Shure SE846 İncelemesi

'Shure' forumunda high-fidelity tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. GoreGrind

GoreGrind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Evet 846'dan bahsediyorum :) Yukarılarda aynı uçların farklı dinleyicilerde farklı etkiler yaptığını okudum. Bu da onun gibi bir şey mi ki

Collapse Signature Expand Signature
  2. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    İyi akşamlar. Bende Shure se846 almayı düşünüyorum.Önereceğiniz bir silikon adaptörü varsa memnun olurum. Tavsiyelerini bekliyorum.

3. GoreGrind

GoreGrind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    kenzo.80 iyi akşamlar. Benim de o tavsiyelere ihtiyacım var :) Bekliyoruz bakalım önerileri.

4. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Farklı foam ile ses ciddi derecede değişmekte en konforlu sarı foam

5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Sarı foamlar kadar olive uclar da iyidir shure'un.
    Bir de kabloyu iyi burn in yapmak lazım.Eger iki hafta dinlenmezse kablo ilk haline dönüyor ve se846dan boguk ve net olmayan bir ses geliyor.
    Ayrica sesi daha uzun bir koridordan kulaga yalıtarak ilettigi icin westone'un uzun silikon uçları da epey iş görecektir.
    Kısaca önce kendinize uygun bir filtre sonra da uç seçimi ve kaynakla iyi bir sonuç alınabilir.Se846 hassas bir kulaklik,uçlardan kaynaga kadar herseye tepki veriyor.Deneme-yanılma yoluyla istenilen elde edilebilir .

6. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Olive üç güzel fakat konforsuz kısa süreli dinleme için ideal benim kanaatimce uzun süre dinleme ve konfor sarı foam kesinlikle

7. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    İyi akşamlar GoreGrind. Şu anda kulaklığı almayı düşünmüyorum hocam. Alırsam da şimdiden ileriye dönük birikim yapıyorum. Sizin gibi konu hakkında uzman ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım alıyorum. Dediğiniz gibi onların tavsiyelerine ihtiyacımız var. IE800 kulaklığımda var. Benim şu anda kuvvetli bir dap'a ihtiyacım var. Alacağım markada belli.

8. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Shure se846 merak ettiğim referans bir kulaklık. Şu anda benim kullandığım kulaklık Sennheiser ie800 İki kulaklığında üzerine tanımam. Bu konuda ikisi de efsane. Ama ses karakterleri çok farklı. Dinlediğim müzik tarzlarından ötürü Shure se846'yı tercih etmedim. Ama kullanan bir arkadaştan deneyimlemek istiyorum. Belli mi olur memnun kalırsam alırım.

9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,865
    Lütfen yeterince fazla sayıda üst düzey kulaklık dinlemeden elinizdekileri efsane ilan etmeyin. İki kulaklıktan da millerce üstün olan kulaklıklar mevcut.

Bu bazen yapılıyor ve kanımca bazı insanların yanlış yönlendirilmesine sebep olabilir.

Sent from my D6503 using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  10. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Haklısınız Virtufortuna hocam. Ama eskiden dinlediğim Sony, Pioneer ve Philips marka kulaklıklarla kıyaslayacak olursak öyle değil mi? Se846 ve ie800 kendi lansmanlarında referans ve profesyonel kulaklıklar. Elbette Astell Kern Angel, ve bir kaç serisi, AKG k3003i, adını hatırlayamadığım bir kulaklık markası daha var. Kişiye özel tasarımları var. Örneğin değerli taşlarla, süslerle, malzemelerle üretilen özel tasarım ve dizayna sahip sipariş verilerek satın alınan bir marka daha var. Bu markayı sipariş verdikten sonra sizin kulak ölçülerinize göre yapılıyor.Ona göre sizden kulak ölçülerinizi göndermenizi istiyor. Sanırım konserlerdeki müzisyenlerin kullandığı marka kulaklıklar. Tabiki onlarla kıyaslayamam. Dediğimiz gibi bu marka kulaklıkları deneme imkanım olmadığı için bu konuda yorum yapamıyorum.

11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,865
    O halde "denediklerim ve kullandıklarım arasında en iyisi bunlar oldu" şeklinde ifade etmeniz daha doğru olacaktır.

12. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Haklısınız hocam. Demek istediğimi tam olarak ifade edemedim. Sizin yazdığın şekilde söylemem gerekirdi.