Sinema DTS 1080p ve Kulaklık Hakkında... [1000 TL BÜTÇE]

'Genel Tartışma' forumunda illetyus tarafından 7 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. illetyus

illetyus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bilgisayardan olacak şekilde kulaklık arıyorum. Elimde bir sürü 1080p DTS destekleyen film var. Logitech G930 maalesef zevk vermiyor bu filmleri izlerken.

Diyorum ki iyi bir kulaklığım olsa, yanında amfisi falan olsa belki yüksek ses ile zevkle film izlerim ama bu işleri de hiç bilmiyorum. Bana ne önerebilirsiniz?

2. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,867
    Akg k7xx, Senheiser hd598, philips shp9500 açık tipte, sahnesi geniş, konforlu kulaklıklar film için kullanılabilir diye düşünüyorum hepsi.

3. illetyus

illetyus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam peki DAC denilen şey lazım mı bana? Özel bir ses kartım yok. Çevresel sesleri duymak istiyorum. Olabilirse surround yaşatsın :)

4. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,867
    Dts çözen kaynaklarla ilgili bilgim pek yok ama, gerek olacağını sanmam DAC a, zaten söylediğim kulaklıklar zor sürülen kulaklıklar sayılmaz, shp özellikle, o açıdan amfi ye de gerek olmaz gibi ama amfi durumunda sahne ciddi etkilenecektir, hd598, k7xx de mesela, seçeceğin kulaklığa bağlı biraz, ben 7xx önerirdim hem film, hem müzik için orta vadede epey iş görecektir. Hepsi mutlu eder eğer üst seviye kulaklık kullanmadıysan. On board masaüstü ses kartları fena değil artık , elinde ne var bilgim yok ama kulaklığı alıp kaynak yükseltmesi gerekirse yaparsan daha mantıklı gibi.

5. illetyus

illetyus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kullandığım en en üst seviye kulaklıklar Sennheiser PC 350 ve Logitech G930 oldu. Sanırım bunlar bu seviyede "orta" bile sayılmaz. Sizin de vaktinizi alıyorum kusura bakmayın. DAC alırsam onboard ses kartını daha iyi mi yapar yoksa ses kartı mı almalıyım? DAC ile elde ettiğim ses yüksekliği cızırtısız oluyor değil mi? DAC'lar ses kartına takılır mı? Arada bağlantılar olacak. Kablolar ses kalitesini düşürür mü? Elimde Asus Maximus VII GENE anakart var. Onun yanında "Realtek ALC1150" geliyor.

6. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,867
    Gaming anakartlardaki kulaklık amfisi sizin işinizi görür sonra gerekirse dac, amp alınır ama gerek yok şu aşamada, DAC başka hocam sesi yükseltmez işler diyeyim, sizin anakartta kulaklık amfisi ve dac var zaten ha çok matah değil ben de de benzer bi anakart var, siz o anakarta kulaklık alın gerisini şu aşamada düşünmeye gerek yok. K7xx e mikrofon da takılıyor massdropta vardı sanırım.

7. illetyus

illetyus
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Güvenilir mi hocam MASSDROP?

8. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,867
    Güvenilir ama çok bekletir :D teslim tarihlerine bak almadan. Beklemezseniz shp9500 de konforlu epey iş görecek bi kulaklık. Film, oyun vs olarak iyidir ama müzik için her türe gitmeyebilir.

#8 DrWhite, 7 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Mart 2017
  9. carnetDeVoL

carnetDeVoL
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Bu DTS kulaklık kovalayan sinemacı kesim var diye hatırlıyorum sanki. Bu işler için özel dizayn olmus surround etkisi yaratılmıs DTS vs sinema odaklı kulaklıklar vardı galiba. Standart 7.1 gamer kulaklıklardan veya audiophile kategorisinden ayrı olarak.

10. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    741
    Selamün aleyküm

Amaç film ise Sony hw700 ,MDR ds7500 öneririm. Kablosuz,HDMI,optik analog baglantili. Kaliteli ve rahat kulaklıklar. Ama film derken çevresel ses beklentisi varsa çok da umutla mayın. İnternetteki birkaç video hariç( berber-makas videosu)beklenilen çevresel ses zor .

2 kişi bunu beğendi.