Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,117

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    fortress34 bunu beğendi.
  2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Gorillaz adlı grubun bir tane kötü şarkısı yok.
    Daft Punktan sonra ilk defa şarkı seçmeden rastgele çalıyorum.

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Tarzları yüzünden olabilir. Feel Good inc eskimeyecek bir şarkı.

4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam hepsi öyle 19-2000 , Clint Eastwood.
    Rastgele çalıyorum.
    Müzikler , vokal.
    Tek kelimeyle bayıldım.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahirtaha bunu beğendi.
  5. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bence Can Bonomo kayıtları iyi değil.

6. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Kayıtlardan ziyade müzik lezzeti olarak bahsetmiştim, son derece eğlenceli parçaları var. Deneysel diyebileceğimiz işler çıkartıyor ve bu tarz müzikler beni daha çok cezbediyor, cıstak cıstak bi nakarata bağlı değil genelde parçaları)

7. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Eskiden Türkçe gayette dinlenilebilir şeyler ardı bence ama o kasetten cd dönemine geçişte ne olduysa artık... Evde eskiden müzik seti dediğimiz o kocaman aletten var. Geçen gün birkaç kaset denedim gayet iyi hatta günümüzdekilerden çok daha iyiydi. Kayıtlarda falan hiçbir sorunu yok. Ancak bu cd dönemine geçildikten sonra ne oldu bilmiyorum. Adamlar aralarda hırıl hırıl nefes alıyor ara sıra burnunu falan çekiyor yok kesmiyorlar. Sibilansda ayrı bir sorun. Hayır yani adamın kayıt esnasında hiç mi kulağı acımadı. Çözünürlük desen zaten yerlerde. Parçaların yüzde ellisinde dip ses var. Vokal girişleri genel yönetim vs onlara hiç değinmiyorum.
    Geçen gün evde yalnızım. Krallar gibi yatağıma uzandım düzeneği falan yanıma kurdum son derece mutluydum. müzik dinleyerek uyuyacaktım uzun zamandır müzik dinleyerek uyumuyordum. Neyse spotify da güzel yerli yabancı karışık bir liste buldum. Bi yarım saat falan dinledim heralde tabi bu arada uyku ile uyanıklık arasındayım. O sırada şu parça çalmaya başladı. İlk başlarda her şey gayet güzeldi taki erkek vokal gelene kadar. Arkadaş o nasıl bir giriş resmen adamı ben buradan tutacaktım. Heralde uğraşsalar böyle bir şey yapamazlar. hani müzik dinlerken sahne gözümüzde canlanır ya işte o an gözümün önünde canlanan şey sahnenin arkasında birden var olan erkek vokalin sahneden üzerime balıklama atladığı oldu.

onurdogan4 ve Xexec bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,144
    Kaset CD'ye gore rezalet bir ortam. Frekans tepkisi daha dar, distortion'u daha fazla, dynamic range'i daha dusuk, signal to noise ratio'su daha fazla, vs. Muhtemelen var olagelen problemler CD de daha fazla goze batiyordur diye tahmin ediyorum...

onurdogan4 bunu beğendi.
  9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Beşiktaşlı olacağıma taş olsaydım dedirten bir akşam daha...

mfya, artears ve DefinitioN bunu beğendi.
  10. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Kesin çatlardık

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    fener 1-0 öne geçse öyle bitirirlerdi maçı, biz 3-0 öne geçtiğimiz maçı kazanamıyoruz. bu maçı net hocaya yazıyorum ben..

coolblue bunu beğendi.
  12. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
  13. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,353
    Şenol'u şampiyon olduğu senelerde dahi eleştiren birisi olarak, sonuç beni şaşırtmadı, 3-1'den sonra yaptığım tüm tahminler tuttu, berabere olur, hatta Fener alabilir demiştim, ha bu arada maç izlemiyorum bu sene ben, tamamen hissiyatla söyledim yani. Sadece 2-0 iken, 3-0 olmazsa rahatlamam, Beşiktaş için 2-0 yeterli bir skor olmaz, demiştim. Orada yanılmışım, bu Şenol efendili Beşiktaş, tarihinin en kötü Fener'ine, kendi sahasında ilk yarıyı 3-0 önde kapadıktan sonra dahi puan kaybedebilirmiş.

Şenol, vizyonu olmayan, 5 kuruşluk başarısı olmayan, inatçı ve oyun okumaktan aciz bir adamdır. Şampiyon olunan seneler, feda sezonunun getirisi ve rakiplerin hediyesi ile olmuştur. Kim olsa Beşiktaş'ın başında, Beşiktaş o seneler şampiyon olurdu, ki ikinci sene hepten mucize idi, Başakşehir sağolsun. Başka ne "başarısı" var? Dünya 3.lüğü mü milli takımla? Onda da UEFA şampiyonu GS'ın çekirdek kadrosu ve şanslı kuralar sağolsun. Senelerce Trabzon'un başındaydı, Bursa'nın başındaydı. Var mı elde bir şey? Yok. Bursa'yı kim şampiyon yaptı? Ertuğrul. İnatçılığı yüzünden kaç adamı oynatmadı, bitirdi adamları. Gençleri oynatması, elde adam kalmaması ile olan mecburi bir durum.

Adamın kafada milli takım var, sezon sonu gidecekmiş. İsabet. Hatta beklemesin, hemen gitsin, mümkünse, kabzımalın pazarda hıyar sattığı gibi oyuncu satmakla övünen, feda zamanının üzerine yatıp, Beşiktaş'ı ben şampiyon yaptım, diyen, ben olmazsam Beşiktaş olmaz tarzı şişik egolu yaklaşımlarıyla, ekonomiyi düzelttim diye sallayıp, şu anki batak haline sürükleyen Fiko'yu da yanına alsın, beraber gitsinler.

Beşiktaş'a, hatta tüm Türk takımlarına vizyonu olan adam lazım. Bünyesinde kaliteli bir futbol akademisi kuracak, iyi bir scouting ekibi barındıracak, gençleri kazanacak bir vizyona sahip yönetici lazım Türk takımlarına. Bu da baba parası ile şirket yöneten adamları devşirip yönetici yapmakla olmuyor. Keşke eski takım oyuncuları yönetim kadrosunda olsa, başkan olsa. Bayern Munich gibi mesela. Öyle olursa, gençlerle bir devinim sağlanır, olmazsa da Avrupa'da ömrünü tamamlamış oyuncuları uçuk paralara alıp 2-3 sene oynatırsınız, sonra da ya Çin'e, ya jübileye. La Liga Premises maçlarına baktım, Barcelona, Real Madrid vs., hepsi 11 yaş altı çocuklar. Maçlar müthiş, çocukların top bilgisi, bizim Türk takımlarındaki topçulara basar, bak futbolcu veya sporcu demedim, topçu dedim, alayı öyle çünkü.

Neticede bu ekonomiden çıkış yolu, Türkiye ve Avrupa'da başarının yolu gençlerde, ama ağaçta da yetişmiyor bunlar, sen bulup parlatacaksın. O da vizyon ile olur, ki ne Şenol efendide, ne de Fiko'da o vizyonun v'si var. Beşiktaş bu kafa ile sittin sene şampiyon olamaz. Yazık ettiler 4-5 sene üst üste şampiyon olabilecek kalibrede takıma. Geçti artık..

Başakşehir'i bu seneki şampiyonluğu, GS'ı ikinciliği ve Fener'i de düşme hattından çıkışı nedeni ile kutlarım. Fener'i düşürmezler zaten de, olsun, yazmış olayım yine de :).

Sent from my fridge using Tapatalk

#7313 artears, 26 Şubat 2019
    Son düzenleme: 26 Şubat 2019
    Akales, returnity, coolblue ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Bir zaman hiç kimse ekipman satamadı.Harika ekipmanlar yok parasına ilana verildi.Satan vardı alan yoktu.

Şimdi de hiç kimse ürün satmıyor.Alan var satan yok!

:)

mfya bunu beğendi.
  15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    X2 adına konuşursam kimsenin satmak istememesi normal.

Müzikte her tarza giden çok başarılı bir kulaklık. Oyun oynarken ve film izlerken de en iyi kulaklıklardan biri olabilir. Daha iyisi nasıl olur bilemiyorum. Güçlü bassları ve geniş sahnesiyle müthiş zevkli.

Rahatlık, sağlamlık, kolay sürülme konularında da zirvede.

Bir kulaklıkta başka ne aranabilir ki? :)

Müzik konusunda X2 daha iyi diyen de var 6XX daha iyi diyen de. O biraz kişisel tercih ama diğer şeyleri de işin içine katınca X2'nin ederi daha fazla bence. 6XX popüler olduğu için onu örnek verdim. Yoksa dinlemişliğim bile yok.

Dolayısıyla satan kişi çok arar herhalde. Hele ki aldığı fiyat dolayısıyla uygun bir fiyata satması gerektiğini düşününce.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Aldığı fiyat derken kimse yurtdışı fiyatıyla almadı.Teknosa'dan alındığı fiyat belli.

2. Elde satıldığı(hatta satılamadığı) fiyatı da herkes hatırlar.Ben de o fiyatları veriyorum zaten. :)

Genel bir tespit yaptım.Yoksa X2 aynı X2.Övdüğümüz,beğendiğimiz.Ama karaborsa olacak bir ekipman değil bence.

Satma akımının tersine döndüğünü düşünüyorum.Satarsam da X fiyatın altına satmam çıtası oluştu.Normal karşılıyorum bu koşullarda.

17. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    "aldığı fiyat dolayısıyla uygun bir fiyata satması gerektiğini düşününce" dememin sebebi Teknosa fiyatı zaten. 750 liraya böyle bir kulaklık bulmuş biri satmak istemiyor dolayısıyla. Bence bu kulaklık 1500 eder. Ama 750 liraya alındığı bilinen bir kulaklığa kimse 1500 vermez. Öyle bir fiyat isteyemeyeceğini bilen biri de 700'e satmak istemiyor sonuçta. Demek istediğim bu.

Teknosa'dan alıp da satan kişiler genellikle açık kulaklık kullanamayan kişilerdi zaten.

Karaborsa olacak bir ekipman değil ama yine 6XX üzerinden yürürsek 6XX 700 lira olsa karaborsa olurdu mesela. 6XX > X2 değil toplamda bakınca. Müzik için bilemem, daha iyi olabilir.

18. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Alibaba ve aliexpresse yeni vergiler getirilecekmiş.

Sayın bakanımızdan(berat albayrak) alıntıdır;

“Kendi yerli ekonomimizi desteklemek ve adımlar atmak zorundayız. Geçtiğimiz hafta Ticaret Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız, gece 11-12'den 1-2'ye kadar toplantı yaptık. 26 milyon adet posta bir ülkeden geliyor. Posta dediğimiz mektup; 0-2 kilogram arası mektup olarak görülüyor. 0-2 kilogram arası mektup olarak görülüyorsa; herhalde o ülkeden gelen yazışmalardır. 26 milyon tane bir yıl içerisinde o ülkeden mektup gelmesi demek; Türkiye'de o kadar o dili konuşan yoktur herhalde düşüncesini bende oluşturdu. Nasıl yazışmışlar? Şunları bir inceleyelim dedim. Dün ilk görüntüleri attılar. Allah Allah o incecik zarflardan neler çıkıyor neler.”

Vergi nerede? Yok. Ee aynısını Türkiye'de üreten üreticim vergi ödüyor, dükkan kirası ödüyor, SGK primi ödüyor. Hop oradan zarf içerisinde geliyor, vergi yok, yasallık yok. Tüm dünyayı tehdit eden ticaretteki bu durumları da göz önünde bulunduracak bir şekilde bu yıl içerisinde çok güçlü refleksler vereceğiz.”

19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Tabiki haklısın ama ben 550 tlye X1 ve 600 liraya X2 satarkende değerliydi bu kulaklık.Tabiki en az 1000 tl etmeli ama piyasası 700 civarına kitlendi.

20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Kim üretiyor ya aynısını? :)

Collapse Signature Expand Signature
    Akales bunu beğendi.