Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Duruyor hocam, hem de görece iyi kondisyonla. :yourock

Ben buluşmalara 1 yıl boyunca gelmeyeceğim dedim ama bir değişiklik yapabilirim tabii. Sözümü tutamamış olacağım ama olsun, can atıyorum yeni şeyler denemeye. Bugün de MediaMarkt'ta Sennheiser Momentum ve Yamaha PRO 400 denedim, ikisini de çok beğendim. Kıyaslama yapacak kadar dinleyemedim tabii ama içimden Yamaha PRO 500 almak geçmedi değil hani. Yine de bundan sonraki kulaklığım Ultrasone PRO 2900 veya HiFiMAN'lerden birisi olacak. Belki de Sennheiser HD 600/650 de olabilir. :) Tabii daha epey bir vakit var. Gerçi elime para geçmeyecek değil ama ses kartı ve hoparlör alacağım. :)

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Arkadaşlar arabaya hoparlör almak istıyorum ancak her kulaktan farklı bi ses cıkıyor,bu yüzden isin içinden çıkamadım.Sagolsun fatih abi pm'den bayagı yardımcı oldu.Dhde de sordum cevap beklıyorum.Ön ve arka kapılara coaxiel hoparlör almaya karar verdim.Kimi de önde coaxiel arkada component kullanın.Kimi de amfisiz cızırtı yapar.Kimi de ön ve arkalara coaxiel ile gayet güzel bir sistem olur diyor.Ayrıca teyp alınacak ancak amfi ve sub olmayacak.4 adet hoparlör.Ancak coaxiel mi?component mi karar veremedim.Herkes farklı bir şey diyor.Uzatmadan su ürünleri belirledim:

http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=3776

http://www.hepsiburada.com/liste/al...px?productId=othifisxe-1325s&categoryId=26090

http://www.hepsiburada.com/liste/so....aspx?productId=otsonydsxa30&categoryId=26080

Ne yapmalıyım?

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Hadi buradan da cevaplayayım.Özelde konusu geçmedi zira.

Component hoparlörler amfisiz verim vermez.Onları aklından sil derim.Teyple çalışacaksa coaxdan başka çaren yok.Tabi bu benim fikrim.Arkadaşlar ne der bilmem.

Diğer kısımları özelden devam ederiz. :wink

4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Collapse Signature Expand Signature
  5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    624
    Crossfeed, sağ kanaldan sola, sol kanaldan sağa biraz sinyal göndermek. Yani kanal ayrımlarını biraz azaltarak, daha rahat dinlenebilir, daha hoparlörümsü bir ses elde etmek. Bazen keyif verici olabiliyor, dinlerken insan yorulmuyor, keyifli fakat ayrıntı ve ayrım azalıyor.

6. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Tesekkurler Hasan, bildigimiz karsi besleme yani :)

Nerden biliyorsun desem, crossfeed ozellikli bi kulaklik mi dersin yoksa amfi yazilimla felan da o isler maceraya gerek yok mu dersin ?

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    624
    Crossfeed'li kulaklık hiç dinlemedim.

Crossfeedli amfilerim oldu, açıp kullandığım da oldu, ama olsa da oluuuuur, olmasa da :)

8. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    7 aylık ve 1 haftalık köpeğimiz; :cheesy:

Edit: Alttaki resimin şu anlık gözükmemesinin sebebi sitede sorun olmasıdır, daha sonra düzelir.

#3428 Kayra, 6 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  9. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    86
    Neyle beslediniz de bu kadar büyüdü :)

10. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Köpek Kangal hocam, (Her ne kadar bazı arkadaşlar (Buradan değil) Kangal değil dese de) bu kadar büyümesi normal yani. Şu anda 60 kg kadar. 2 yaşının sonundan itibaren büyümeyi durduracak ama 3 yaşının sonuna kadar bir 100 kg olur diyorum. O zaman beslemesi daha zor olacak. Genelde et olarak köpeğe uygun olması kaydıyla ne bulduysak verdik. Diğer kangallardan farklı olarak arada bir mama da veriyoruz. Maalesef köpeğin et ihtiyacını karşılamak biraz tuzlu bir iş. Köpeğe özel süt de alıyoruz, tabii ucuz sütler tercihimiz oluyor ama evde o sütlere dokunulmuyor. :laugh:

11. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
  12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Oğulcan gelen kutusunu temizle. :) [Özelden yazdığım mesajı buraya yazıyorum.]

http://www.sanalpazar.com/Jameson-Usa-6004-Profesyonel-Oto-Anfi-Sifir__isp9685372

http://www.sanalpazar.com/Jameson-Usa-6004-Amfi__isp6753128

Amfi için bu fiyata daha iyisini bulamazsın.Köprü ile 300 watt RMS vermesi önemli.200 liraya kadar diğer stereo amfiler bunu pek yapamıyor.Haa ben olsam hoparlörler için amfi kullanmam.Zaten senin alacaklarında amfiye gerek yok.Mono bas amfisi alırım ama o da 150 tl civarı bulunmaz.

Kenwood içinse 400 watt biraz fazla gelir bu amfiye ama 50 watt Teac'ten daha iyidir. :evl

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Temizledim bakıyorum :eek:k

14. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Elimdeki onboard 100 dB SNR'lık DAC, 192 kHz'e kadar destek veriyor. (24 bit) Maalesef eski ses kartım bu kadar destek vermiyordu. (96 kHz) Ayrıca o da 100 dB SNR idi. Nedense paylaşayım dedim. :)

Şahsen bu Onboard'ın üzerine çıkmak için öyle sıradan USB ses kartlarından falan fazlası gerekecek. :) (Kulak tecrübesi de böyle söylüyor)

15. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Şöyle bir alet alınsa

Şöyle bir alet ile de kullanılmaya kalkınsa analog veri elde etmiş olmayız değil mi? Dillemma çok büyük ve çok basit aslında ama yine bir bilene sormak gerek. Kayıtın illa ki analog mikrofon tarafından ADC görmeden mi kayıt edilmesi gerek ? Kaset adaptörü sonucunda veriyi analog olarak okuyor galiba. Yürütülebilecek tüm mantıkları yürüttüğüm için bir bilenden cevap alırsam, teşekkür ederim.

#3435 Solanahtarı, 14 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    624
    Önemli olan dijitale hiç geçmemiş olması. Dijitalleştirdikten sonra bir daha analog olsa da analog olmuyor.

Yoksa hepimiz DAC (Digital - Analog Converter) kullanıyoruz. Veya herhangi bir müzikçaların içinde zaten DAC var ve kulaklık çıkışlarının bile hepsi analog.

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Mantığın beni götürdüğü cevapta buydu ama işte :) İstenilen kasetler bulunabilse aslında tatmin edici bir ses alınabilir.

Sonum hiç iyi değil analog çekiyor beni de.

18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Pikap almalısın galiba.Stereomecmasında söyle demiş;

Pikap -> pre-amp -> kulaklık amfisi. O zaman olabilir sanırım. :) Pikap için sahibinden.com da 2.el pikap bulunabilir.

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Kulaklık için değil Oğulcan. Pikap işte uzak durmaya çalıştığım alet :) Kısıtlı olduğu için kasetçalar ile kandırayım dedim kendimi ama pikap sisteminin sonu yok.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Hiç bir şeyin sonu yok.O tamamen sana bağlı. :)