Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    2.el kısmı resmen kan ağlıyor...Ne bir şey alınıyor bu aralar ne satılıyor..2.el de 1 dakika durmaması gereken cihazlar var ...Es3 ,w1000x ,marantz hd dac 1.Umarım yazın daha hareketli bir piyasa olur ve dolar'da bir miktar düşer.Ne diyelim...

2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330

Ben fiyatla çok oynarım.Karadenizli damarım hiç durmaz sabredemez.

Momentum 2'yi bi ara ödemem olduğundan kargo benden 600 liraya kadar düşürdüm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hurda Momentum 1 satıyorlar sahibindende bu fiyata.Yine olmadı!P7 gitti bu sebeple.Ve forum dışına.

En son 750 yazıp bırakacam.Bu bile uygun!Sorun fiyat değil.Eski deneyen üyeler kalmadı artık.Sitede olanlar çekildi kenara.Yeni gelen arkadaşların çoğu alıp deneme düşüncesinde değil.(Bu bir suç değil,suçlamıyorum.Sadece tespit arkadaşlar)

#7522 DefinitioN, 13 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2019
    refuserQ ve theoldman bunu beğendi.
  3. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    yeni baslayanlar sanirim piyasanin da etkisiyle alip satarken para kaybetmekten cekiniyorlar hakli olarak, yahut ugrasmak istemiyor olabilirler, guven sorunu olabilir vesaire. biz birbirimizi biliyoruz burada ama ben urun satarken de basima gelmisti, bu aramizdaki sozsuz anlasma belki de hakli olarak yeni aramiza katilanlarda olmayabiliyor (elden alabilecek olanlari es geciyorum elbette).

ekleme: suna da katilabilirim. yeni acilan bazi basliklara denk gelmissinizdir muhakkak, nokta atisi bir urun araniyor genelde. tek urunle ihtiyacimi gidereyim dusuncesi var. farkli deneyimlere acik degil artik insanlar.

Collapse Signature Expand Signature
    netknight, refuserQ, coolblue ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Dolar 2019 sonunda 8-8,5 civarında olacak.
    Çok tutulduğu için baz alıyorum.
    2019 sonunda 5.günün şafağında ibasso it01 fiyatlarına bakın.

H3llDORADO bunu beğendi.
  5. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,819
    Benim de hangi damarım tuttuysa üstüme alındım :)

Aldığım ekipmanların yarısından çoğunu hiç tecrübe etmeden aldım. Neredeyse yarısını da hakkında hiçbir fikrim olmadan aldım. Son zamanlarda bakıyorum hesapta para var, bekleyen ihtiyaç kalmamış, ilanlara bakıp bütçeme uyan ne varsa alıyorum.

Hatta bi R1 alışım var, defalarca dinleme fırsatı bulmama rağmen ne hikmetse dinlememiştim, uygun denk gelince direkt almıştım. Yalan olmasın onda param da yoktu :D

Yeni ekipman denemek eğlenceli oluyor. Ama ben şahsen son zamanlarda ekipmanlar arasındaki farkları eskisi kadar iyi hissedemediğimi farkettim. Muhtemelen eskisi kadar vakit ve dikkat vermediğim için. Bu sebeple de buluşmalarda dahi beni heyecanlandıran ekipmana pek denk gelmiyorum. Bu da alma ve tecrübe etme şevkimi kırıyor.

E bir de kafa yapım değişti, artık earbud dinliyorum. Bu kulaklıklara da fazla para vermek hâlâ garip geldiğinden x7ii ile monk+ dinliyorum :) günün sonunda x7ii gereksiz bir alet olarak eve dönüşte ofiste kalıyor.

Ben ki bir zamanlar çantamda en az 3 kulaklık taşır, moduma ve o anki fiziksel şartlara göre anlık kulaklık değiştirirdim. Şimdi telefondan Spotify ile müzik dinliyorum...

theoldman, onurdogan4 ve Synchronicity bunu beğendi.
  6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,739
    Sadece forumda olan bir durum değil, genel olarak tüm piyasalar durgun. Fiyatlar kazançlara oranla hep tepede kalıyor. Siyasete girmeden de kenardan anlatım olmaz gibi, o yüzden farklı kısımları eleştirmeye gerek yok. Herkes farkındadır sanırım.

Hobiye şimdi giriş yapacaklar için zor bir zaman. Fiyatlar iyimserlikten uzak maalesef. Zaten hobinin gereği "1 tane olsun ömürlük olsun"dan biraz uzak :) Keyife göre çeşitleme yapmak bana göre daha mantıklı. Bu şekilde sessiz kalmaya da uzun zaman devam edecek gibi...

Alım-satımdan ziyade eldekiyle keyif almanın zamanı artık.

tbone, DrWhite, coolblue ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    -Ben bu siteye ilk giriş yaptığımda Ibasso IT01 570 liraydı ve insanlar "oha epey artmış fiyatı" diyordu, düşünün 570 lira artmış haliydi. Bu kulaklık şu an 950 TL.

-Bizim burada almak için günlerce düşündüğümüz, ince eleyip sık dokuduğumuz kulaklıklar var. Soruyoruz "şunu mu yoksa şunu mu alayım" diye.. Yabancı forumlarda "her ikisi de cheap segment, ikisini de alın bence" deniyor, düşünün artık, sen bakarken bile elin titriyor, yabancılar ucuz zaten ikisini de al diyor.

Koşullar böyle olunca tabi ki hobi düzeyi değişir, eski canlılık olmaz. Ibasso It01 tekrar 400 lira olsun, şu an 3000 lira olan kulaklıklar tekrar 1250 olsun, herkes haftada bir kulaklık değişir yani, kolay.

-Bir de bu durum sadece kulaklığa özgü değil. Dolma kalemlerle epey ilgilenirdim, iyi bir koleksiyonum da var, benim 400 liraya aldığım kalem olmuş 1000 lira. Geçen bir kalem gruplarına baktım, yaprak kımıldamıyor.

-Donanımhaber'in PC parçası satılan bölümlerine bakın, ölü. İlk sayda 3 ay önce verilen ilanlar duruyor. Eskiden oraya ilan koydun mu 2 saat sonra o ürün satılırdı.

-Uzatmayayım, bu cansız olma durumu sadece buraya ait değil. Her şey çok pahalı.

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ekonomi yokuş aşağı tekerleği patlamış kamyon gibi gidiyor. Durumun değişeceğine dair en ufak bir gösterge de yok. Üstüne üstlük işine gelmeyen seçimi yeniletiyorsun, "her şey çok güzel olacak" diyenlere fetöcü yaftası yapıştırıyor, yetmiyor cümleyi valilik vasıtasıyla yasaklatıyorsun.

Burası bir ülke değil kocaman bir şaka artık.

Dünyadaki hiçbir yatırımcıya sadece kaybettiğin seçimi yeniletmeyi izah edemezsin. Zarftan 4 tane pusulanın çıktığı seçimde sadece 1 tanesi hileli dersen kimse bunu yemez.

Damadının hazinenin ve ekonominin başında olmasını anlatamazsın. Açıklayamazsın. Hiç kimse inanmaz. Ancak kendi koyunlarını inandırırsın. Hamaset yaparsın.

Bu saatten sonra bu adamların ülkenin yakasını seçimle bırakacaklarını da sanmayın. İstanbul için bunları yapan adam genel seçimlerde kaybederse savaş çıkarır. Bu durumda doların da 12TL falan olacağını öngörmek zor değil.

mc_technosoft, cemq, refuserQ ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  9. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    100
    Bu durum siyasete girmeden nasil anlatilir bilemiyorum ana sunu soyleyeyim toplumlarda bir esik var ve o esik asildiginda hersey cok cabuk bozulmaya ugruyor. Gecen bes seneyi dusunelim ne calkantilar yasandi. Olmaz denilenlerden daha fazladini deneyimledik. Ab birliği adayi bir ülkeden kurumsal altyapinin tamamen cöktüğü kabile devletine evrildik. Bu değişim sadece beş senede yaşandi. Şimdi bulunduğumuz noktadan bir beş sene sonrasini düşünmeye çalişin.Yasam savasinin kizismaya başladiği anlarda temel gereksinimlerin disindaki hersey anlamini yitirmeye baslar. Geleceği öngörememe hali bile bunun icin yeterlidir. Diyeceğim odur ki elinizdekilerin kiymetini bilin ve cok daha kötüsü icin hazirlikli olun.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Oyle demeyin, bakin neler neler oluyor:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/babalari-farkli-ikizler-tip-dunyasini-sasirtti-13623939

Milletin ne aktif seks hayati var yahu. Gel de kiskanma. :p

Saka bir yana, durum cok cok ciddi. Gunu kurtarmaya yonelik ekonominin cokecegi, halkin degisim isteyecegi belliydi. Ya olmasi gerektigi gibi iktidar secimle degisecekti, ya da otokratiklesip secimlerin gostermelik oldugu bir vesayet rejimi kurulacakti. Ne yone gidecegimizi hep beraber ogrendik. Alt yapi zaten hazir. Insanlar durumun vehametini kavrayamiyor muhtemelen, yoksa dehsete kapilmamalari mumkun degil. Yerine "bir umut" diyor ancak gercekci olup mumkun olan tedbirleri almakta fayda var. Kabul edelim ki kaliteli ses bir luks.

11. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    154
    Yedek subaylık çıksaydı para biriktirir yurt dışına çıkarım diyordum.
    Kısa dönem çıktı, dönüşte iş kaygısına düşeceğiz. Hem de dayısız.))

Totem ve theoldman bunu beğendi.
  12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    15 mayıs çarşamba...Adana'da oyle bir sıcak var ki...45 derece ölçülmüş bugun.Ben mayı 15 de boyle bir sıcak görmedim ,görmedim ,görmedim.!!!!

13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330

Tam tersi ben de Samsun'da Mayıs ayında böyle soğuk görmedim.Buz gibi esiyor.Herkes montlu...

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Malatya'da çok güzel hava.
    Güneş var ama esiyor.
    "Böyle Uyurdu Niçe " diyip balkonda sızmalık bir hava.

15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    fiyat cok ucmadan gumus kaplamali balansli kulaklik kablosu yaptirabilecegim bir yer onerebilir misiniz?

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    101
    yanıyürük diyorsunuz yani :)

fosther bunu beğendi.
  17. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,589
    Ölü piyasanın verdiği etkiyle ve çok kullanmadığım için bedavadan biraz hallice verdim marantz hd dac1 i forumdan bir arkadaşa. Güle güle kullansın. Kaçıranlar üzülsün ben ne yapayım

Mikrobiyolog ve theoldman bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,330

Bedavadan biraz hallice versek te gitmiyor ekipmanlar Mustafa.Bu kadar durgunluk biraz fazla.............DAC1 hayırlı olsun sahibine.

Ek:Eskiden forum dışında satmak zordu.Şimdi forum içi satmak zor.

mc_technosoft ve Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    101
    it03'ün birkaç günde kapılacağını düşünüyordum ama 2. haftaya gireceğiz tek bir mesaj gelmedi :)

10 gün sonra zaten vergilendirmeler başlıyor..belki o zaman bir nebze daha cezbedici olur buradaki piyasa..

H3llDORADO ve Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  20. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,589
    Hiç ümidim yok