Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    k65 kullanıyorum ben 3 senedir memnunum. aynı şekilde red switch var. aktivasyon noktasında ses çıkarmadığı için çok mekanik havası yok ama normal klavyelere göre çok daha iyi tabii ki.

2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Yav şu mekanik klavye işini açıklasın biri bana. Neyini seviyorsunuz, ne olayı var?
    Tuşların zor basılmasının ve gürültü çıkarmasının ne çekiciliği var? "Hissiyat" diyenler oluyor da, daktilo mu bu, niye tuşlar parmaklarıma tepki göstersin.

Hakikaten meraktan soruyorum, aşağılama çabam yok :)

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Vatan bilgisayarda rastgele bir modelini deneyince hosuma gitti...1999 yılındaki beyaz klavyem gibiydi sesi ,basması vs.O kadar yani baska bir sey yok. Hosuma gidiyor.

refuserQ ve pea bunu beğendi.
  4. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Gecikme süresi daha düşük, RGB felan ve tuş sesi başka bir özelliği yok.

5. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    434
    tusun geri bildirimi iyi oluyor. bir onceki apple bilgisayarim kelebek tusluydu. bu bilgisayara gecince basta tuslara bastim zannedip basamiyordum bile. alisinca daha yumusak guzel dokunus sunuyorlar. cok tus basisini destekliyorlar ki bu oyuncularin macrolari icin gerekli oluyor. bahsettigim macbook 3 tusu ayni anda aligiliyordu yalnizca. zaten eski klavyeler bu sekilde uretiliyordu, diger teknolojiler gelisince bunlar maliyet yuzunden pahali kaldilar ve birakildilar. oyuncu pazari ise oldukca hareketli, insanlarin daha yuksek paralari gozden cikarabildigi goruldu. gerekli olan ozelliklerin yaninda goze hos gelen gelistirmeler, metal alt plakalar, ozel tasarimlar, macro ve isiklandirmaya ozel yazilimlar derken is bu noktaya vardi.

Collapse Signature Expand Signature
    #7725 theoldman, 16 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 16 Ağustos 2019
    pea bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,087
    IBM laptoplarin klavyeleri guzel yahu. Eskiden beri. Lenovo satin alinca bir indi cikti ama ayni seviye korundu. Acikcasi Lenovo tercih ediyor olusumun tek sebebi klavye.

artears bunu beğendi.
  7. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    580
    Aldığım duyuma göre ( bu bilgi daha önce Forum'da paylaşıldı mı bilmiyorum ) ; Sennheiser HD650'yi üretimden kaldırmış. Ancak HD600 üretilmeğe devam edecekmiş.

#7727 MehmetB, 18 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 18 Ağustos 2019
    onurdogan4 bunu beğendi.
  8. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627

refuserQ, DrWhite ve fosther bunu beğendi.
  9. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    https://eksisozluk.com/entry/91087629

bu arkadaş kim acaba :)

uzaktan gözüktüğü gibi olmayan müzik forumu. üyeye göre çifte standart yaparlar. yüzde 95 i zuppedir bu arkadaşların, paraları tecrübeleri var diye sizden abi cekmenizi beklerler sürekli. yolladıkları, satın aldığınız ürün muhtemelen kusurludur fakat üstüne yatmakta bir numaradirlar. uzak durulmasi gereken ve karakter yoksunu insan çokluğu açısından ilk sıralarda bir forum. uzak durmakta fayda var.

10. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#7730 Synchronicity, 19 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    returnity ve Serhat bunu beğendi.
  11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,771
    https://eksisozluk.com/entry/89612677

http://techno-fi.net/threads/it01si...slim-aldım-süreç-kapandı.12783/?_params=Array

Synchronicity bunu beğendi.
  12. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Ben o donemde arkadasa “abi cekeceksin ulan” vb. diyen bir forumdas hatirlamiyorum. Parasi ve tecrubesi olup arkadastan abi cekmesini isteyen kimse ortaya ciksin :)

#7732 returnity, 19 Ağustos 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ağustos 2019
    mfya, artears, theoldman ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,087
    Ben de Amazon'daki incelemelere bakarak almistim. Problem kalite kontrol. Isiniz musteri hizmetlerine kaldiginda durum kotu:

https://www.bbb.org/us/ca/fremont/p...ir-components-inc-1116-73436/customer-reviews

RAM'i kontrol etmeden satmalari kabul edilir sey degil. Bari dert cikarmadan duzeltseler...Bozuk oldugu kendi istedikleri yazilimla ispat edilmis RAM'in yenisini yollamak icin para istemek nedir yahu? Hadi istedin, bozugunu yollayinca parayi iade etmeyip uzerine yatmak nedir? 6 ay sonra kredi karti ekstrelerini kontrol edince farkettim. Ondan sonra da 3 hafta ugrastim almak icin. Iki kez Better Business Bureau'ya sikayet etmek zorunda kaldim. Yoksa dogru duzgun cevap vermiyorlar. Diger şikayetlerden de anladığım kadarıyla müşteri hizmetleri süründürmeye ve bezdirmeye dayalı.

Çok vakit kaybettirdiler bana. Biri bile adamakilli "üzgünüz" deyip özür dilemedi. Hiç işim olmaz bir daha.

Sony 1. Corsair 2. :p
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Ağustos 2019 ---
    Belki yan odada bu film oynuyordur, arkadas ta sesi forumdan geldi zannetmistir?

#7733 zxc, 19 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 19 Ağustos 2019
    refuserQ, fosther ve returnity bunu beğendi.
  14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Bahirtaha denen zibidi Allah senin yanındakilere , sana ömür boyu katlanmak zorunda kalacak anaya babaya eğer evlenebilirsen karına yardım etsin.
    Böyle bir olay olunca 180 derece dönen adamlar varya bunlardan herşey beklenir.

Benim resimdeki kedim bile bak kumunu dışarı atınca suçlu moduna giriyor bir kedi kadar ol be [​IMG]

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Gelmiş geçmiş olay. Gençliğe bağlamak gerek. Şuan burda olmayan insanlar için dönek tabirini kullanmak sanırım pek etik bir davranış olmaz.

16. rawkid1

rawkid1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Dahili dac var diye Xiaomi Mi 9T aldım ancak istediğim sesi alamadım bir türlü. Adamlar Hifi ses ayarı koymuş ama açınca ses kalitesinde ufacık bir değişme bile olmuyor. Ekolayzır ayarı da sadece kulaklık modu seçince devreye giriyor. Herhalde niyeti bozup Viper4Android yükleyeceğim.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,087
    Dahili DAC'i olmayan telefon var mi ki? Yoksa kastedilen baska bir sey mi?

Nazım bunu beğendi.
  18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Telefonlardan bir şey beklemeyin. Fotoğraf çekiminde olduğu gibi işin büyük kısmı ürün satmaya yönelik boş cümleler. İyi bir kaynak edinin bence. Yazılımla filan da olacak işler değil.

Nazım, mfya, mc_technosoft ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Nadide bir topluluğun Türkçe paylaşımlarını içeren bu yapıda dilin doğru kullanılması konusunu hatırlamakta fayda var. Merak edenler için temel, basit, gözden kaçan kuralları aşağıdaki linkte bulmak mümkün.

http://tdk.gov.tr/category/icerik/yazim-kurallari/

İyi forumlar...

trexmilennium, bald63, Yabguz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    fiio i1 dac’im bozuldu. çine kargo ücreti de 120 tl ): sanırım kablo esnemesinden kaynaklanan bir sorun var. telefonda accessory not supported hatası veriyor. ne yapmam gerekiyor bilmiyorum şu an. türkiyede bilen birisi elektrikçi vb. versem tamir edebilir mi bunu?