Shure se535 bulamadığım cevaplar

'Kulaklık Genel' forumunda akaelos tarafından 13 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Hocam öncelikle şu SE535 bir gelsin elinize acele etmeyin. Gerekirse satıcıya yazın, bu ürün neden bu kadar uygun kafam karıştı bilgi verebilir misiniz deyin. Eğer ürün kullanılmış temizse bile 700 TL iyi bir fiyat. 1More Triple Driver 500 TL civarı başarılı bir kulaklık. Quad Driver modeli Alpay beyin dediği gibi 199 Dolar'dan Mart içinde çıkacak. Ancak ilk gerçek kullanıcı yorumlarının gelmesi biraz zaman alır. Size gelecek SE535 den vazgeçerseniz, 700 TL ye denenmiş başarısı tescilli başka modellerde önerenler çıkacaktır.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Saolun hocam peki benim burda bahsedilen herhangi bir kulaklıkta amfi ihtiyacım olur mu ? Ben dac/amp baktım dediğiniz gibi ve giriş seviyesi fiio e17k yi gördüm fiyatı uygundu. (İlgili bölümde 45 görüntülenme 0 cevap var )

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Değerli kardeşim bence ilk kez bu miktarları kulaklığa verecekseniz bu kadar fiyat yükseltmeyin. 230 Dolar TR ye gelişi sanırım vergisi kargosu derken 320 Doları bulur. Buda yaklaşık 1100 TL eder. Siz 700 TL bütçe ayırdıysanız ona göre alın ilk etapta. Yoksa bunun sonu yok ki :)

3 kişi bunu beğendi.
  4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Zaten onu diyorum 700-750 TL kulaklık için 500-550 TL de dac/amp için param var :)

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Buna kulaklığı kullandığınızda karar verebilirsiniz. Şu anda almayın AMP. Alacağınız kulaklığı telefonunuzla denersiniz sizi tatmin edecek bir kalite alırsanız gerek kalmaz.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Aliexpreste dusuk yazarlarsa gumruge takilmaz bence ama bilemem net olarak tabi.:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  7. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Tamam da düşük yazıp yazmayacakları bilebilir miyim

8. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Saticiya bagli biraz.It03 de ayni karakterde.Forumda bulabilirsin hem de.
    Ben kullaniyorum cok memnunum.
    Fiyatlari ayni gibi zaten it03 ve sw3un

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    Selamlar;
    Kalem Kalem cevap vereyim, dilim döndüğünce.
    1)SE535 çok da yeni bir model değil, 700 bana aşırı ucuz gelmedi. Muadili olan kulaklıklardan daha ucuza alındığını satıldığına şahit oldum.
    2)Amfi, DAC, DAP olaylarını bence ilk başta büyütmeyin. Bi alın dinleyin alışın, kulaklığın keyfini çıkarın. Kaşıntı başlayınca memnuniyetsizliğinize göre amfi mi dac mı alırsınız bakarsınız. Bu dünyada işler bazen garip noktalara gidebiliyor, belki kendinizi kablo alırken yada ben bunu sevdim diyip custom reshell yaparken bulursunuz. Acele etmeyin yani. Duyduğunuz sesi-eğer dinlemediyseniz henüz- sizi baya şaşırtacak, belki biraz cılız(veya tam tersi), biraz tuhaf bulacaksınız. Kendi adıma ilk armatürlü üst seviye IEM de böyle oldu. Yine CIEM de de böyle oldu, bu bumuydu diye sordum kendime.
    3)DAC:Ses kartı, bazısı telefona takılıp taşınabiliyor, DAP: Avam bir ifadeyle; empiüç çalar. Biri bağımsızlığını ilan etmişken diğeri telefon bilgisayar gibi bir üst akla muhtaç.
    4)Üstte bahsettim; hugo, mojo, aurender fly, gibi gibi.
    5)Bir şey önermem bir dinleyin, kaşıntının başlaması için fırsat verin, hobiyi müzikleri iki günde silip süpürmeyin-dikkatinizi çekeyim, sınırsız bir para kaynağı olduğunu varsayıyorum.
    6)Ben basslı, trane, pop vs tarzı ne idüğü belirsiz müzikleri bass fakiri PFE ile keyifle dinliyordum. Kişisel zevkler, dinledikçe doğru yolu bulursunuz. Tadını çıkarın derim. Sanırım yenisiniz, bu heyecanınızı tadını çıkara çıkara yaşayın :)

Dinleyin dememi şöyle anlatayım;
    cılız bulduğunuzda basslı bir amfi yada basslı bir kaynak sizi rahatlataakken, koyu yada çözünürlük yönünden eksik bulduğunuzda kablo yada ona göre bir kaynak işinizi görecektir. İlk alışma süresi sizi daha bir yönlendirecektir. :)

10. bay

bay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Herkese selamlar,

Aynı satıcıdan Shure SE215 LTDyi almayı düşünüyordum ben de...

Birkaç sorum olucak,

1- Shure kulaklıkların sahteleri var mı? Sennheiser IE 80lerin baya görmüştüm ve alalen söylüyolar satıcalar zaten. Ama Shure için görmedim, siz biliyor musunuz?

2- Eğer sahteyse bunu hiç Shure kulaklık deneyimi olmayan biri nasıl anlayabilir?

2 kişi bunu beğendi.
  11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
  12. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Korkutucu bugün eve geldi akşam kontrol edip video ve fotoları atarım buraya

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Paylaştığım link SE215 sahtesiyle ilgili. İnşallah aldığınız ürün orijinaldir.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Bugün incelemeyi atamıyorum üzgünüm tüm gün ailem evde olmasına rağmen kargocu geldik bulamadık yazan kağıdı yapıştırıp gitmiş. (Kargoyu aradım blok yazmamışsınız dedi [evin kapısına yapıştırmış kağıdı)]

15. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    N11 de gördüyseniz benim kulaklığımın satıcısı aynı kişi bekleyin isterseniz ben bana geleni bir inceleyeyim.

16. BisQuit

BisQuit
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Se215 limited olani dun arkadasa aldik.Henuz acmadik kutuyu seri numarasindan sorgulatacagim. Mail attim shure'a disindan bakinca kulaklik orjinal duruyor. Onceden limited olmayan beyaz renklisini ben kullanmistim. Acip iade olmama ihtimaline karsin tek guvencem seri no kontrolu inşallah onların da fake 'i yapilmamistir

17. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Seri noyu nasıl kontrol ederim linkverir misiniz ve de nerede yazıyor seri numarası

18. BisQuit

BisQuit
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Seri no bende kutunun hemen altinda. Youtube videolarinda da kutunun altinda gorunuyor. Ben emeasupport@shure.de ve bicok shure adresine mail attim. 1 saatte emea support donus yapti. Veritabanlarinda bu seri nolu urun bulunmuyor. Ve seri nodan çıkarttığı uretimvtarihi 2013ken ayrica yan tarafinda 2015 tarihli urrtim oldugu yaziyor. İade edecegim muhtemelen, son kez asya'daki shure destek mailinden gelecek cevabi bekliyorum barkodda Se215spe-chn yaziyor. Gerçi sonucun degisecegini sanmiyorum seri numarasi icin global database kullanilir diye dusuniyorum

19. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Aynı yerden mi aldınız

20. BisQuit

BisQuit
    Expand Collapse
    MP3