Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. rawkid1

rawkid1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Spotify'dan kaldırılan ve flac versiyonunu çokça dinleyip dosyasını kaybettiğim bir şarkıyı YouTube'dan dinleyeyim dedim. Kaliteli müzik sevdasından sonra resmen kulaklarım kanadı :D Ben önceden bu kalitede mi dinlemişim onca şarkıyı dedim. YouTube'dan bişey dinlemeye çekiniyorum artık. İyi mi kötü mü bilemedim.

VTR-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    Hemen ilk bulduğunuzla yetinmeyin. Bir kaç farklı versiyonunu deneyin. Bazıları fena çıkmıyor :D

Dinlediğim bazı zor bulunur müzikler YouTube dışında bulunmuyor malesef. Hatta tahminim YouTube daki kayıt master bile olabilir. Zaten müziği kayıt stüdyosunda çekmek yerine klip çektikleri video kameranın Audio kaydını kullanıp tek taşla iki kuş vurmuşlar gibi bir hava söz konusu...

Bir de dinlediğiniz müziğin sonuna zihninizde "unplugged" ibaresini eklerseniz sanki kalite bu tık yükseliyor ;)

theoldman bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    Mutlaka
    Cok bilgi sahibi olmamakla birlikte armaturden armature degisecegini dusunuyorum. Knowles'in bazi armaturlerinin data sheet'lerine baktim. Bazilarinda "mechanical shock" ozelligi mevcut. Yani darbelere karsi test edilmis. Bazilarinda ise yok. Bahsi gecen darbenin niteligi hakkinda bilgi data sheet'inde yok, ancak aranirsa bulunabilir belki.

XSoldier bunu beğendi.
  4. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ bunu beğendi.
  5. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    merhaba arkadaşlar , nereye yazacağımı bilemiyorum sohbet muhabbet başlığı iyi olur diye düşündüm. 37 yaşındayım ve sanırım 15 yaşımdan beridir kulaklıkla yoğun müzik dinlerim türlü türlü kulaklıklar denedim kulakiçi hep iyi geldi bana kafaüstü ve on ear tarzı kulaklık dışında, ama bir süredir kulakiçi kulaklıklar rahatsız etmeye başlamıştı yaşlanıyorum kulağım yoruldu yüksek sesli müzikten falan diye kendimi avutup klasik kulakiçi kulaklıklara yönelmiştim ama 20 gündür sağ kulağımın daha az duyduğunu düşünüp çeşitli kulaklılarla deneme yaptım müzikçalarları denedim farklı farklı acaba kulaklıkta veya cihaz damı sorun var diye ama hep sol kulak daha baskındı müzik dinlerken doktora gittim geçen hafta 2 ayrı yere özel hastane de kulak testi yaptırdım sonuçlar normal çıktı her iki kulakta iyi duyuyor dediler ama ben hala sol baskın duyuyordum kulağımı temizlediler falan aynı durum devam etti sinüzit etki edebilir diye antibiyotik falan verdiler 1 hafta kullandım, bugün 1 hafta sonra kontrole gittim ve kulaklık kullanmayacaksın dedi en az 1 ay bende yok falan diyince kafaüstü ozaman büyük kulaklık kullan şimdilik dedi işte dengesizlik var sanırım dedi sağ elini kullanan sağ iyi duyar falan sol elini kullanan farklı gibi sebebini açıklamaya başladı ama ben kulaklık kullanma deyince biraz ona takıldım tam dinlemedim neden olduğunu 1 ay ilaç tedavisi verdi bakalım ne olacak. buraya neden mi yazdım sanırım bişey olmaz düzelir gibi teselliye ihtiyacım var :) başına böyle bir şey gelen vardır belki yardımcı olur diye düşündüm sağlıklı günler diyebilirim bundan sonra hepinize, müzik tutkunu biri için en azından dinleme açısından bu kulak problemleri moral bozuyor fazlasıyla

refuserQ bunu beğendi.
  6. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    559
    Bir ara ben de böyle hissediyordum. Hem hoparlörde hem kulaklıkta bir taraf daha kısık geliyordu. Şansıma ikisinde de kanal dengesizliği varmış, benim kulaklar normalmiş.
    Gerçi siz her şeyi denemişsiniz ama gene de paylaşayım dedim. Geçmiş olsun :)

Her zıkkıma antibiyotik veren doktorları da anlamıyorum. Tahlil yapıyorsun, bir şey bulamayınca daya antibiyotiği. Ne güzel iş.

zxc, refuserQ ve yhymix bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    @legolas340@fosther zanneden bir tek ben miyim?

Gerçi ben de bir kaç günlüğüne @Engin'in avatarını arakladıydım, ama bıyık ekleyip. Kedi ezelden bıyıklı olduğu için böyle bir opsiyon söz konusu değil. :)

theoldman, legolas340 ve Synchronicity bunu beğendi.
  8. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,536
    Ben de konjonktüre uygun olsun diye o bıyıklı avatarı kullanacaktım ama bilgisayarım bozuk, çıkarlarım gereği geri dönmek isterim belki diye riske giremedim.

9. legolas340

legolas340
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    :)) Hocam ben de şimdi fark ettim güzel tesadüf olmuş.

theoldman bunu beğendi.
  10. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    Bir süredir soru sorup kaçan üyeler arttı mi, ben mi öyle algılıyorum? o_O

Nazım bunu beğendi.
  11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,346

Forumla ilgili hangi bir tespiti yapsak ki? :)

(En başta smiley istiyorum.Eskisi kadar olsa yeter. Gülen yüz :) yüz nereye kadar)

12. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    smiley eksikligini az once farkettim ben de :)

forumlarin dogasi geregi bir sure sonra aksakliklar oluyor zannediyorum. kendi deneyimimden aktarmak gerekirse; baska bir hobi forumunda admin sorumlulugum var. baslarda forum burasi gibi nezihti, paylasimlar, dostluklar, karsilikli saygi ve guven harika gidiyordu. forum buyudukce is cigrindan cikti. kendini bilmez adamlar mi istersiniz, 2 urun tecrubesi ile uluslararasi capta danismanlik vasfi olan uyelere akil vermeye kalkan mi istersiniz, girla. sorup kacanlar en naifleri yine. ikinci el bolumundeki guven de sarsilinca is iyice tatsiz hale geldi. ben 1 yila yakindir acip bakmadim bile kim ne paylasmis diye. bir kac ozel dostluk kaldi yalnizca. burasi daha uzun suredir kendini bozmadi, adminleri ayakta alkisliyorum. nelerle ugrastiuklarini tahmin ediyorum, buna ragmen forumun seviyesini cok guzel koruyorlar.

ozetle, diger forumdaki emareleri gormeye basladim endisem bu yuzdendir.

refuserQ, Serhat ve barocka bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    Bence iyi biyiksiz, hafif caydirici bir avatar avantaj olabilir admin icin. Caydirici demisken, @theoldman'in kedisi sanki @fosther'inkinden daha bi agirbasli gibi. :D

refuserQ, fosther ve theoldman bunu beğendi.
  14. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    @fosther 'ın kedisi teknolojik, dijital, modern dünya ve elektronik müzik kedisi. Benim kedi ise analog, rönesans kedisi. Boynunda fırfırlı yakası eksik :D

refuserQ, fosther, zxc ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,383
    Benım kedi ortamlara akar ,bütün gece haylazlık pesinde kosar .@theoldman' in kedisi evine ekmegini götürür :D Gerci eskisi gibi seyler kalmadı artık.Kedilik de ölmüş...Ah o eski kediler.Bizim kediniyi iki seveyim diyince direkt şamarı yıyorsun.

refuserQ ve theoldman bunu beğendi.
  16. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Kedi grubu olmuş :)

theoldman bunu beğendi.
  17. Cyril

Cyril
    Expand Collapse