Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Az daha Ankara'daki dacı İstanbul'dan bozuyordum ama becerememişim..

2. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,120
    Hoşbulduk...

Collapse Signature Expand Signature
  3. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Hoşgeldiniz efendim. :eek:k

4. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,120
    Hoşbulduk, Hocam.

Cümleten hoşbulduk sevgili Arkadaşlar...

5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Evet çok memnunum :love: Bazı arkadaşların kıskanması sonucu nazar değiyordu alete. Çok şükür birşey olmadı...

6. Titanium

Titanium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    oraya yazarsan kıskanırlar da, nazar da değer

7. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    ;D

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Ben Çarşamba günü Ankara'da olacağım sanırım. Ya da Perşembe de olabilir. Karar verebilmiş değilim, yarın tam belli olacak :)

9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Tahsin hangi şehirdesin?

10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Arkadaşlar acaba elinizde olan aletlerle ilgili forumumuzda bir konu var mıdır? Yoksa da hiç açmayı düşündünüz mü acaba? Yanlış anlamayın, bilgi-fikir paylaşımının artması ve yol gösterici olmak adına paylaşımlarımızı artırsak forumumuz da genişlese pek iyi olur..

Şimdi diyeceksiniz "Sen bugüne kadar ne yaptın?".. Hasancığım öyle güzel yazmışki GR07 incelemesini bana söz düşmez artık.. :)

Kimseye akıl vermek tabiki haddim değil, yazdıklarımı öneri olarak değerlendiriniz lütfen..

11. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    258
    Ozaman meizu incelemen ile bize ön ayak olabilirsin sevgili editörüm :wink

12. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Bu bir ara Baran'la beraber dile getirmiştik ama sesimizi duyan olmadı. Hoş ben de elimdekilerin konusunu falan açmadım ama müsait olduğum bir ara Zune HD ve K2 SP incelemesini yapmaytı düşünüyorum.

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Üye sayısı hızla artıyor, yeni üyelerin enerjisinden çok şey bekliyorum. ZUNE HD'yi Türkiye'de ilk benle Emre almıştır sanırım, bunca yıldır inceleyecek enerjiyi bulamadık, siz bari yapıverin hakikaten. Bir de bence ZUNE telefonlar tarafından yutulmadan önce sektörün attığı son kurşunlardan biri olarak da tarihsel öneme sahip.

14. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    [quote author=Be Creative link=topic=2977.msg36794#msg36794 date=1327882480]
    Üye sayısı hızla artıyor, yeni üyelerin enerjisinden çok şey bekliyorum. ZUNE HD'yi Türkiye'de ilk benle Emre almıştır sanırım, bunca yıldır inceleyecek enerjiyi bulamadık, siz bari yapıverin hakikaten. Bir de bence ZUNE telefonlar tarafından yutulmadan önce sektörün attığı son kurşunlardan biri olarak da tarihsel öneme sahip.
    [/quote]

Zune mükemmel bir cihaz da, bir de kayıpsız wav desteklese :knuppel2:

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    WAV oynatmaması bir tarafa, yazılımsal olarak çok eksik kaldı ZUNE. Aslında donanım olarak hala çok iyi durumda olmasına rağmen yazılımını geliştirmeyi tercih etmedi Microsoft, gerekçe olarak da ZUNE'u sadece gelecek telefon modellerinin bir prototipi olarak çıkardıklarını falan söyledi. En azından WMA Lossless varken IDtag'sız WAV gibi bir formatı çok büyük eksiklik olarak görmesem de (FLAC olsa iş değişirdi lossless arşivlerinin çoğunluğunun FLAC olmasından dolayı), şurası kesin ki internet, uygulamalar ve benzeri konularda çok yazık ettiler güzelim modele.

16. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    595
    Zune 120 birkaç sene boyunca hayalini kurduğum bir cihazdı :love:
    Sürekli incelemelerini okurdum.gittigidiyor-sahibinden takip ederdim.
    Ben para biriktirene kadar Zune , çok iyi bir seri olmasına rağmen , rakipleri tarafından ezilmiş , piyasadan çekilmişti.
    Geçen sene sahibindende Zune 120 bulmuştum , hazır param da var.Hemen aldım , ama bu sefer de satıcı kolpacı çıktı.Elinde olmayan ürünü satmaya çalışmıştı ama işin komik yanı GET ile açmıştı ilanı :b
    Zune olmayınca Sflo2 aldım ben de :-\

Aslında Microsoft yazılım ile uğraşmadı değil.Yazılım geliştirme kiti sundu kullancılara.Güzel yazılımlar görmüştüm internette.

17. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Eğrisi doğrusuna denk gelmiş bence :) ZUNE 80 ve 120 çok başarılı değillerdi, hele geçen sene almak için sadece kapasite için yanıp tutuşmak lazım. S:Flo2 iyidir. Benim de 2 sene önce İngiltere'deki son haftamda hüsranla sonuçlanmış bir "ucuza S:Flo 2 alma çabam" vardı, son saniyede kaybetmiştim eBay'de ilanı :)

18. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Bana göre en büyük eksiklikleri dediğiniz gibi yazılım, internet ve wav. Hani neredeyse tüm cihazlar wav desteklerken Zune'un desteklememesi garip. Flac'ı geçtim bari wav olsa. Ayrıca internet tarayıcısı da kötü. Zaten bunlara incelemede de değineceğim.

Ama ekran kalitesi, dokunmatik hassalığı, sesi, inceliği ve kullanım kolaylığı gerçekten çok iyi.

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    [quote author=Siyah Nur link=topic=2977.msg36799#msg36799 date=1327884147]
    Ama ekran kalitesi, dokunmatik hassalığı, sesi, inceliği ve kullanım kolaylığı gerçekten çok iyi.
    [/quote]
    Kesinlikle... Donanım olarak tüm zamanların en iyisi bile olabilir. Malzeme kalitesi muhteşem, verdiği his "yüksek kalite", çizilme sorunu vesairesi yok, vs vs vs. Ekolayzer eksiğini bahsetmedik mesela, forumda artık herkes flat ses götürüyor işi herhalde (büyük aşama katetmişiz). Yalnız ekolayzer eksiği de çok net bir yazılım sorunu yine.

20. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    [quote author=Be Creative link=topic=2977.msg36800#msg36800 date=1327884392]
    Kesinlikle... Donanım olarak tüm zamanların en iyisi bile olabilir. Malzeme kalitesi muhteşem, verdiği his "yüksek kalite", çizilme sorunu vesairesi yok, vs vs vs. Ekolayzer eksiğini bahsetmedik mesela, forumda artık herkes flat ses götürüyor işi herhalde (büyük aşama katetmişiz). Yalnız ekolayzer eksiği de çok net bir yazılım sorunu yine.
    [/quote]

Eq ile önceleri çok oynardım ama artık benim için flat ses önemli olan. Hatta Zune'un diğer eq'larda nasıl ses verdiğine hiç bakmadım bile. :)