Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
    adam bildiğin punkçı işte diesel'ın reklam yüzü gibi herif :)

2. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    985
    Havanın sıcaklığıyla doğru orantılı şekilde, sesin yayılma hızının artışı, dinleyicilerin ses kaynağına yakınlıklarından dolayı ses genliğinin büyüklüğü, tramvayın içindeki hava hareketinin , zemin, ortam, tavan sıcaklık farkının minimum olması ve bu sayede; ses hareketinin kulak izasında zemine paralel ilerlemesinide hesaba katarsak; dinleyiciler için kayıpsıza en yakın tecrübe , diyebiliriz.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #7702 Serhat, 24 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 24 Temmuz 2019
    barocka, refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.
  3. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,438
    Arkadaşlar, gönderilerimize nasıl fotoğraf ekliyoruz? : ) Farkındayım 3. sınıf sorusu lakin yeni arayüzde bişeyleri ısrarla gözden kaçırıyorum sanırım.

4. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    985
    http://www.techno-fi.net/threads/foruma-nasıl-resim-eklenir.1681/

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

mavi bunu beğendi.
  5. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Bundan 6 yıl kadar önce bir Yamaha c30m klasik gitarım vardı. Yanılmıyorsam 330 lira gibi bir fiyata almıştım.(sıfır)

Liseye giden kardeşime bir hediye olarak almak istedim ve ikinci elde 600-850 lira bandında fiyatların değiştiğini gördüm.

Vay arkadaş...

#7705 Xexec, 6 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 6 Ağustos 2019
  6. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    221
    Bu konuyu açarak beni can evimden vurdunuz. 6 yıl değil, 2 yıl önce 900 TL'ye satmak zorunda kaldığım gitarın 2. eli şu an 2000 TL'ye yakın. Yine aynı dönemlerde 850 TL'ye satılırken almadığım Epiphone Les Paul'un (Hem de Pelham Blue rengi) sıfırı şu an 3.500 TL :(

7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Yakında yatırımlarımı ithal ürünlere yapacağım lol

8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,157
  9. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    574
    Birkaç ay önce ben de koltuk bakıyordum. Türk üreticilerin hepsi çakal arkadaş.
    İndirimde 1000TL olan koltuk, 2 hafta sonra 700'e, daha sonra 500TL'ye indi. Sonra tekrar zam, tekrar indirim. Kime iteleyebilirsem kafasında iş yapıyorlar.

Plastik kolçaklı, suni derili süngeri 2000TL'ye satabiliyorlarsa tebrik etmek lazım. 1-2 sene sonra kolları kırılınca da tamirine 1000TL ister bunlar.

refuserQ bunu beğendi.
  10. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,292
    Ikeadan aldım koltuğu, adamlar yapıyor :)

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,500
    Benimki de çok rahatsızdı. Müşteri hizmetlerini aradım. Bir sürü özür dilediler. Meğer eksik yollamışlar. Pedal, direksiyon, kaporta ve motor yollamayı unutmuşlar. Bunları monte edince rahat olacağını söylediler. Görecez bakalım :)

fenrir bunu beğendi.
  12. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Oyuncu koltukları 1000 küsür lira para eder mi sizce?

13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    346
    Oyuncu koltuklarının hareket kabiliyeti çok geniş ancak o kadar harekete ihtiyacımız var mı tartışılır. Yayın yapıyorsanız görüntü için önemli olabilir bu koltuklar.

Ben ikeanin millberget beyaz modelini kullanıyorum yaklaşık 7 aydır çok memnunum.

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,449
  15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    346
    hangi marka switchleri kullaniyor bulamadim ama switch renkleri tuslarin kac mmde ve ne kadar basincla tepki verecegini belirliyordu sanirim. hangi marka ise o markaya gidip ozelliklerini okumak lazim. cherry veriyordu eskiden switchleri ama artik lisans ucreti istiyor galiba. buyuk markalar kendi uretmeye basladi.

benim laptopun klavyesi 2mm ve 78 gram, travel ideal geliyor bana ama biraz daha hafif olabilirdi.

duzenliyorum, usttekini de birakacagim ibret olsun tam bakmadan yazdigim icin. asagidaki linkte switchlerin ozelliklerini bulabilirsiniz:

https://novelkeys.xyz/products/gateron-switches?variant=19441344970845

#7715 theoldman, 15 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 15 Ağustos 2019
  16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,449
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,500
    Corsair pis şirket. RAM'lerini kontrol etmeden satıyor. Bir seride hata oranı %5'e dayadıydı. Kaç saatime mal oldu trouble shoot etmem. 3 kere OS install ettim.

Sonrasında da bozuk olduğunu verify etmek için bir sürü iş yaptırıyorlar. Her defasında cevap almak için defalarca email atıp arıyorsunuz. Düzgününü yollamak için yeniden satın almamı istediler üstelik fahiş bir fiyata. Bozuğunu yollayınca iade edeceklerini söylediler. Paramı 7 ay sonra zor aldım.

Sözde ömür boyu garantileri var.

Ürün düzgün çıkarsa süper. Ama kötü çıkarsa kötü. Fiyatlari ucuz oldugu icin tercih etmistim, ancak bundan sonra 3 kurus fazla verip Crucial'dan alirim. Urunlerini olmasi gerektigi gibi deneyip satiyorlar. Corsair'da ise hangi Cinli uretici ile anlastiysa oranin kosullarina kaldiniz. Bazen iyi, bazen kotu. Bari musteri hizmetini dogru duzgun yapsalar...

#7717 zxc, 16 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2019
  18. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    346
    Bu tip ürünler keyif için fazla ödenerek alınıyor neticede. Sırf bu sebepten bile yazılım desteği de önemli. Corsair donanım sorununu şimdi @zxc den öğrendim. yazılımından memnun mesela insanlar, ben razerdan hiç memnun değilim bu konuda. Üretim ve malzeme kalitesi müthiş ama yazılım zayıf. James donkey ise his bildigim bir marka, nasıl bir destek sağlıyorlar ona da bakmak lazım, urun alırken atlıyoruz bu konuyu malesef.

19. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9

Gigabyte Force K83 öneririm fiyat uygun red ve blue switch seçenekleri var. Piyasadaki en iyi switch olan Cherry MX kullanıyorlar. Ucuz olmasının sebebi RGB veya ışıklandırması yok ve tuş yazıları belli bir kullanımdan sonra biraz silinebiliyor. Ancak tam bir f/p ürünü. Bu fiyata mekanik klavye ve bu switchle bence baya iyi.

Not: Galiba red switch piyasada kalmamış çok fazla satıyor.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,449
    @zxc Enteresan.Corsair icin ilk defa kötü yorum gordum su ana kadar :) İslemci sogutucuları için sanki duymustum bi kaç kere ama genel olarak sağlam bir marka olarak biliyorum.Ben de kasası ve psu vs600 var bu psu Tr de cok beğenldi ve cok satıldı.Yine ram'i de cok satar corsair'in buralarda.Firmada cok ilgili.Neden boyle olmus anlamadım gerçekten.

@Symstic cherry mx olmasını sevdim ama tipi hosuma gitmedi nedense :) Corsair alacağım sanırım onda da cherry var.