Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,673
    Yazışmaların başladığı iletilere müdahale edilecekti fakat birçoğumuzun hergün geçtiği yerde sivillere dönük terör saldırısının getirdiği sinir harbine hemen müdahale etmeyelim dedik. Buradaki amaç olayı lanetlemek, acıyı paylaşmak isteyenlere saygı göstermekti fakat olayı sağolsun üyelerimiz çok farklı noktalara götürdü. Kimisi din temelli kimisi ırk temelli kimisi siyasi temelli nefretini kustu. Bu sebepten konuyu bir süre kilitliyoruz ve iletileri siliyoruz. İletiler sonra incelenecek ve ceza alması gerektiğini düşündüğümüz üyeler varsa alacaklardır.

Burada bir arada duran insanların sevdikleri bir kulaklık hobisi var ve rahatlamak için buradalar. Siyasi düşüncelerinizi Techno-Fi üzerinden değil daha uygun mecralarda dile getirebilirsiniz.

Bu saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ülkeye başsağlığı dileriz.

11 kişi bunu beğendi.
  2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    607
    Yönetim yiyor ama çalışıyor. :worship

7 kişi bunu beğendi.
  3. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ekşi sözlük mü bu ya? :gulme

Collapse Signature Expand Signature
    7 kişi bunu beğendi.
  4. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,788
    Bal tutan parmağımızı yalamadan sol tık yapamadık.

5 kişi bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bi B ye sattım forumu? :evl

Varsa yoksa B? :))
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Nisan 2016 ---
    @refuserQ hemen beğenme. :evl Belki çok kötü bişeydir. ;D

2 kişi bunu beğendi.
  6. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,810
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Yok yok,hala buradayım.Kütüphaneyi düzeltmeden gitmem. :wink

8. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Saçma ve komik olabilir ama aklıma geldi nedense, bir sorayım bari;
    Bizim arkadaşlar (yaşlar 20-25 arası) 125lik motorlarla ön kaldırıyorlardı zorlanmadan.Tasvip etmediğim tehlikeli hareketler... apache'ydi sanırım model ismi.İlk alındığı gün motoru uzun yolda açılmış . 125lik motorda zorlanmadan ön kaldırılabiliyorsa bu 600lükleri sürmek tehlikeli değil midir ? Çok yüklenilirse mazallah olduğu yerde motor takla bile atabilir kalkarken. Gözümde hep animasyon olarak canlanır bu. Çok mu ütopik yoksa gerçek bu mu ?

9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Ben Hasanpaşa ya gitmiştim ,serviste çalışan çocuklar çin malı scooter la bile teker yapıyorlardı . Benim bildiğim amortisörlere ,ön janta ,fren diskine zararı var düşülürse de artık Allah ne verdiyse artık kafamı çarpar ,bel mi çarpar .600 cc olan makinelerin beygir gücü yüksek olduğu için daha rahat tekere geleceğini düşünüyorum ama bu tarz motorları kullanan sürücüler genelde motorlarına iyi bakıyorlar. Eski 600 cclerde çok gördüm ama teker yapanı ,gaza çok yüklenirse motor muhtemelen dengesini kaybedip üstünden at gibi atar ama çok yetenekli ise ikisi birlikte ahenkle yuvarlanabilirler .Bence viraja düzgün girip çıkmak teker yapmaktan daha zevkli (profesyoneller dışında )

Düşerken

1:00 atın intikamı

#5189 Hanamichi, 29 Nisan 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Nisan 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  10. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Arabalarda neyse de bu aletler ne kadar güçlü o kadar tehlikeli. Özellikle de süren için. Apayrı bir uzmanlık gerektiriyor.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,232
    Elektronik destek sistemleri çok gelişti. Hafif deli bir motor kullanıyorum şu an. Ama elektronik destek sistemleri olmayan herhangi bir 600cc spor veya naked'tan kolay kullanımlı. Çünkü yere aktaracağı kadarıyla tork gönderiyor arka tekerleğe, gazı sonuna kadar açsam dahi. Hatta yağmurlu havalarda falan gücü yarıya indiriyor. Hatta daha gelişmiş sistemlerde ön tekerleği belli bir yüksekliğe kadar kaldırmaya izin veriyormuş sadece. Tüm bu sistemler kapatılabiliyor. O zaman Allah ne verdiyse... Tabi ciddi tecrübe ve hakimiyet gerekiyor.

Dediklerine göre debriyajsız 4. viteste bile tekere geliyormuş kullandığım model, ama daha denemedim bile. Denemeyi de düşünmüyorum. Çok pahalı çünkü. Stunt yapmak için daha basit aletler lazım, daha hafif, daha kontrol edilebilir, vücudun motorla birlikte hareket ettiği cinsten. 100+ beygir 200+ kilo motorla biraz dikkatli olmak lazım... Şaka değil.

Velhasıl herşey daha kontrol edilebilir hale geliyor. Malum şu an üretilen bir çok savaş uçağı aerodinamik olarak stabil değil. Yani pilot komutuyla bilgisayar uçuruyor uçağı. Bilgisayar aradan çıksa uçağın düşmesi kesin gibi birşey. Aşırı manevra kabiliyeti stabiliteden ödün vermeyi gerektiriyor. Spor ve agresif naked motorsikletler de biraz öyle. "Ride by wire" acaip yaygınlaştı.

#5191 zxc, 29 Nisan 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Nisan 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  12. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Cevabım bu sanırım. Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

13. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  14. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,810
    Bu da bi paradoks mu ne acep :D 200 tl mi? Sağır olmak mı? Sağır olmak paha biçilemez :D Master card reklamı gibi oldu :D :D :D

15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    566
    Selamlar, flac+cue dosyalarını sorunsuz biçimde ayırmaya yardımcı bir program varmı? veya foobar 2k bu işi yapıyorsa nereden yapıyor bulamadım :D

16. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Medieval CUE splitter

#5196 Hanamichi, 11 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mayıs 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  17. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,866
    @Hanamichi Medieval çok kullanışlı bir program. Yalnız parçaları parantez içi numaralandırıyor, örn (1) gibi. Bir de her parçanın başına sanatçı adı ekliyor. Bunlar hangi ayarla kaldırılır?

18. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Medieval denemiştim ama 1TB'lık arşivimi uğraştırmadan, aynı anda, klasörlere ayırarak, düzgün bir isimlendirmeyle, tam olarak çıkartamayacağını görünce Xrecode II'yi buldum. Tavsiye ederim. O kullanması biraz daha kolay.
    Lisans istiyor ama her seferinde programa "tamam alırım lisansını bir ara" tribi attığınızda kullanmanıza izin vermeye devam ediyor.

Collapse Signature Expand Signature
  19. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    @Italoman valla ben cueyi atiyorum boluyor sonra dap a atip dinliyorum . Ayarlarina hic bakmadim . :)

20. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    foobar da yapıyor bu işi, ayarlar konusuna da daha açık.