Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Rx 580 4 ya da 8 gb, 2. Elden garantili

Psu 500 watt üzeri olmalı bir de 8 pin güç çıkışı olmalı. Psu yetmeyecekse gtx 1060 6 GB ama bütçeyi az bir miktar geçersiniz

2. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Dikkat edin mining yapılmış olmasın. Piyasada çok kullanıldı bunlar dolayısıyla da yıpranmış oluyorlar.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ ve mfya bunu beğendi.
  3. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Mining yapılma ihtimali olsa da eğer en azından 8 ay garantisi varsa ve ona göre indirim yapıldıysa düşünülebilir. Özellikle çok kartı olanlar undervolt ile düşük ısıda calistiriyorlar.

4. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    2. el istemiyorum. Normalde karşı değilimdir ama bu sefer sıfır alacağım. Ona göre bir tavsiyeniz olur mu?

5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    992
    Bu paragraftaki inancınla ilgili bir bilimsel çalışmaya denk gelmiştim ama kaynağını bulamadım. Söylediklerine ek olması amacıyla şunu diyeyim; tahılın, tıpkı o bahsettiğin vücudun ihtiyacı olanı talep etmesi mevzuunda olduğu gibi bir işlevi var. Fakat bu bir kısır döngü içeriyor. Vücudun insülin dengesini/direncini kırıp, şekeri hızlıca yükseltip düşürüp, uyuşturucu krizine benzer bir kriz haline sokup, ihtiyacı olmamasına rağmen tekrar tekrar yeme isteği uyandırıyor. Fast food da böyle, glukoz şurubu içeren besinler de böyle, tahıl da böyle... Aslında vücudun ihtiyacı yok ama sanki ihtiyacı varmışcasına sahte bir istek doğuruyor. Glisemik index ya da gluten dedikleri husus o sebepten önemseniyor.

Fakat en nihayetinde dediğin gibi hareket ve egzersiz çok önemli. Biz modern çağın insanları olarak teknolojiye o kadar bağlı ve bağımlı hâle geldik ki, tarihte hiç olmadığı şekilde tembel bir türe dönüştük. Aslında yiyeceklerin tümünün içinde değişik oranlarda olan ve yakıta dönüştürülmediğinde atığa dönüşen ama atılamayan bir bela musallat oldu hepimize.

Lifli gıdalarda alternatif var. Sebzeler başlıca alternatif. Sağlıklı atıştırmalıklar keza öyle... Karbonhidrat tüketimini kesmek değil, tahıl ile karbonhidrat ihtiyacını gidermeyi kesmek kastedilen. Bitkisel ve hayvansal protein ve sağlıklı yağ (Tereyağ, zeytinyağ gibi) ağırlıklı bir beslenme önerilen. Tabi ki bilim dediğimiz olgu da diğer her şey gibi sermayenin emrinde araçsallaştırıldığından, doğru bilgiye ulaşmak oldukça zor. Neticede ben de sizler de bu konuda, yaptığı iş paraya endeksli olan bir avuç insanın insafına kalmış durumdayız. Burada en temel sorun binlerce yıllık kadim şifa yöntemlerinin moderniteyle unutturulmuş olması ve modern insanın tamamen egemen unsurlara esir düşmesi. Tıpkı senin inancında olduğu gibi benim de inancım, sadece maddi unsurların değil manevi unsurların da insanın sağlıksızlaşmasının en önemli tetikleyicisi. Bence maddeten yapılması gerekeni bir şekilde yapabiliyorsunuz ama kolektif olarak yapılması gereken şeyler konusunda hepimiz çok bencilleştik.

Sözü fazlaca uzattım, hakkınızı helal edin. Cümleten selamlar, sevgiler.

refuserQ ve tbone bunu beğendi.
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,421
    @Synchronicity Mouse girisi arkaya baglı ,yine yapıyor maalesef.Aslında bazen hic yapmıyor ,bazen her 10 dakikada yapıyor.Biseyler var ama cözemedim...

@Pax Valla abi artık bilgisayardan devam :) ps4'de severim ama arkadaşımda ne zaman oynasam berbat oynuyorum.Sanırım yıllardan beri bilgisayar üzerinden oynamamdan kaynaklı.Alıskanlık meselesi diyelim...

@Erhan007 Ben ultra -medium hiç takıldıgım seyler değil aslında.Mesela su an evil within oynamaktayım,bilenler bilir optimizasyon leş resmen,hic ayarlarına bakmadım bile.Gtx 1060 6 gb ekran kartım var iyi bir sekilde oynuyorum.Burada medium ultra falan derken daha ileriye dönük olması sanki daha önemli bir kriter gibi.Benım en cok baktıgım seylerden birisi vram oldu su ana kadar ekran kartında.2019 yılında 2 gb ,3 gb vram'lar üzer...Benim tek tavsiyem vram'i yüksek bir kart alın yani en azından 4 gb vram olsun...Daha teknik bilgiye sahip değilim ama ben toplarken buna cok dikkat etmistim...

https://www.webdenal.com/gigabyte-g...j7iwyIKVd7IPi8j0Co81U3kXyL3bxomUaAtoPEALw_wcB

Mesela en uygun bulabildigim yer burası.Rx850 8 gb falan bulunursa uygun fiyata sıfır olarak o da tercih edilebilir daha uzun vadeli olarak.

Pax bunu beğendi.
  7. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Kendi kullandığım kart. ITX boyutta ama bunun performansa pek bir negatif etkisi yok. OC boşluğu oldukça iyi. Tek fan olduğu için fazla ses yapmıyor. Kulaklık takılıyken duymak imkansız zaten. %50-60 civarı fan hızında 80 derecenin altında sürekli. CS GO oynarken %35 fan hızında 60-65 derece arası sıcaklıklarda.

https://www.hepsiburada.com/sapphir...ddr5-ekran-karti-11266-34-20g-p-HBV00000AHD2I

Bu da incelemesi:

https://www.kitguru.net/components/...ass/sapphire-rx-570-pulse-itx-sff-gpu-review/

İnsanlar bu fiyat seviyelerinde genelde 1050TI alıyorlar ama siz o hatayı yapmayın :)

Arada aşağıdaki gibi bir fark var. Bu grafik hangi oyunda yüzde kaç daha iyi olduğunu gösteriyor. Ve buna rağmen 1050ti 400TL daha pahalı.

Daha Freesync gibi müthiş bir farkı da saymadım :) Mesela Freesync özelliği olmayan GTX1060 ile 40fps civarında oyun oynuyorsunuz diyelim. Bu durumda RX570 36fps gibi bir performansa sahip olacak ama akıcılık olarak çok daha iyi bir deneyim sunacak. O yüzden uzun vadede Freesync edinmenizi tavsiye ederim. Kartın ömrünü senelerce artırıyor.

RX570 ile 580 arasında ise %10-12 civarı fark var. Fiyat olarak ise %40-50 civarı. F/P olarak RX570 piyasanın açık ara en iyisi yani.

#7147 Awésomé, 14 Ocak 2019
    Son düzenleme: 14 Ocak 2019
    Erhan007 bunu beğendi.
  8. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    564
    Bağlantının koptuğundan emin miyiz? Bilgisayar donuyor olmasın?
    Bilgisayar donuyor ise, sorun harddisk.

Donma yoksa, Windows Olay Görüntüleyicisi'ne bir göz atın(Windows kullandığınızı varsayıyorum) Arama çubuğuna "Olay" ya da "Event" yazınca çıkar.
    Özel görünümler -> Yönetim olayları ve Windows günlükleri -> Sistem bölümlerinde gözüken hatalara bir bakın. Sorunun kaynağı belli olabilir.

Edit: Neyime güvenerek bu kadar kesin konuşmuşum bilmiyorum.
    Şuna denk geldim aylar sonra: https://randomascii.wordpress.com/2017/07/09/24-core-cpu-and-i-cant-move-my-mouse/
    Windows'ta bug varmış. Ondan da olabilirmiş filan falan.

#7148 pea, 14 Ocak 2019
    Son düzenleme: 12 Mart 2019
  9. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    156
    Dersine girsem hocadan iyi anlatacağım dersi 6 senedir veremiyorum. Kadın geçirmiyor.

30 yaş üstü makam sahibi olupta bekar olan kadınların hiddetinden Allah bizi korusun.

refuserQ, Baran ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  10. rsxy

rsxy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Amin.benim başıma gelmesede düşüncesi bile berbat.

11. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Sıfır alınacaksa 750'ye tek fanlı 800-900'ye çift fanlı 4 GB Rx 570 bulunabiliyordu. Son bir aydır pek bakmadım ama hala bulunabilir indirimlerle diye tahmin ediyorum.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,384
    Profesyonel birini ayarlayın. Kamikaze diye geçiyor :)

refuserQ bunu beğendi.
  13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,421
    @pea Bilgisayarın dondugunu dusunmuyorum oyunda oldugu zaman bile klavye'den yurumeye devam edıyor.Sadece mouse yok.Su an baska bi noktaya taktım mouse'u ,uzun süredir kopma gibi bisey olmadı...Bagladıgım noktada bi iş dönuyor ama çözemedim.Ama mouse'u cıkardıgım girişede klavye'yi taktım ,bir sorun yok gibi duruyor.İlginc...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ocak 2019, İlk mesaj zamanı 14 Ocak 2019 ---
    Olay goruntuleyicisinde önemli hata altında ''kernel power'' diye bir sey gördüm bak diyince...Hdd bu kadar cabuk bozulabilir mi veya bu kernel power nedir? 6.ayını yeni dolduruyor bilgisayar...Win 10 ssd'ye kurulu.

14. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Bir dip not, freesync için freesync destekli monitör lazım. Bu destek için monitör üreticilerinden ek ücret almıyor AMD. Dolayısıyla da destekli monitör fiyatları uçuk kaçık değil.

Erhan007 bunu beğendi.
  15. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,168
    Daha önce ağır tartıştığım, bağırdığım, çağırdığım, odasından kapı çarparak çıktığım, zerre kadar sevmediğim hocalarım oldu, hepsinden de notumu aldım, geçtim. Davranışım nedeni ile hakettiğimden düşük verdikleri oldu, ama işte 1-2 harf oynadı notum. Belki hala dersi anlatacak seviyede değilsinizdir, kimbilir. Olayın tüm suçu 30 yaş üstü bekar hocanızda değildir belki de...

Sent from my fridge using Tapatalk

#7155 artears, 14 Ocak 2019
    Son düzenleme: 15 Ocak 2019
    pea bunu beğendi.
  16. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Sonuçta vize final kağıtları belli. Eğer kasıtlı notunux kırılıyor diye düşünüyorsanız taa mahkemeye kadar itiraz etme haklarınız var. Ama önce anabilim dalına, itiraz etmekle başlamanız lazım tabii. Hoca inceler, hala itirazınız varsa tekrar yazarsınız ve hoca dışında başka kişiler tarafından değerlendirilir kağıdınız. Hala varsa üst kademelere doğru böyle gider. Bence hoca bana taktı devirleri geçmişte kaldı.

artears bunu beğendi.
  17. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    173
    Kimsede başlık açmamış.
    Ya da ben göremedim.
    Tidal son güncellemeyle type c kullanan android telefonlara mqa decoderi desteği verdi.
    Mqa desteği var diye lg v30 almıştım.
    Normalde htc 10 alacaktım.
    Kardeşim htc u ultra telefonunda master kayıt indiriyor yan odada :)
    Var mı HTC 10 kullanan ?

18. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    564
    Bir ara USB 3.0 slotlar ile kablosuz mouse'lar sorun çıkarıyordu. Kabloluda olmuyordu sanırım ama emin değilim.
    Harddisk o kadar çabuk bozulmaz, hele ki SSD varsa.
    Kernel-Power herhangi bir beklenmeyen güç kaybı. Elektrikler gitti, yeniden başlatma tuşuna basıldı gibi sonucunda bilgisayarın kapandığı şeyler. Mouse'ta şase/kısadevre olsa, anakart ya da USB modülü hata verir büyük olasılıkla, kernel değil.

fosther bunu beğendi.
  19. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,307
    Tidal başlığı çoğunlukla aile arayanlar ile dolu olduğundan çoğu zaman, tidal ile ilgili önemli bir yazı olsa bile arada kaybolabiliyor. Tidal aile arayanlara ayrı bir başlık mı açılsa acaba ?

refuserQ, DrWhite ve mfya bunu beğendi.
  20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,421
    Bagladıgım baska cıkıstanda mouse kopuyor maalesef...Klavye baglantısı kopmadı hic bagladıgım yerlerde...Muhtemelen mouse'da problem var veya kullandıgım uzatma kablosunda.