Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,313
    Üyelik sözleşmesine şu paragrafın eklenmesini öneriyorum:

"Banlandıktan sonra adının burada anılmasını istemeyen eski üyeler, önce kendileri başka yerlerde forumun adını anmamalıdırlar. Aksi durumlarda, Techno-fi forum üyeleri, uygunsuz davranışlar sonucu buradan banlanan ve sonrasında farklı sosyal platformlarda forum ve üyeleri hakkında atıp tutan eski üyeleri, itina ile tespit etme, ifşa etme ve ve onlar hakkında konuşma hakkını saklı tutar."

:)

theoldman, mfya ve barocka bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    "Banlandıktan sonra adının burada anılmasını istemeyen eski üyeler, önce kendileri başka yerlerde forumun adını anmamalıdırlar. Aksi durumlarda, Techno-fi forum üyeleri, uygunsuz davranışlar sonucu buradan banlanan ve sonrasında forum üyelerinin serbestce cevap haklarini kullanamayacaklari sosyal platformlarda forum ve üyeleri hakkında atıp tutan eski üyeleri, itina ile tespit etme, ifşa etme ve ve onlar hakkında konuşma hakkını saklı tutar."

Kisitlama onerdim. :) Sonucta herkes forum ve uyeleri hakkindaki negatif dusuncesini istedigi ortamda ifade edebilmeli. Belki de haklidir, forum olarak kendimize ceki duzen vermemiz gereklidir.

Lakin belirtilen negatif gorusler hakli sebeplerle forumdan uzaklastirilan birinin camur atma cabasi ise de forum uyelerinin ayni platformda cevap hakki olabilmeli. ;)

refuserQ, mfya, Mikrobiyolog ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    ben fiio a5 amfi'yi 34 liraya çin'e gönderdim ptt ile hocam sizin nasıl 120 lira tuttu? turpex falan yaptıysanız daha pahalıya gelir. kayıtlı gönderi en uygunu. 20 günde gidiyor

4. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Ptt 120 tl alıyor çine gönderilen ürünler için size nasıl o ücreti çıkardılar anlamadım. Bence dosya girmiştir gönderen arkadaş yoksa mümkünatı yok.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Gramaja göre hesaplıyorlar kayıtlı posta olarak gönderdim paket ebadı da ufaktı ama Ptt de ağırlık esas alınıyor.

Nazım bunu beğendi.
  6. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131

İstediği ortamda değil, burada ifade etmeli!!!

Hepiniz Dandysiniz, desin.
    Hepiniz Metroseksüelsiniz, desin.

Ama, burada desin!!!

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #7746 Serhat, 28 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 29 Ağustos 2019
  7. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Merhaba.

@bahirtaha arkadaş yazmıştı aşağıdakileri biliyorsunuz. Şimdi de editlemiş bize dokunmuş.

Benim üyelerim kimmiş bir çıksın ortaya, belki işime yarayacak birileri vardır..

https://eksisozluk.com/entry/91087629

Serhat bunu beğendi.
  8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Kışın buzda düşenleri izlemek gibi bazı insanlar. İnsan üzülüyor ama için için de gülüyor :) Kalkarken bir daha düşüyor falan :) Yazık ya dokunmayın.

eses ve Serhat bunu beğendi.
  9. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    130
    2 kilonun üstünde ücret çok artıyor, 2 kiloya kadar mektup olarak gönderiliyor.

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    FiiO A5’i kutusuz olarak gönderdim 206 gr geldi. 34.50 ödedim. Bence gayet iyi :)

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Ifşa olmak neyse de abi cekmedigi icin hala cok sinirliyim... Ayni durumdaysaniz para yakmanizi tavsiye ediyorum. Tütsü etkisi yapip sakinlestiriyor bir nebze.

Nazım, doğan özen, mfya ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Ne dengesiz adammış arakadaş, acaba @anason nicki ile yazdığı mesaj ve benim cevabım kalsa mıydı? O entry üzerine gelip okuyacaklar işin aslını ögrenirdi.

Serhat bunu beğendi.
  13. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Hepimiz Engin'in askerleriyiz :confused:

Engin, zxc ve Serhat bunu beğendi.
  14. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Yeni katilan uyeler de artik bir zahmet akilli olsunlar, kendilerine bir direktif verilmeden eskilere abi cekmeyi ihmal etmesinler. Aksi takdirde olaylarin nerelere kadar varabilecegi ortada.

Ben de sakinlesebilmek icin az once 5000 dolarlik DD+BA+planar+elektrostatik+piezoelektrik suruculu hibrid bir CIEM siparis ettim, ama hala elim ayagim titriyor sinirden.

Ve korkarim ki bu sadece bir baslangic :) Ey yeni uyeler, sinirlendigimizde neler yapabilecegimizi inanin gormek istemezsiniz :)

Nazım, cemq, mfya ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  15. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#7755 Synchronicity, 29 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    Nazım ve Engin bunu beğendi.
  16. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131
    @Engin nin peşini yıllardır bırakmayan; makus talihi.

Bu forumda Kabak;
    her daim Enginin başında patlar...

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

refuserQ, Engin ve Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  17. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,771
    Ya sırf şeffaf olmak için gerçek adı ve resmini kullanan yönetici bir ben varım.. Diğer yöneticiler sadece üye banlamak, insanları sıkıştırmak için giriyorlar siteye. Hele yeni yönetici almışlar bir kaç tane Allah muhafaza; isimlerini cisimlerini gören yok. Fake(yazıldığı gibi) bile olabilirler..

Delici bakışlarımın ödülü bu olmamalıydı...

delgren, refuserQ, Xexec ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  18. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,269
    İnsanı zorla nefrete sürükleyen bir yöneticidir kendisi.

Engin ve zxc bunu beğendi.
  19. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Bunun gerçek fotoğrafınız olduğunu bilmiyordum. Murat Menteş romanlarından veya Tarantino filmlerinden fırlamış gibisiniz..

mfya ve Engin bunu beğendi.
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    E bir sonraki buluşmaya kefen falan ayarlamak gerekecek o zaman :)

Arkadaş hem foruma hem de ekşiye konuyla ilgili yazmaya devam ettiğine göre içine sindirememiş durumu ve tepkili. Tepkisi de zahirde foruma ve üyelere gibi gözükse de tahminim daha çok kendisine. Çünkü kusuru belirtilmemiş ürün satışından şikayetçi iken kendisini o durumda buldu. Ücretini geri alamamaktan şikayetçiyken aynısını PTT'ye yaptı. Velhasıl kendisini tasvir ettiği "dürüst insan" ile olayların çizdiği "fırsatçı insan" uyumsuzluğu rahatsız ediyor kendisini belki de. Yoksa olan olmuş, bitmiş, hâlâ meseleyle uğraşmak niye.

Açıkçası bir açıdan iyi bir şey belki de bu. Milleti dolandırıp arkasına bakmayan insanlar varken yaptığından rahatsız olan biri daha iyi değil mi? Lakin durumu kabullenmek te önemli bir ikinci adım. "Malesef çıkarım için karakterimden ödün verdim" diyebilmek kötü bir şey değil diye düşünüyorum şahsen.

Eğer faydası olacaksa itiraf edeyim ki ben de yaptım bunu. Aşağı yukarı benzer bir durumda yanılttım bir kez alıcıyı. Düpedüz yalan söyledim hatta. (16 sene önce, audio ürünü değil, forumla alakasız) Yüz tane bahane uydurabilirim ama kime ne faydası var? Olan oldu bir kere. Zamanı geri almam mümkün değil. Daha karakterli olsaydım yalan söylemezdim. Elimden gelen bundan sonra daha dikkatli olmak. Olmaya da çalışıyorum. Kolay değil ama. Olsa herkes yapardı. Zor iş iyi insan olmak.

delgren, cemq, barocka ve 5 kişi daha bunu beğendi.