Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    550
    İşin kötü yanı, satabileceğimiz şeyler de dolara endeksli.
    Satsak hem ucuza satmış olacağız, hem de yenisini alacak para yok.

refuserQ, Xexec, onurdogan4 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    bununla beraber takip ettigim kadari ile piyasa olu, uzun sureler uygun fiyatla koymama ragmen benim ilanlarim beklemisti, takip ettigim bir kac ilan da yari fiyatina urunler, ustelik aranan urunler bekliyor oylece. yarin ne olacagi belli degil, herkes hakli olarak savunmaya gecmis gibi gorunuyor.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ ve DefinitioN bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,589
    Forum ara ara böyle dönemler görüyor. Mis gibi ekipmanlar bedavaya denecek fiyatlara rağmen bekliyor. Başka bir dönem geliyor ,üyeler ah vah ediyor zamanında nasıl almadık diye..

refuserQ, DefinitioN ve theoldman bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330
    Tam da o "nasıl almadık ın" arefesindeyiz.

#7504 DefinitioN, 6 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 6 Mayıs 2019
  5. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,589
    Bunlar hep tekerrür.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Tutkunun tanimini okuduk hep birlikte :)

refuserQ ve DefinitioN bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ülkenin anasını bellediler. Başımıza bela gibi çökmüş bir şahsiyetin, kendisini oraya getirenlerin ona verdiği misyonu çok güzel yerine getirerek, ülkeyi yavaş yavaş Amerikan Demokrasisi alacak hale getirdiğini görüyoruz.

Amerikan demokrasisi gelen yerlerin ne halde olduğunu da düşünürsek, bu ülkeden kaçabilenlerin derhal kaçmasını öneriyorum.

Dolar da 6,20. Hayırlı olsun. Bu gidişle 10'a kadar yolu var.

Türkiye Cumhuriyeti buraya kadarmış.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Picasso16, fenrir, tsora ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  8. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    Pusulaya 4 oy attik. Ama 1 tanesi geçersiz sayılıyor. Zaten burada beyin error veriyor.

cantus, tsora ve VirtuFortuna bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Benimkisi biraz da hariçten gazel okumak olacak ama, bence çok da yüklenmeyin kendisine, sonuçta tek başına bizden habersiz yapmadı. ;)

Mesela 17/25'te çevresi ve kendisinin nasıl yediğini hepimiz öğrendik. O zaman tencere tava çalıp protesto eden oldu mu hiç? Yan ofisteki Amerikali arkadaş duyunca "Nasıl yani, başbakanınız hapse mi girecek şimdi?" diye sorduydu hayretler içinde. O anda aklıma dank etti bugünlerin geleceği... Çünkü biz yolsuz bir devlet yöneticisini kaldıramayacak kadar düzgün bir toplum değildik. Ve malesef de "istikrar bozulmasın, cebimiz zarar görmesin, buna karşın biraz da yesin artık n'apalım" şeklinde hüküm verdik. Problem şu ki, o noktadan sonra artık kendisinin elindeki gücü kaybetme seçeneği kalmadı artık elinde. Yargılanamaz hale gelmeliydi.

Medyayı ele geçirdi, gıkımız çıkmadı. 15 Temmuz gibi şaibeli bir darbe girişimi sonrası asıl darbe gerçekleşti, göz göre göre yargı ele geçirildi, 15 Temmuz türküleri eşliğinde güle oynaya "e buyur al" dedik.

E n'apsın şimdi adam? Kullanmasın mı "bileğinin hakkıyla" ve halkın izniyle ele geçirdiği gücü? Bir insan medyayı ve yargıyı niye ele geçirmek ister ki? Gerçekle ve adaletle sorunu olmayan kim yapar ki bunu?

Yoksa biz de mi kandırıldık? Sanki o kadar masum değiliz gibi geliyor bana. "Dıj güj"den ziyade bizzat "milli ve yerli" kendi eserimiz gibi geliyor bana şahsen...

#7509 zxc, 7 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2019
    refuserQ, cantus, darkainu ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  10. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818
    Tck 299
    Tck 301

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    Bu mevzuların çoğunlugu daha onceden de oldugu gibi fikir ayrılıgına ve tartışmaya sebep olmuştur...O yüzden lütfen yazmayınız.Konuyu kilitlemek istemıyorum ,bu konu hakkında bu son post olsun.

12. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Abilerim, AT’nin m40x’i amfisiz bir şekilde sürülebilir mi? Kaynak olarak elimde iPad Pro var. Aslında kafamda studio 3 almak var. Denedim, solo serisi gibi agresif ve kontrolsüz bas gücü bulunmuyor. Bir tane monitör kulaklığım mevcut. O yüzden günlük kullanım olarak kafama baya yattı.

13. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    Stüdyo 3 e benzer fiyatta Sennheiser momentum 2 var. iPad pronun ses çıkışı güzel. Momentum 2 over ear düşünün bence

veterinerci bunu beğendi.
  14. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Momentum, 3 sene önce kafamdaki kulaklıktı. Sonrasında solo 2 ile tanışınca zevkime daha uygun gördüm. Tabi over ear ile on ear karşılaştırması ne kadar mantıklı olur bilmiyorum fakat beni çok tatmin edemediler gibi :) 4.40 bir ara forumda patladı gittiydi, bulunduğum şehirde de bir tane teşhiri mevcut ama bir türlü deneyemedim gitti. Yani şu an sennheiser düşünemiyorum. Çünkü yakın zamanda dinleyemedim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330
    Döviz kuru hobimizi bitirdi diyoruz ama 2. elde çoğu ürün yurtdışı dolar kurundan çok çok daha ucuza alıcı bekliyor lakin bakan yok.

Sorun dolar kuru değil.Ya alım gücüyle ve geçinmekle alâkalı bu siteyi de kapsayan genel bir sıkıntı var ya da "açık konuşmak gerekirse" donanımhaber mantığına teslim oldu forumumuz?!

refuserQ, onurdogan4 ve barocka bunu beğendi.
  16. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    Macbook pro iyi sayılabilecek bir şekilde, kontrolü kaybetmeden 50x i besleyebiliyor, geçen gün biriyle daha konuştuk buradan iphone besleyememiş aynı kulaklığı. Diyeceğim o ki imkanınız varsa ipadinizi alıp bir deneyin fiziksel mağaza var ise çevrenizde. En iyisini kulağınız söyleyecektir. Momentum a gelince ben bir türlü sevemedim senn karakterini, hiçbir modelinde, momentum konfor olarak ta rahatsız geldi bana ama daha kolay beslendiği ve üretim kalitesinin (momentum için ve m serisine karşı geçerli iki husus ta) iyi olduğu doğru.

17. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

18. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    Ben bir neden olarak ta her urunun bilinmdigi ve kör alim icin de piyasanın çok güvenilir olmadığını düşünüyorum. Alınan elbet kar alacak, o açık ama acaba nakit ihtiyacı olur mu diye düşünüyor olabilir insanlar. zira birikim zaten azaldi.

Bununla beraber size hak verdiğim nokta da, bilinen ya da yakın olup ta denenerek alinabilecek urunlerin alici bulamamasi. 2750 liraya marantz amfi nasil olur da satılmaz aynı gun içinde? aklim almadi benim. Turkiyede olsam diye icimden gecirdigim nadir anlardandi

#7518 theoldman, 7 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2019
    refuserQ ve mattiadestro bunu beğendi.
  19. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Geçenlerde bir arkadaşımın modelini bilmediğim ultrasone kulaklığı elime geçmişti. Kendisi gitar pedalı ile besliyordu kulaklığı :) iPhone 7 si ile iPad Pro’yu kıyasladığımda gerçekten ezici bir fark oluşuyor. Tabi iki cihaz da mükemmel süremiyor fakat iPad birkaç adım daha önde.

Biraz basshead olduğum için solo 2’yi momentuma tercih etmiştim. Solo 2 üstün müzik kalitesi sunmuyordu (r&b, elektronik haricinde çöp) fakat derin bas konusunda gerçekten bir sürü kulaklığı tokatlıyordu. Daha dün rahmetli oldu kendisi. Abisini almayı planlıyorum.

Dediğiniz gibi gidip dinlemek lazım fakat şuanda Elazığ’da eğitim gördüğüm için burada elektrik bile bulmak zor olabiliyor :D

theoldman bunu beğendi.
  20. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122