Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Genel olarak kardeşimin de kullanabileceği bir şeye ihtiyacım var. Son derece minik ve şık bir şey olursa daha iyi olur. Yoksa çok fazla Player ihtiyacım yok. Dışarıda telefon yetiyor. Asıl önemli olan ev ki, onu da ses kartı ile karşılamayı düşünüyorum. Ya da belki de iyi bir DAC, ikisinden biri olacak işte. :)

Teşekkürler. :wink

2. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    İyi forumlar herkese :) bursada yaşayan var mı arkadaşlar aranız da? Varsa görüşmek bilgilerinden faydalanmak isterim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    PonoPlayer ?

pazarlama ürünü mı?
    yoksa?

https://www.kickstarter.com/projects/1003614822/ponomusic-where-your-soul-rediscovers-music

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu konuşuldu geçen günlerde. Başlığı bile var.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
  6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Max 2500 tl bütçe ile dslr ne önerirsiniz ? Bu işlere yeni yeni giren bir bayan kullanıcı için olacak. Sıfır olacakmış. Sevgiler

Tapatalk

7. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    567
    Eğer kampanyaları devam ediyorsa canon 650d ve 75-300 lens kiti ile beraber 2300 lira idi bence türkiye için iyi fiyat hala bulunabilirse

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Teşekkürler Umut, tek bildiğim 650d zaten onu alacağız gibi duruyor da, yine de başka bir öneri gelir mi diye sorayım demiştim.

Tapatalk

9. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Cahil cahil Nikon D7100 diyeceğim ama.. Fiyat aşıyor galiba, ben hatuna getirmiştim yurtdışından. 3000 Lira mı neydi. Bilmiyorum şimdi daha mı düşük, tabii bu dolar kuru ile.

Hoş ya, hoşaftan anlamıyorum bu konuda. :evl

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Teşekkürler Ateşcim o bütçeyi aşıyor maalesef. En iyisi kafayı fazla bulandırmadan 650d almak sanırım.

Tapatalk

11. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Benimde çok bilgim yok ama dslr konusunda yeterli istek yoksa tüm bütçeyi gövdeye verip ileride lens alınmıycaksa (genelde böyle oluyor) bence sony nin nex serisini bir araştırmakta fayda var.

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Bende nex kullanıyorum, yine alsam yine sony alırım ama dslr olması gerekiyor maalesef.

Tapatalk

13. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    hocam bende bir adet pil var denemeniz için size gönderebilirim benims ansa clip te ölmüştü olursa da sizde kalır :)

14. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    birde bi soru sormak istiyorum bu custom iemler nerde nasıl yapılıyor nası işlemlerden geçiyor fiyat olarak en ucuz nası oluyor merakımdan soruyorum bilen varsa detaylı bi şekilde herşeyini açıklarsa fiyat yer vs çok sevinirim :)

15. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    İlk önce bir odyolojist'e gidip kulaklik kalibinizi aldiriyorsunuz. Sonra onu Custom yapan yerlerden istediğinize yolluyorsunuz. Parasını da yatirdiktan sonra size kulağınıza göre şekillenmiş kulak ligi yolluyorlar.
    Süreç en basit haliyle böyle.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

16. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Eğer bir ara Istanbul'a gider veya bir arkadaşınızdan rica ederseniz Sirkeci'deki Hayyam pasajında Amerika fiyatlarının bile altında cihaz ve objektif alabilirsiniz. Bir arkadaşım eşine yakında Canon EOS 700d aldı. 18-135 IS STM en son jenerasyon objektif ile. Fiyatı 2250 TL idi sanırım. Sıfır kutulu ve 1 yıl dükkan garantili. Ilk 1-2 ay arıza çıkması durumunda değiştirme garantili. Eşi çok beğendi. Şu anda severek ve sorunsuzca kullanıyor. Ben bilgisayarda çekilen fotoğrafları gördüm. Gerçekten harika idi. Titreşim önleme özelliği hakikaten çok iyi çalışmış. Gece fotoğrafları bile çok netti. Nikon'lar da çok iyi makineler ancak Canon'lar Nikon'lara göre daha kullanıcı dostu özellikler ve kullanım sunuyor. Bu özellikle bayanlar için çok daha öne çıkan bir konu.

Aldığı yer Hayyam'da Babataş fotoğrafçılık. Sahibi Şener Bey gerçekten çok iyi bir insan. Ekşi sözlükte hakkında çok iyi yorumlar bulabilirsiniz. Tavsiye edilen bir mekan. Forum vasıtası ile tüm arkadaşları bilgilendirmek isterim. Selamlar.

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Zekai bey ilginize çok teşekkür ederim.hayyam ın methini de duymuştum daha önce. Daha fazla uğraşmamak için 650d aldı arkadaşım bugün :)

Tapatalk

18. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Arkadaşınız güle güle kullansın.

650d ve 700d nerede ise aynı makineler. (Ancak dikkat: 600d eski nesil kaldı. Bazı yeni çok faydalı özellikleri barındırmıyor).

Aynalı SLR makinelerle ilgili kısa bir bilgi de iletmek isterim.

650/700 serisinin Nikon karşılığı D5200/D5300'dür.

Biraz üste çıkmak isteyince Canon'da 70d ve Nikon'da D7100 geliyor ki ikisi de harika makineler.

Bir üste daha çıkmak istenirse full format denen ve eski filim karesi büyüklüğünde (36 x 24 cm) görüntü sensörü içeren makinelere ulaşılıyor. Bunda da f/p oranı çok çok iyi olan makineler Canon'da 6d ve Nikon'da D610. Bunların üstü çok pahalı ve ciddi profosyonel makineler.

Aynasız SLR makinelerde ise durum daha karışık gibi. Yine çok iyi makineler var ancak burda rekabet çok kızışmış durumda. Çünkü Canon yanında Olympus, Samsung, Fuji ve Sony gibi ciddi markalar yarışa girmiş ve pazarda çok da iyi yer edinmişler. (Nikon aynasız SLR de biraz geri kalmış).

Herkese sağlıklı ve eğlenceli günler dilerim.

19. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Elimde bir tane Philips kulaklık var. 5 ya da 10 liralık. Vokaller ve bateriler dışındaki her sesi berbat yansıtırken vokalleri ve baterileri neredeyse vasatın üstünde yansıtıyor. Bu işe yeni başlayanların veya bu işle ilgisi olmayanların bu tarz kulaklıklarla sonuna kadar yetinebileceğinden dolayı bizi anlayamamalarına da hak veriyorum açıkçası. Üst seviye kulaklığa geçerken kulaklığın ses rengini garipseyebileceklerini düşündüğüm için alt seviye kulaklığı tercih bile edebileceklerini düşünüyorum arada. Tıpkı 60 - 70 liralık Logitech 2+1 hoparlörler etrafı gümbürdetebiliyor diye diğer tüm hoparlörlerden üstün tutmaları gibi. Gerçi bu ses yüksekliği ama kulaklıkta da ses yüksekliğine bakanlar var. Bu iş çoğu kesim tarafından değer görmeyecek bir iş yani. Çoğu kişi sesi görüntü kadar iyi ayırt edemiyor mesela. Bu yüzden herkesle bu hobiyi paylaşmamak en iyisi. :naughty

Not: Elimdeki HFI 2400 ve Sansa Clip ile o Philips ve Sansa Clip arasında 5-6 kat ses kalitesi farkı algılıyorum ama o da ilginç bir şekilde zevk verebiliyor. İlginç dünya. Tabii kulaklıkta herkes için en aşağı limit Sennheiser MX 80 olmalı derim. :yourock

20. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    259
    HFI 2400 halen duruyomu :) çok merakettiğim bi kulaklıktır kendileri. Ultrasonun ses rengi bana pek hitabetmiyor ama adım gibi eminim HFI 2400 çok iyi bi kulaklık. Yazın bi buluşma olursa dinlemek isterim kayra. Bu arada foruma yeniden hoşgeldin