şarkılar.

Dinlenen Parçalar :

Ağırlıklı olarak metal-rock müzik, klasik ve alternatif, electro-trance birde hz-khz değerlerini farklı farklı gösteren ekipman testi için ses videoları ( pek anlamasamda sonuçlardan memnun oldum )

Konfor ve kullanım :

Kulağıma neresinden nasıl sokacağımı tam anlayamadım ama eski bir çengelli kulakiçi kulaklığım vardı o geldi aklımda hemen sağ sol hangisi bakıp sokuşturup ayarladım, kablosunun kulak kısmı bükülebilir cinsten hemen kulağa uyuyor 180 derece de dönebiliyor kısaca çok kolay taktım ve aklıma gelen ilk şey çıkıp takılabilen kabloyu çıkarıp gece rahat uyumak için takmak oldu, yurtta kalan bir öğrenci olarak bizim delikanlıların sesini anca bu kadar iyi izolasyonlu bir kulaklık keser dedim :) kısaca izolasyon hiç ses geçirmiyor, çok rahat ve çok konforlu bir kulaklık, uzun süre kullanıma uygun sitede de yazdığı gibi.

Frekans Aralığı ve Özellikleri :

Görüldüğü üzere gayet gerçekçi değerler, amfisiz rahatça her cihazda çalışabilecek bir cihaz.
    Hassaslık : 107 dB SPL/mW
    Empedans : 20 Ω
    Frekans Aralığı : 22Hz – 17.5kHz
    Kablo : Takıp çıkabilen kevlar, altın uç.
    Renkler : K denen siyah model ve CL denen şeffaf , birde mavisi var özel seri.
    Sürücü tipi : Dinamik

İzolasyon :

Konforda bahsettiğim kadarın üzerine tekrar değinmek gerekirse, bisiklet vb. outdoor aktivitelerinde kullanırsanız başınıza tehlikeli işler gelebilir, kullanımda buna dikkat edin, spor salonunda vb. daha ucuz kulaklıklar kullanmanızı öneririm aman kablo oksitlenme vb. zarar görmesin.

Kulaklığın karakteri :

V tipi karaktere sahip bir kulaklık değil herşey dengeli aşağıda da bahsedeceğim üzere sanırım natural ve balanced diyebilirim , bence bas'ı fazla bile ama millet utanmadan basa az demiş, sanırım ben bundan baslısını görmedim diye bana öyle geliyor da olabilir :) herşey gayet yeterli.

Bas :

Basshead iseniz ne derece tatmin eder bilmiyorum ama bende kafama esince elektronik müzik dinlerim ve bana gayet yeterli geldi , orta seviyenin biraz daha üstünde diyebiliriz puan verecek olsam on üzerinden dokuz verirdim.

Mid :

Gayet parlak midlere sahip herşey net ne basın önünde ne tizin gerisinde gayet dengeli, mükemmele yakın diyebilirim.

Tiz :

iPhone ile dinlerken tizler biraz fazla parladı sanki ama bu da iPhone'un tiz karakterli bir ses çıkışına sahip olmasından kaynaklanıyor sanırım, laptop ile gayet dengeli ve kusursuzdu, öyle deyince iPhone ile de rezil demedik ikisi de gayet iyi :)

Sahne :

İçinde at koşturulacak cinsten desek :) ilk defa sahnesi bu kadar geniş bir kulaklıkla müzik dinlediğim için bana öyle gelmişte olabilir, enstrümanlar ayrı ayrı çok net ayırt edilebiliyor, adamın bagetinin zile sürtüşünü bile duydum, siz düşünün.

Son Söz :
    Piyasada bu fiyata bulabileceğiniz en iyi kulaklık olduğunu söyleyebilirim, çok bass seviyorsanız audio-technica'nın cks serilerine yönelmenizi öneririm, tabiki bu fiyat aralığından bahsediyoruz :) sokakta bana birşey olmaz diyorsanız heryerde kullanıma uygun, son derece kaliteli ses veren, malzeme kalitesinden ödün vermemiş, kusursuz bir kulaklık. bu işe ben gibi yeni girenler ve iyi kulaklıklara giriş yapmak isteyenler için gayet iyi bir seçim, bana sorarsanız düşünmeden alın.

Sevgiler...​

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Metalingus, 10 Mart 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Güle güle kullan. Anlayışlı arkadaşmış ;D

Collapse Signature Expand Signature
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Az-çok yazalım birşeyler.Yanlış ta olabilir,hatalı da..Yazalım yine de...Teşekkürler görüşler için. :wink