Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,225
    İstanbul'daki kardeşler, iyi misiniz? Depremde sıkıntı yaşayan oldu mu?

2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,218
    Problem yok her şey normal.

Collapse Signature Expand Signature
    zodiac_tauruss bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    301
    hissetmedim bile. baktım herkes sokakta elinde telefon. mağazalarda indirim var sandım :) deprem olduğunu konuşmalardan duydum.telefon edeyim dedim evdekilere ama hatlar kitlenmiş. süper altyapımız sağolsun operatör farketmeksizin mükemmel şekilde çalışıyor.

4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,365
    Yolunda her şey. Bugün de 15:10 gibi Ataşehir belediyesine gittim. Adamlar binayı boşaltmış; okullar dağılmış. Hem işimizi halledemedik hem de Ataşehir'in ortasında kalıp, 10-15 dakikalık yolu 1 saatte aldım!.

5. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    430
  6. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Yönetici arkadaşlardan bir bilgi alabilirmiyim acaba? En son Pazartesi gunu guncelledigim ilani bugun oglen tekrar guncelledim ve 72 saat dolmadi gerekcesi ile silindi. Pazartesi saat 20:00'de yazmisim. Saatide mi dikkate almak gerek. Su an saat 20:48. Tekrar guncelleme mesaji gondermem durumunda yine silinecek mi?

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#7887 Synchronicity, 26 Eylül 2019
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    Engin ve onurdogan4 bunu beğendi.
  8. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,726
    Selam

mavi bunu beğendi.
  9. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    İstanbuldaki arkadaşlar depremde yapılacakları , deprem çantalarını vs hazır tutsunlar.
    Faylarda aşılması tehlike olan bir düğüm aşılmış ,Kumburgaz fayıydı sanırım.
    İtüden emekli profesör o fay hattı vurursa 7.2 taban şiddetidir dedi.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Evil within 2 ile maceraya devam edelim dedik aylar sonra steam çöktü. ..:)

bugra116 bunu beğendi.
  11. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Go gircem giremedim bende.
    Astralis Liqued maçı oynanıyor.
    Steam çöktüğünde onlar nasıl oynuyor bende onu anlamıyorum.

12. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    430
    Steam çalışıyor bende de. Belki bölgesel bir sorundur.

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Arkadaşlar hangi oyun olursa olsun cs:go dahil ,anlık takılmalar mevcut.Fps drop gibi değil.Ultra ,medium veya low farketmıyor.Pc geçen sene haziran ayında topladım.İ5 8400 ,gtx 1060 6gb dual o.c 16 gb crucical ram var.Psu corsair.Hdd wd blue ,ssd markası transcend sanırım.Neden olabilir? Isınmıyorda mesela oyundan sonra komple bakıyorum sıcaklık değerlerine işlemci 50-55 ,ek.kartı 65 civarı.Stres testi yapmadım ama onun dışında bir fikri olan varmıdır? Daha önce benzer sorunlar yaşayanlar olmuş forumlardan baktım ama net bir çözüm yok gibi.

14. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    513
    Çok genel bir çözüm olacak ama ekran kartı için daha eski sürücülerle veya Dx12 yerine Dx11 ile denediniz mi? Ya da tam ekran/pencere (çerçevesiz)/pencere modlarında denediginizde aynı sonucu mu alıyorsunuz? V-sync ayarlarını değiştirmeyi denediniz mi?

15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Nvidia'larda genelde oluyor bu. Bir kere başlayınca format da atılsa, başka sürücü de yüklense düzelmiyor. En az güc gerektiren oyunda bile taklıma yüzünden oynanamaz hale geliyor. Garip bir durum yani. Biri laptop olmak üzere 2 farklı kartta başıma geldi benim ve ondan beri artık Amd kullanıyorum.

Hem bu sorun olmuyor hem de her sürücü ile performans daha da olgunlaşıyor. Bir Nvidia kart rakip Amd karttan %10 hızlıysa 1-2 sene sonra çıkan oyunlarda Amd kart %10 öne geçmiş oluyor. Ya Amd sürücü üzerine çok kafa yoruyor ya da Nvidia bize bir oyun oynuyor.

fosther bunu beğendi.
  16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Daha onceden ekran kartı güncel değilken de aynıydı maalesef...Dx 11 ile denemedim oynadıgım oyun dx 12 olmadan problem çıkarıyordiye bılıyorum zaten (pubg lite) Vsync denedim ama takılma yapmasa bile oynanacak gibi değil özellikle pubg oynarken.Ama single player için vsync deneyebilirim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Eylül 2019, İlk mesaj zamanı 29 Eylül 2019 ---
    Nvidia bize oyun oynuyor.İlla seveni vardır yanlış bir şey demek istemem ama afedersiniz çok çakal bir firma.Düzelmez ise garantiye göndereceğim kartı.Pubg lite nedir ya?Sistem gereksinimleri mario seviyesınde.Neyin takılması bu anlamıyorum.

17. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    430
    msi afterburner ile oyun sirasindaki sicaklik degerlerini ve ram kullanim degerleri kaydini alip takilma oldugu andaki duruma bir bakin. ben de benzer durum yasiyordum gecen yil, alt tab yapip sicakliga bakana kadar dusuyordu sicaklik. 1 yil olmustu bilgisayari alali termal macun eskimis, yeniledim duzeldi, bu yil yine oldu yine yeniledim.

ikinci bir durum da var bende. ctrl ald del ile cikip gamebar presence writer adli naneyi kapatinca duzeliyor. buna da bir bakin. kapatmadi iseniz windows ayarlardan da xbox cubugu, oyun paylasim zimbirtilarini kapayin. cok etkiliyorlar performansi.

#7897 theoldman, 29 Eylül 2019
    Son düzenleme: 29 Eylül 2019
    fosther ve refuserQ bunu beğendi.
  18. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Herkese selamlar.
    60 dolar bandında iki f/p ürünü kulaklığı olan Soundmagic e80 ve Ostry KC06 yı karşılaştırmak istiyorum.
    İnceleme yazmak için bir rehber vardı aradım aradım fakat bulamadım.
    Atan olursa çok memnun olurum.
    Öneri varsa önerilere açığım.
    Şuan kafamdaki plan
    Giriş
    Teknik özellikler
    Kutu içeriği
    Ve linkleriyle birlikte şarkı ve tür karşılaştırması.
    Bas mis ve üstler hakkında 1 er paragraf.

19. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    430
    Ilgisi olan herkes takip ediyordur sanırım ancak gözden kaçmış olabilir diye hatırlatma yazayım. Aptx adaptive bağdaştırıcı piyasaya sürdü ve bu yeni bluetooth bağlantı protokolü ile kulaklıklar çıkmaya başladı. Ilk örneği px7 ile görüyoruz. Buna bağlantılı olarak önceki sürümler yurtdışında çok büyük indirimler ile satılıyor. Senn, sony, bugün de bose nin haberlerini gördüm. Px için de indirim gelecektir zira px7 aynı fiyata çıktı. Almayı düşünenler takip edebilir bu ara. Ülke içindeki durum kurdan dolayı ne olur tahmin yürütmek zor.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Msi afterburner indirdim ve izleme şu şekilde aşağı atıyorum.Ekran kartının 3 modunuda ''deault'' alınca takılma düzeldi.Artık ne olmuştu ayarlarına bir fikrim yok.Takılmasız 2 saattir oynadım bugun neredeyse fps drop'lar hariç genel olarak en yüksek ayarda 60 65 fps ile oynayabildim.Çok karmaşık yerlerde 40'a kadar düştü ama optimizasyon problemli bir oyun.1080 bile 80 fps verıyormuş ultra ayarda.Ama drop tabii daha farklı bir problem.Takılma olayı demek ki ayarlardanmış.Siz de bir bakın değerlere bir problem yok gibi gorunuyor. sanırım? 2 saatin sonunda ekran kartı sıcaklıgı max 75 gördüm.Gpu kullanım max 86 gördüm.Mem de sanırım ek.kartının rami heralde tam ne ayarladım bilmıyorum.