Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. anil

anil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Faturada belirtileceğini düşünüyorum, yanılıyor muyum? (çünkü sitesinde de ücret hesaplarken "shipping and handling" şeklinde belirtiliyor, faturaya da yansıtırlar herhalde)

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    624
    Amazonsa evet, belirtiliyor. Ebayden felan alınca genelde yazmıyorlar da..

Collapse Signature Expand Signature
  3. anil

anil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Evet, yukarıda da belirttiğim gibi amazon, bir sorun yok öyleyse. Teşekkürler yardım için.

4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    10 gündür Vodafone belası ile uğraşıyorum.Hiç kullanmadan 6 gb kotanın 4 gb'si bitti 8 günde!Ha bire 54 mb düşüş var.Farklı bilgisayarda da denedim sonuç daha kötü.

Vodafone a her kanaldan ulaştım cevapları detayları göremiyoruz siz görüyorsunuz oluyor.Benim gördüğüm sadece düşüşler.Adamlara izin vermeye hazırım bakın diyorum,ısrarla biz göremiyoruz.

Sözleşmeyi iptal edin sorunu çözemiyorsanız diyorum 150 tl diyorlar!!Merak ettiğim şu:

TÜM BU KEPAZELİKLERİN AYNISINI İNGİLTERE'DE YAPABİLİYORLAR MI??

[Aman bulaşmayın Vodefone Net'e]

#3465 DefinitioN, 8 Mayıs 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Mayıs 2014
  6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
    Hattını bi telefona falan takıp denedin mi abi? Aynı durum oluyor mu acaba yine?

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Denemedim,ona da bakalım.Belki benden kaynaklıdır bilemiyorum.Tek derdim neyse bulunması ama oralı bile olmamaları çok can sıkıcı.

Tüketici hakları işlemiyor bu ülkede.Amerika'dan şaka gibi birçok örnek duyuyoruz kullanıcı lehine.Bu ülkede neden olmuyor?

8. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    567
    Hazır adım ve massdrop un bahsi geçmişken birkaç bişi ekliyim bende. İstediğimiz ortak modellere oy verip satışa çıkartabilirsek çok büyük indirimler elde edebiliriz hazır bu iş ile ilgilenen bir forumumuz varken kullanmak lazım bu şansı diye düşünüyorum. En basitinden beyer t5p 850 dolar şuan benim gördüğüm en ucuz fiyat 1000 dolar ebay de

9. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    3g internet kullanımında uploadlarda downloada işleniyor acaba arka planda upload yapan birşeyler olabilir mi?

10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319

Olma ihtimali az da olsa var.Vuze yüklü ama pasif durumda sürekli.Hasan yazmıştı iki farklı anti spam ile taradım,heryerine baktım bilgisayarın.En son iki farklı bilgisayarda denedik,sorun artarak devam etti.Ve bunu yaşayan fazla kişi yok,her neyse..

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
  12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Biliyorsunuz pazar günü play-off finali var ve maç tarafsız sahada.

Samsunspor'un seyircisiz oynama cezası var.Ve bu cezayı tarafsız sahada olan! süper lige yükselme final maçında! çekmesine hükmedilmiş!

Hadi diyelim karardır oldu.Ama maça sadece kadın ve çocuklar girebilecekmiş.Rakip takım seyircisinin karşısına,böylesi gerilimli bir maçta kadınları ve çocukları koymak hangi salak kafanın eseridir?

Yahu biz nasıl bir ülkeyiz?Tamam hep vasattık ta bu kadarı da fazla değil mi?

2 kişi bunu beğendi.
  13. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    567

4 kişi bunu beğendi.
  14. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ya ne olacağdı? Gözümde en ufak bir + değeri olmayan bir birleşme işte.

4 kişi bunu beğendi.
  15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    567
    Muhtemelen ürünlerde hiçbir değişiklik olmayacak ama alan bu sefer daha fiyattan almaya devam edecek

16. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Bence urunlerde de fiyatlarda da bir değişiklik olmayacak. Belki htc nin yapamadigini apple yapar ürünleri kutu içeriğine dahil eder bir ihtimal..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Kutu içeriğine dahil ederse, Türkiye çıkış fiyatı 3,500 lira civarı olur. Ve değer vermeyenler haricinde çok gereksiz gibi birşey olur. Hoş değer verenler için daha çok gereksiz birşey aslında.

18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Uzun bir süre önce bilgisayar harekatı başlatıp hedefi vuramadan idarelik birşey almıştım.Yavaş yavaş miyadını dolduruyor.6-7 ay sonrası için ısınma turları atıyorum.Bakınırken şunu gördüm.Farzedelim ki almaya kalktım.F/P olarak çok iyi olduğunu düşünmekte haklı mıyım?Ne dersiniz?

Refurbished 1149$

http://www.amazon.com/gp/product/B00CU9GLX4/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

2. mesaj:

Allahım çıldıracağım.Yeni sorun şu:

Tesadüfen Akbank Direkt hesabıma giriş yaptığımda 65 tl kesinti yapıldığını gördüm.Baktığımda Avivasa hayat sigortası ödemesi olduğu yazıyordu.İhtiyaç kredisi kullandığımda bunun 1 yıl olduğu söylendi.Meğer 3 yıl boyunca otomatik olarak yenileniyormuş.2. kesinti yapılmış,seneye de 3.sü yoldaymış!

Sigorta kısmına baktığımda Aksigorta eşya güvence sigortası adı altında 2 yıldır kesinti yapıldığını da görünce şok oldum.Hesabımdam paralar "çalınırcasına" kesiliyor ve bana bilgi dahi verilmiyor.

Çok kızgınım ve aynı ölçüde şaşkınım.Alakalı-alakasız herşeyi haber veren Akbank hesabımdan yıllardır kesilen 2 ayrı sigorta için bilgi verme gereği duymamıştı.

Şimdilik kesintiler:

2012-90 tl
    2013-110 tl ve 65 tl
    2014-65 tl ve farkına varmasam 110 daha

Arkadaşlar size tavsiyem bankalardan kredi çektiyseniz biran önce işlemlerinizden sigorta kısmını kontrol etmeniz.Farkına bile varmıyorsunuz otomatik yenilemelerin.Belki de sizden de kesiliyor bu sigortalar.

#3478 DefinitioN, 18 Mayıs 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mayıs 2014
  19. yam_tar

yam_tar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Bu bankalar bana göre bankacılık adı altında bildiğin hırsızlık yapıyor.Akbank özellikle hiç affetmiyor.Göreve başladığımda bu bankadan maaş hesabı açtırmıştım mecburen.Daha sonra başka bir bankayla anlaşma yapıldı,o bankayla devam ettik.O banka da TEB'di.Neyse Fatih Hocam sen bilirsin,Mebbis'e Akbank'taki IBAN numaram kaydedilmiş ve sağ olsun ilgilenmesi gereken kişiler ilgilenip yeni IBAN'ı sisteme girmemişler.Bir keresinde bir sınav görevi çıktı,sınav ücretini seneler önce açtırdığım Akbank hesabıma yatırmışlar sistemden dolayı.60 TL para yatar yatmaz 40 TL'sini hesap işletim ücreti diye kesivermişler.Verin dedim,vermediler tabii.Neyse benden kaynaklanan bir sorun dedim,üstelemedim.40 TL uçtu gitti.Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler ya,daha sonra çalıştığımız TEB'le işim bitince hemen gittim hesabı kapattım.Bir ay sonra benden habersiz yeni bir hesap açmışlar.İçine de 5 kuruş atmışlar.Nedir bu diye sordum,bankamızda adınıza kredi kartı olduğu için zorunlu olarak bu hesap olmalı dediler.Saf saf peki dedik.Şimdi güzelce ona da hesap işletim ücreti yansıtmışlar ama bankanın hesabıma yansıttığı borcu göremiyorum.Yine TEB bir sürpriz yapmıştı daha önceden.Bu bankadan çektiğim ihtiyaç kredisi borcunu tamamen bitirdiğim hâlde 50 TL hayat sigortası adı altında borç yansıttılar.Hayat sigortası olunca pek üstüne düşmedim.TEB'den sonra yine Akbank'la anlaşıldı.İstemememe rağmen maaş müşterisi olduğum için bir adet Axess kitlediler.Yalnız bunun sözleşmesinin altına "Kredi kartı aidatı istemiyorum." diye şerh koydum,imzaladım.Şifresini dahi almadığım karta birkaç ay sonra 97 TL kart aidatı yansıttılar.Kavga dövüş iade alana kadar göbeğim çatladı.Her sene kredi kartı aidatını geri almak için yaptığım onca mücadeleyi anlatmıyorum bile.Hasılı bu bankalara birileri artık dur demeli.Bu kadar aleni bir şekilde hırsızlık yapmak ahlaksızlıktır.

20. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590