Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    %30 indirim ile bir iki lira indirim oluyor en fazla. Yukarıda söylediğim yöntem ile %80’e yakın indirim oluyor

theoldman bunu beğendi.
  2. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Mümkünse link alabilir miyim:)

3. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,288
    çok kötü bir halde, pahalı çıkıyor, eskisi gibi kod da vermiyor. saçma bir sisteme geçmişler. şubedeki görevliyi kafalamak daha akıl karı

Collapse Signature Expand Signature
    theoldman bunu beğendi.
  4. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Bu LG telefonlarla müzik dinleyenler nasıl dinliyor anlamıyorum. LG G7 nin ses sunumu vokal sesini duyurmayacak kadar V şeklinde. Bu cihazla sadece film izlenir.

Kulaklık seçerken çok hassas davranmak gerekiyor.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
  6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,076
    Benzer sekilde ben de 5TL e link alıyordum. Sonradan birisi ile alışverişimde zebramo adlı site uzerinden basit bir ilan açarak bunun yapılabildiğini gördüm. Alıcı olarak adresi göndermek istediğiniz adresi seçerek farklı bir kullanıcı ve IP ile açılmış ilandaki ürünü satın alıyorsunuz. Satıcı(yine siz oluyorsunuz ama farklı IP den) bu satış işlemi ile ilgili olarak 2TL siteye komisyon ödüyor.
    Bunun karşılığında gönderi için yurtici kargo, ptt , surat kargo ile %80 ler civarı indirimli gönderi yapılabiliyor(Zebramo kodu--> sipariş numarası oluyor).
    Bu arkadaşlar da benzer şeyi yapıp 3 TL de kâr koyarak(2TL maliyeti), 5 TL e kod veriyor size..

#7866 CongoFather, 18 Eylül 2019
    Son düzenleme: 19 Eylül 2019
    .~. bunu beğendi.
  7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    evet aslında yöntem basit de banlanma durumu olduğu için çoğu kişi uğraşmak istemiyordur büyük ihtimal. ancak ip değiştirme ile denenebilir bir iki defa :)

8. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Lg G7 denemedim ama Lg V30+ kullanıyorum. Ses konusunda çok memnunum. Farklı kulaklıklarla denedim. Bence çok başarılı.

9. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Ses kalitesine sözüm yok ancak açık ve net söylüyorum 500$ altı f/p ürünü olarak geçen neredeyse hiçbir iem ile uyum sağlamıyor.

Dac katının kurtarır birkaç yanı var ancak ampli katınının dap yanında hiçbir kurtarır yanı yok. Yüksek empedans modu diye bir şey koymuşlar. Ses biraz ferahlıyor kabul ediyorum ancak ciddi bir dipses meydana geliyor. Durum böyle olunca sesi yazılımsal arttırdığı ihtimaller ortaya çıkıyor.

Ha birde en ilgincide aux modu. Madem cihaza aux kablosu taktığımı anlıyorsun cihazın ampli sinden gelen akımla pasif hoparlör sürecek halim yok. Mantıken bu tarz bir modda ampli devre dışı kalması gerek ancak bizim cihazda aux modu ciddi anlamda ses arttırmaya yarıyor.

Bu cihaz ile müzik dinlemek Ford model A kullanmak isteyen birinin f1 kullanması gibi bir şey.

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,579
    Telefonlarla olmuyor, olmayacak :)

theoldman, DrWhite, .~. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,867
    Bluetooth Dac/Amp çözüm gibi duruyor, zaten adam gibi Dac katı da Amp katı da pil ömrünü epey etkiler. 3.5 jack da aslında çok gerekli değil gibi,artık görüşme ve genel kullanım bluetooth üzerinden yeterli düzeye geldi, düzgün müzik dinlemek isteyen kitle de zaten az ve pazarı etkileyecek kadar değil onlar da bluetooth dac-amplarıyla mutludur diye düşünülüyordur.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,385
    Yüksek empedans modunda düşük empedanslı kulaklık dinlerseniz dip ses gelir, normaldir. Ancak amacına uygun olarak yüksek empedans modunu yüksek empedanslı kulaklık ile dinlediğinizde dip ses kesilecektir, yüksek ses seviyelerinde bile.

Kendi yaptığım amfide HD600, HD700, HD800 ve türlü planar kulaklıklarla zerre dip ses duymazken TH900 ile duymaya başladım. Gain 11 olunca oluyor haliyle.

Bu arada sesi yazılımla yükseltemezsiniz.

Line out olayına gelince: line out çıkışının empedansı yüksektir. Onun için line out çıkışına kesinlikle düşük empedanslı kulaklık takılmaz, duruma göre kısa devre bile yapabilir. Yüksek empedanslı girişe takılır, sonrasında da ses kontrolü içeren bir devre ses ayarına izin verir zaten.

Synchronicity bunu beğendi.
  13. agestry

agestry
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Lg V30+ tabii ki bir dap kadar kaliteli ses vermiyor. Fakat kullanım kolaylığı açısından ben sonuçtan oldukça memnunum. Sonuçta bir telefon ve piyasadaki diğer marka modellere göre bariz bir artısı var

14. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261

Hocam bildiğiniz, gel benimle tartış der gibi yazmışınız. Elbetteki tartışmak uslup korunduğu müddetçe güzel bir şey ancak burası bu tartışmanın yeri değil.

Yazdığım yukarı paragraftan tek çıkarılması gereken şeyin sizin yazdıklarınız olduğunu düşünmüyorum. Açıkcası uslubunuz çok negatif geldi bana.

Yazılımsal arttırmadan kastım gayet açık bir şekilde belli. Bazı yazılımlar ile mevcut ses %200 e kadar arttırılabiliyor. Buna siz ister gain dersiniz isterseniz yazılımsal arttırma dersiniz.

Bana yüksek empedans modunda ses sanki bu tarz yazılımlarla yükseltilmiş gibi geldiği için bu tarz yorumda bulundum. Elbette bende farkındayım hassasiyeti fazla olmayan kulaklıklar da bu dip sesin algılanamayacağını. Dediğim gibi bence G7 nin empedans modunda göz önünde bulundurulabilecek düzeyde kayıp yaşanıyor.

Tabi bu dediklerim ile ilgili ayrıntılı bir çalışma yürütmedim. Yürütseydim adı sohbet ve muhabbet olan ve yanında gülümseme emojisi bulunan bir başlığa yazmazdım.

#7874 .~., 19 Eylül 2019
    Son düzenleme: 19 Eylül 2019
    theoldman ve Nazım bunu beğendi.
  15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    486

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,385
    Açıkçası değinmek istediğim nokta da buydu. Dip ses artışı, yazılımsal bir şeyler döndüğünü işaret etmez. Tamamen analog bir amfinin gain'ini arttırdığınızda da dip ses artacaktır.

Yazılım ile ses seviyesi az bir miktar sorunsuz arttıktan sonra ses distort olmaya başlayacaktır, çünkü kulaklığı süren yazılım değil, amfidir. Ne gain'i, ne de çıkış empedansını yazılımla kontrol edemezsiniz.

Açıkcası LG'nin kulaklık empedansını algılayıp analog amfi yapısını değiştirmesi çok sıradışı ve güzel bir özellik. Çoğu desktop amfide yok böyle bir şey. Genelde gain switch'i, ya da iki farklı gain'e sahip iki çıkış olur.

Paylaşımım negatif göründüğü için üzgünüm. Yazma niyetimde kesinlikle şahsi bir negatif hissiyat yoktu inanın, halen de yok tabii ki.

Awésomé, .~. ve Nazım bunu beğendi.
  17. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Thin client pc lere windows 10 ( web + müzik dinleme amaçlı) kurulabilir mi? Deneyimi olan arkadaşımız var mı?

18. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Yüksek kalitede kulaklık üreten Türk firması var mı?

19. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    http://www.warbleraudio.net/

mavi bunu beğendi.
  20. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,892

Warbler Audio Prelude CIEM. Direkt forumdan da iletişime geçebilirsiniz.

mavi ve artears bunu beğendi.