Shure SRH440 problemleri ve cozumleri

'Kulaklık Genel' forumunda zagorino tarafından 20 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Merhabalar,

Bugun sizlerle severek kullandigim Shure SRH440 ile ilgili karsilastigim bir iki sorunu ve
    cozumunu paylasmak istiyorum. Kulakligi 3 yildir kullaniyorum. Oldukca memnun olmakla
    birlikte kulakliktan bazi sikayetlerim vardi. Bunlardan birisi kulaklikla gelen stok
    yastiklarin cok sert olmasi ve ozellikle uzun sure kullanimda ve gozlukle kullanimda rahatsiz
    etmesiydi. Bu sorunu Shure firmasinin yetkilisiyle gorusup stok yastiklari SRH840 yastiklariyla
    degistirerek cozdum. SRH440 kullanan arkadaslar varsa bu upgrade kesinlikle onerilir.

Bir diger ve daha onemli bir problem ise kulaklik plastiklerinin surtunmesiyle olusan tikirti
    sesiydi (creak noise). Bu sorunu arastirdigimda Shure'un bir cok modelinde benzer problemin
    oldugunu ogrendim. Cozum olarak bir kayganlastirici malzemeyi plastik kisimlara uygulamaktan
    bahsediliyordu. Bunun icin de en iyi malzemenin silikon sprey oldugundan bahsedilmis ama
    herhangi bir kayganlastirici malzeme de olabilir denmisti. Ben de bir silikon sprey siparis
    verdim ama bu gelene kadar da kursun kalem tozuyla bir deneme yaptim ama ise yaramadi.
    Sonrasinda silikon sprey gelince bunu uyguladim. Ilk basta hemen bir etki gostermedi ama
    1-2 gun sonra tikirti sesleri kesildi.

Bu problemle karsilasanlar olursa yukaridaki uygulamayi denemelerini oneririm. Umarm birisinin
    isine yarar.

Iyi dinlemeler...

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Güzel tavsiyeler olmuş cidden. Elinize sağlık