shure se846 mı yoksa o fiyata biraz ekleyip semi custom , customlara mı bakayım

'Kulaklık Genel' forumunda mbbilici.21 tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ak kullanan yok bildiğim kadarıyla, bu arada ak100 860tl yazmışsınız yanlış mı yazdınız yoksa o fiyat doğru mu?

Collapse Signature Expand Signature
  2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Forumcu olarak yazayım :) ak100 550-700 dolar civarı geziniyor.

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Forumcu :evl uzak doğunun sağı solu belli olmaz diye sordum.

4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
  5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    RWAK100 (modification only)
    Pricing for the Modification Service only. Customer must supply AK100 for upgrade. See Terms & Conditions for additional information.
    Price: $250

RWAK100-S (modification only)
    Pricing for the Modification Service only. Customer must supply AK100 for upgrade. See Terms & Conditions for additional information.
    Price: $495

RWAK100 player
    Brand new AK100 unit with RWAK100 modification
    Price: $895

RWAK100-S player
    Brand new AK100 unit with RWAK100-S modification
    Price: $1145

Red Wine'da da fiyatlar yukarıdaki gibi. S-mode'da wm8741 dac çipi eklenerek, phone out bypass ediliyor. Bu şekilde alet sadece dac görevi görüyor.

6. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Burda daha 4 saat once sordum . Isterseniz fiyatlarin yen olarak sordugum sekilde yazayim . Carpmak zor geldiginden tam hesapladim , ama asagi yukari ayni.
    Ak100=42.800
    AK100MK2=74800
    AK120=129800
    AK120JITAN="""
    AK240=285.000

ŞU AN YEN NE KADAR BILMIYORUM AMA BEN 1000 YENI 22TL YE ALDIM....

Edit.
    Bu fiyatlari buyuk teknoloji marketlerden edindim. Yarin earphone modellerini denemeye gidicem.
    Um mentor u burada bulabilirmiyim, bilmiyorum. Bildiginiz baska japonya da bulunabilecek yada japon malı hi-end kulaklik biliyorsaniz , yazarsaniz sevinirim. Kulaklikta karar kildiktan sonra Ak nin japonyadaki resmi yerine gidicem, birde sony zx1 i deniyecem.

Edit2.

Mikeportnoy nicli üyeden , sizi yazarken nickiniz aklima gelmediginden, forumcu diye tabir ettigimden dolayi ozur dilerim....

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Fit Ear 335DW incelemeden dönerseniz çok şey kaybedeceğinizi düşünüyorum. Şu an bende bakamadım kur'a ancak ak100 tahminimce 425$ civarı bir fiyat görünüyor.

8. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Fitear ın Parterre adında bir kulaklığı da var. Ocharaku markasını da araştırmanızı tavsiye ederim.

9. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Fit ear ın buradaki adresi elimde, email attim , yarinda bugün gibi kar firtinali gecmez ise gidicem , denemeye...
    Birde ultimate ears in buradaki mail adresine mail attim , ama onlarin burada deneme yapilabilecek bir yeri var mi bilmiyorum. Se 846 ve shinesser i800 ü denedim. Traculent i burada bulamadim , en azindan denemek iicin bulmak isterdim. Baska denemem gereken bir marka_model var midir sizce???

Arastiricam tesekkurler...

Edit1.

Birde Astell in AKR01 , AKR02 adli iki tane iem i bulunmakta, fiyat ve özellik olarak bilgisi olan varsa....
    Şimdiden teşekkurler....

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Rica ederim, olur böyle de, belki gözden kaçmıştır:

AK100 almayın amfisiz kullanacaksanız,

Mk2si olmadığı sürece tabii.

11. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumunuza yeni bakabildim , teşekkür ederim.
    Mk2 ye amfi gerekmiyor yani , peki 120 modeli nasildir acaba yada 120 jitan ?
    Durumuma bagli ama belki 120 de alabilirim. Birde yind Ak nin 1300 dolara gozuken bi iem i var.
    Onun hakkinda bilgi sahibimisiniz? Baska kulakliklari denemeden once acaba onu mu denemeliyim?

12. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Güç istemeyen kulaklıklar için amfiye ihtiyac duyacağınızı zannetmiyorum Mk2 ile. Tabii başka ses rengi tadayım diyorsanız onu bilemem. AK100'ün amfi ihtiyacı 22 ohm olan kulaklık çıkışından kaynaklanıyor. Düşük empedanslı kulaklılarla ilgili hiss sorunu var. Mk2 ise kulaklık empedansının 3 ohm'a düşürülmüş hali. Onun daha iyisi rwak, 1'den düşük değerde empedansı var. Aynı şey, ak120 için de geçerli. Onun da empedansı 3 ohm, rwak versiyonu 1 ohm'un altında.

Ak120 için sahnesi geniş, fazla agresif olmayan bir sunumu var deniyor. Bildiğim kadarı ile, titan'ın farkı 128 gb olan dahili hafızası.

Ak'nın iemleri için birşey söyleyemeyeceğim.

13. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,592
    Kulaklık olarak,1300 dolara çok daha iyileri alınabilir diye düşünüyorum.

AK120 Titan'ın farkı kasasının titanyum olması ve hafızasının 128GB olması.Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı.Videosunu seyredebilirsiniz ürünün resmi sayfasında.

14. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu gün uzun ve yuksek beklentili bir yolculugun ardina fitear in japonyada yasamiyanlara japonyada satis yapmadiklarini ogrendim. Mailime cevap vermemelerine ragmen gittim, karsilastigim sonuc ( sitelerindeki adres olmasina ragmen) deneme dahil yapilmadi, deneme icin baska bir adrese gitmem gerektigi ama orada da satin alamiyacagim oldu.
    Ordan ochamaru marka kulakliklari denemek icin yine baska bir yolculuk ...
    Ama ne yazik ki beklentilerimin cok altinda sadece 5 modele sahip bir kulaklik firmasi olmasi yuksekten dusercesine hayal kirikligina sebep oldu.
    Ochamaru karsima degistirilemez incecik kablolu, fiyat olarak orta sekmentin ust kalitesi kivaminda ama kalite olarak orta sekmentin anca ilk gurubuna girebilecek ses kaliteli, sahne olarak kucuklugunden nerdeyse sahnesi olmayan, vocal seste patlarcasina bir yapaylik ve dahi bircok sikintiya sahip bir kulaklik olarak cikti....

Fitear'ı denemeye diger adrese gidicem ama satin alamiyacam, traculent desen burda bulamadim, Um mentor u da ariyacam ama buyuk ihtimal bulamiyacam, su ana kadar gorduklerim bir se 846 oldu. Ne yapmaliyim baska tavsiyesi olan var mi???

15. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Fitear ile alakalı olarak, eğer iş için oradaysanız, orada yaşayan birinden yardım alabilirsiniz. Daha önce Japonya'da ortak iş yaptığımız biri sayesinde alma şansımız olmuştu, gerçi ürün Türkiye'ye gelemedi bir türlü orada deneyebilmiştim. Yine Fitear kesin kararınızsa, bu işi özellikle Kanagawa'da ufak komisyonlar alarak yapan satıcılar var. Elzem olursa, iletişim bilgisi gönderebilirim.

16. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Fit ear maalesef burada turistlere satis yapmiyor. Diger markalari da arastiriyorum ( mail attim cevap verilirse buralarda deneyebilecegim yerleri var mi ogrenecem). Se 846 ve ie 800 ü denedim birde Ochamaru marka kulakliklari denedim (rezaletti bana göre). Traculent i buranin en buyuk magazalarindan birinde sordum yoktu burada da bulamazsin denildi. En son buradan elim bos donecekmisim gibi kotu bir his var icimde (kulaklik olarak, Ak nin bi modelini kacirmam heralde)... Baska tavsiyeleriniz varsa sevinirim...

17. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Daha deneyemedim ama 2 gune deniyecem inşallah , karar kilarsam sizden rica edebilirim. Benim icin buyuk bir yardim olur. Cok tesekkurler...

18. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Japon ingilizcesinden anladigim kendi ulkenizde kulakliligin basina bi sey gelirse garanti veremiyoruz, o yuzden satmiyoruz dedi. Anlasa ulan bana burda sat bi sey olursa gonderirim yada bosver ustume kalwin dedim , anlamadi.

19. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiio nun yeni dap'ı hakkinda izlenimi, bilgisi olan var mi? Nette bulduklarim biraz şaşirtici geldi.
    Fiyati 350$ gozuken bu alet, Ak nin MQS formati haric tum formatlari calabiliyor. İki micro sd kartla 128 gb hafizaya erisiyor, ayrica nette Ak 240 ve Sony ye rakip olarak sunuluyor. Fiio X5'i bilen, kullanan, gören var mi?

20. mbbilici.21

mbbilici.21
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim okudugum yerlerde daha ustlerdeki daplarla bir tutuluyordu. AK120 , Dx100 , Hm801 , sony zx1 vb klasmana dahil olmaz mi?

Edit1

MQS bir satis stratejisi ise MQS formatli bir album niye satiyor. Sadece anlamaya calisiyorum, bilgisizlik, aydinlatirsan sevinirim.
    http://shop.iriverinc.com/index.php/astell-kern.html
    2. Sayfada satilan urunler arasinda...