Shure se535 bulamadığım cevaplar

'Kulaklık Genel' forumunda akaelos tarafından 13 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    1. Se535 special ı indirimde aldım ucuz olması beni tedirgin etti. 1200 liradan indirime girmiş 700 TL ye aldım bir sıkıntı olur mu? Sahte olabilir mi? (Link verebilirim çok kullanılan bir site)

2. İlk odyofili kulaklığım olduğundan emin olamıyorum amfi gerekli olur mu(empedans değeri 36)[bir de telefonda lambalı amfi simülasyonu var tınısı çok hoşuma gitti]

3. Dac ve DAP farkını tam anlayamadım (aradım ama insanlar genelde şahsi özel olarak aradıklarını sormuş)

4. Aradığım USB Dac diye bir şey varmış galiba telefonumla kullansam nasıl olur (telefonun Samsung galaxy note edge)

5. Eğer telefonla olmazsa diye Android işletim sistemli bir dac (veya DAP tam anlamadım hangisi ne) önerebilir misiniz bütçem 750 tl.

6. Kulaklığı deneme fırsatım olmadı ama jazz, klasik, vokal ses ağırlıklı müzikleri sevsem de her türden müzik dinliyorum doğru bir kulaklık seçimi mi?kulaklığı baya bir araştırdım buradan da s535 incelemesini okudum.(geri iade edebilirim kulaklığı)

Çok sorum vardı hepsini araştırdım ama tam aradıklarımı bulamadım ya da anlamadım çünkü cihazları çok fazla bilmiyorum. Hiç yurt dışı alışverişi yapmadığım için Türkiye'den alışveriş yapıyorum. Hatam olduysa kusura bakmayın ilk başlığım zamanla alışırım foruma :) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    1- Hocam Shure SE535'in fiyatı Amazon.com da 500 Dolar yani 700 TL baya baya uygun bir fiyat, sahte olmasa bile kullanılmış olabilir mi?
    2- Note 4 kullandığınıza göre SE535 i besleyecektir diye düşünüyorum ama çok tatmin edici olmazsa bir AMP gerekebilir. 32 Ohm ve üzerinde kulaklıkları olan Note 4 kullanıcıları daha iyi cevaplayabilir.
    3- DAC (Digital Analog Converter) dijital müzik çalan her cihazda olan dijital analog çeviricidir. DAP ise Digital Audio Player dır. Yani dijital müzik çalar. Ses çıkışı aldığınız tüm dijital cihazlarda DAC vardır. DAP içinde de DAC vardır kısacası. Ama DAC dijital müzik çalan her cihazın en önemli parçalarının başında geliyor. Çünkü müziği saf olarak kaynaktan bitler olarak alıp işleyen ve ses çıkışına veren katmandır. Dijital müzik çalan bir cihazda ne kadar iyi bir DAC varsa o kadar iyi bir müzik elde edilir diyebiliriz.
    4- USB den çalışan DAC alırsanız hem PC hem telefonunuzdan kullanabilirsiniz. Ama iyi araştırın telefonunuzda düzgün çalışacak bir DAC almak için.
    5- Android İşletim Sistemli DAC olmaz yukarda belirttiğim sebeple. Ama Android işletim sistemli DAP var tabiki ama 750 TL ye ben bilmiyorum. En uygun fiyatlı bildiğim model Pioneer XDP-100R 350 Dolar gibi bir fiyata sahip.
    6-Bu kulaklığı hiç dinlemediğim için bir şey diyemesem de, bu fiyata sahip ve yorumları iyi olduğuna göre oldukça memnun kalırsınız.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Şubat 2017, İlk mesaj zamanı 13 Şubat 2017 ---
    Hocam bu arada bahsettiğiniz 700 TL olan ilanı buldum. Aynı satıcının başka kulaklık satışlarıyla ilgili yorumlarda gönderilen ürünlerin açık kutu olduğu vs söyleyenler var. Kullanılmış ürün olma ihtimali var. Ama ürün elinize bir gelsin zaten iade hakkınız vardır değil mi? Eğer açık kutu yada kullanılma izleri varsa iade edersiniz. Ama tavsiyem kargo gelince açma kısımlarını videoya alın ne olur ne olmaz :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Şubat 2017 ---
    Ama açık kutu bile olsa temiz görünüyorsa kullanabilirsiniz bence çünkü bu fiyata kullanılmış bile olsa iyi bir fiyat.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Tamir edilip satilan veya iade edilen urunlerden olabilir bence.
    Urunun garantisi var mi bu arada?

Sent from my iPhone using Tapatalk

#3 Elano68, 13 Şubat 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Şubat 2017
  4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Hocam link problem olmaz heralde zaten amacım satmak değil bu adam n11 de 700 tlye satıyor s535 spe yi s215 ler de 300 tlye fiyatlar çok ucuz tamam videoya kaydedeceğim DAP bölümüne konu açayım en iyisi ben

5. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Tamir edilip satıldıysa sıkıntı çıkar mı acaba iade ürünler 14 gün içinde iade ediliyorlar. İade olması bence çok problem değil kontrol ederim temizlerim öyle kullanırım.

6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Evet gördüm N11 de. Ama dediğim gibi ürün kullanılmış yada @Elano68 in dediği gibi tamir edilmiş, iade edilmiş bir ürün olabilir. Gerçi Amazon da 500 dolar olan bir ürünün certified referbished versiyonu yada used versiyonu bile bu kadar ucuz olmaz. Ürün bir gelsin ona göre karar verin
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Şubat 2017, İlk mesaj zamanı 13 Şubat 2017 ---
    Hocam DAP almaya karar verdiyseniz hayırlı olsun şimdiden. Ancak öncelikle şuna karar verin. Siz müziklerinizi Tidal, Qobuz gibi HI-FI müzik sağlayan bir abonelikle mi dinleyeceksiniz yoksa FLAC vs indirip cihaza mı atacaksınız? Eğer Tidal, Qobuz vs kullanmayacaksanız, bilgisayarınızdan indirip sonra cihaza atarak dinleyecekseniz Android DAP gereksiz olur. Boşuna para vermiş olursunuz. Bunun yerine HI-FI müzik destekleyen daha uygun fiyatlı bir DAP alabilirsiniz.

Ama eğer alacağınız DAP ta Tidal HI-FI kullanacaksanız Android DAP almanız gerekiyor. Dediğim gibi en ucuz bulabileceğiniz 350 Dolar (+ gümrük ve kargo masraflarıyla 450 Dolar civarına gelir). 1000 Dolara kadar yolu var Android DAP ların.

Ancak Android'li veya Androidsiz bir DAP almak yerine, mobil kullanıma uygun kaliteli bir USB DAC alırsanız, Note 4 telefonunuzdan da alacağınız 500 Dolar altı bir DAP la aynı kalitede, hatta alacağınız DAC ın durumuna göre daha başarılı ses elde etmeniz mümkün olabilir. Android'de USB Audio Player Pro isimli bir 15-20 TL lik bir program, telefonunuza taktığınız harici DAC ı kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu şekilde Android telefonunuzun DAC katmanı devre dışı kalıyor ve müziği taktığınız harici DAC tan alıyorsunuz.

Örneğin bende Meridian Explorer 2 USB DAC var. Portable kullanıma çok uygun değil ama telefonuma bir kaç kablo kombinasyonuyla bağladığımda çok başarılı bir ses alıyorum. Bendeki LG V20 OTG kablosuyla, Explorer 2 yi doğrudan besleyemedi harici bir powerbanka ihtiyacım oldu ama mesela internette HTC nin eski bir modeline Meridian Explorer 2 yi bağlayan ve doğrudan telefondan enerji aldığını gösteren bir video izlemiştim.

Note 4 e USB OTG kablosu (10-15 TL) ile Meridian Explorer 2 yi bağladığınızda doğrudan güç alabilirse çok ama çok iyi bir ses alırsınız. Bir diğer kaliteli taşınabilir DAC ise DragonFly. DragonFly ın ses kalitesi Meridian Explorer 2 ye göre nasıl bilmiyorum ama mobil kullanıma daha uygun bir cihaz.

Tabi şunu da unutmamak lazım alacağınız harici DAC enerjisini telefonunuzdan alacağına göre telefonunuzda şarj problemi baş gösterebilir :) Gülü seven dikenine katlanır misali, eğer DAP alırsanız telefonunuz yanında bir DAP taşımanız gerekecek. Almazsanız bu seferde telefonunuzun şarjı problem olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Amazondako refurbishedler garantili diye biliyorum ama n11dekinde garanti var mo emin degilim.

8. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Tidal üyelik alıcam tek indirmek zor bir iş ve o kadar vakit ayıramayabilirim

9. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    USB dac şuan çok mantıklı geliyor

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Anladım hocam o zaman USB dacları araştırın, onlarla ilgili de forumda tartışmalar incelemeler var. Sizin telefonla kullanıma en uygun olanı neyse onu alırsınız.

11. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,345
    Refurbished üründen korkmayın. Bir ürün iade olunca, kutu açıldıysa refurbished olarak satılması gerekiyor. Bunun olması için de üreticiye gidip kontrol edilmesi lazım. Yani refurbished ürün alırken kontrol edildiğine emin olduğunuz bir ürün alıyorsunuz. Sıfır ürünlerde fabrikasyon ise ürün, böyle bir durum olamaz...

Bu girişten sonra şunu söyleyeyim: 700 TL çok düşük bir fiyat. Refurbished olması için bile düşük. Ben şüphe ile yaklaşırdım. Bende şu an 530 var. İkinci elde o fiyata rahat satarım gibi geliyor.

Sent from my dish washer using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Evet hocam bu fiyat refurbished için veya kullanılmış içinde ucuz bir fiyat. Ancak aldığı site güvenilir bir site, 14 gün iade süresi olduğundan ürünü alıp duruma göre iade etmesi daha mantıklı olabilir. Gerçekten bir şekilde ellerine geçmiş ve bu fiyattan satıyorlarsa kısmet olmuş olur :)

13. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Aynı adam se215 un iki rengini ve special edition unu da 299 TL den satıyor bu normal mi?

14. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Eğer bu ürün düzgün çıkmazsa onu mu alayım yoksa se215 i başka bir yerden mi almalıyım (başka yerlerde 500 TL) zaten se535 düzgün olmazsa bütçemiz 700 TL ne alabilirim tam bilmiyorum.

15. alpaybursa

alpaybursa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    1 more quad driver cikacak 199$ a bekle ondan alirsin hi fi kulaklik

2 kişi bunu beğendi.
  16. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Nasıl one more triple ı duymuştum nasıl kulaklıklar bass mid tiz yönünden

17. alpaybursa

alpaybursa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ciksin bir bakalimda alan kullanan olur yorumlar gelir. Hem sahtemi falan mi diye de aklinda soru isaretleri kalmaz. Bu aldigin shure se535 benim kafama yatmadi. Hemen onay verme biraz kullan...

2 kişi bunu beğendi.
  18. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Musicmaker 3 modeli var.
    Derin baslara,temiz midlere ,genis sahneye sahipmis.
    Incelemelerde filan tam puan almis.
    Ona da bakabilirsin.
    Aliexpreste 230 dolar.

2 kişi bunu beğendi.
  19. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    230 dolar eğer gümrük vergisiz ise çok pahalı ama parabiriktiririz artık

20. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Ibasso it03 var hocam bir de.Bu kulaklik ta genel itirabiyle sw3e benziyor.
    Derin baslara, temiz midlere sahip,sahnesi de genis.
    Sw3 biraz daha koyu bir tondaymis ama genel olarak tizleri disinda.

2 kişi bunu beğendi.