Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Arşiv yaparken albümün hepsini indirip dap'a sadece beğendiğim şarkıları atmak istiyorum bir ara ama uğraşmak lazım. Bir de önceden indirdiğim her yer kapanmış Rus sitelerin bataklığına düştüm hiçbir şey anlamıyorum arayacağım şeyi bilmezsem :(

2. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    @zoso86 yasak mı bilmiyorum ama teşekkürler hocam :yourock

2 kişi bunu beğendi.
  3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    Yasakmış galiba ya silinmiş çünkü. Çok özür dilerim yasak olduğunu bilmiyordum :)

4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,195
    Dün hastanede nöbetçiydim (Laboratuvar hekimi olmam nedeniyle normalde bana nöbet yazılmaz ama bu ay personel sıkıntısından yazmışlar) Netflix'in offline modunu kullanıp ipad ile merak ettiğim bir kaç Netflix dizisine baktım.

İçlerinden Luke Cage dikkatimi çekti. Senaryo, oyunculuk vs olarak öne çıkan bir durum yok. Ancak müzik olarak hiç fena bulmadım. Tabi iyi kulaklık kullanmanın bir farkı oluyordur ama sonuçta kulaklık orada olmayan bir şeyi çalmıyor. Neyse, dizi günümüz Harlem'inde geçiyor, arka planda sürekli soul, caz vb tonları, bateri ritmleri vs. duyuluyor. Aslında müziklerde biraz daha eskilerin havası var.

3 bölüm indirmiştim, her bölümde klüpte geçen -gayet güzel- bir canlı sahne performansı da vardı, ve müzik diğer sahnelerin üzerine de yayılarak atmosfer oluşturuluyordu. Neyse, bu 3 canlı performanstan biri, görüntüsü ile James Brown'ı çağrıştıran bir şarkıcı vardı. İnternete gireyim, bu adam kimmiş öğreneyim, bundan bir şeyler çıkabilir dedim: Şarkıcının adı Charles Bradley'miş, adam bir gün önce ölmüş, Allah taksiratını affetsin. "Maşallah dediğim 3 gün yaşıyor"un bir başka versiyonu oldu benim için..

12 kişi bunu beğendi.
  5. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Ben de bir noktadan sonra sadece müzikleri için izledim Luke Cage'i, sonra da soundtrack'ini edindim hatta.

3 kişi bunu beğendi.
  6. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Arkadaşlar, aramızda kalem meraklıları var mı? Varsa bir şey danışmak istiyorum.

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,632
    HD muhabbeti dönmüş. Şimdiki bilgisayarımda 3 tane 4TB, bir tane 2TB HD var, sadece depolama için. Sistem ise SSD üzerinde. Tavsiye ederim. Bilgisayar değiştiriyorken HD'leri ellemeden gecirebilirsiniz.

Ve herşey mutlaka otomatik olarak back up olmalı. Resim, müzik ve videolarım her hafta otomatik backup oluyor. İşimle ilgili klasörler ise her gün, her hafta, ve her ay başı ayrı yerlere backup oluyor.

14 sene önce 3 haftalik işim ve ilk dijital fotoğraf makinamın çektiği fotoğraflar kaybolunca oturup usturuplu bir backup script yazmıştım, hâlâ onu kullanıyorum. Ama artık seçenek çok.

HD'e güven olmaz. Her an bozulabilir...

2 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Peki backup ı nereye yapıyorsunuz hocam???

9. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    583
    Fotoğraflarım Dropbox'ta, okulla alakalı dosyalarım Onedrive'da, işle alakalı dosyalarım da şirket server'ında ve de Github'da:laugh:
    Müzikler ve filmler harici diskte, yedeksiz. Zaten Spotify'a alıştığımdan beri foobar'ı açmadım. Film desek; 10 sene önce indirdiğim filmler, en kalitelileri 720p. Artık indirmesi 5 dakika, internetten izlemesi 5 saniye.

Arşivcilik iyi, hoş da; bir yerden sonra maliyet alıyor başını gidiyor.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,632
    Diger HD'lere. Kasada 5 tane HD var. Herhangi biri bozulsa bile veri kaybi olmuyor.

11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,767
    Alan çoksa harddiskin biri back up olarak kullanılabilir. Mesela otomatik dosya senkronizasyonu yapan programlar vardı onlardan biri kullanılabilir. A klasörüyle B klasörünün eşit olması için ayarlamaları yapıyorsunuz, belirleyeceğiniz saatlerde PC açıksa otomatik olarak o iki klasörü eşitliyor. (Tabi ana klasörden bir şey silerseniz senkronizasyon esnasında diğer klasörden de siliyor)

Collapse Signature Expand Signature
  12. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Danis bana :naughty

13. mrlnb

mrlnb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    180
    La La Land,Whiplash ödül aldıktan sonra müzikler daha önemli hale geldi gibi.

14. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Bu sözüne karşılık aslında sormuştum :)) aslında 1998 yılından beri bilgisayar sektöründeyim ufak çaplı programlama işi ilede uğraşmışlığım var :)) hayla hatırı sayılır arkadaşlara teknik destek sunuyorum ve uzak bağlantı ile onlara yardımcı oluyorum. Neyse fazlasını yazıp enaniyet yapmamayım :D

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,632
    Aramızda bayağı bilgisayarci veya enformatik sahası çalışanı olduğunu zannediyorum. Sonuçta bilgisayar başında otururken yapılacak en zevkli şeylerden biri müzik dinlemek :)

4 kişi bunu beğendi.
  16. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Hacı anlar mısın harbiden? Evde deden kalma bir tane Mont Blanc kelem çıktı, nedir ne değildir bir öğreneyim.

17. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Anlama ihtimalim var ilk okuldan beri elimden geciyor o markalarin cesit cesit modelleri, severim kalem

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  18. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,945
    Meslek itibariyle kalem delisi olarak bende merak ettim şimdi mont blancları çok severim lakin hangi model

Collapse Signature Expand Signature
  19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,632
    Adamlar işi nasil çevirdiyse, saat yapmaya da başladılar...

20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Çevir kazı yanmasın hocam :D

2 kişi bunu beğendi.