Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,129
    Fıkra bu ya; Cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. İlk gün kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. Her yerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. Bizimki bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani bekliyor.
    – Bu ne demiş ?
    – Bu Almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradaki zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor…
    Biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. Başında 3 zebani bekliyormuş. Bizimki yine dayanamamış;
    – Peki burada niye 3 zebani bekliyor?
    – Bu da Amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
    Bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. Hemen atılmış;
    – Yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
    Kıdemli artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
    – O Türklerin kazanı. Görevli zebaniye gerek duymuyoruz. Zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarf ettiğinde diğerleri birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/izmirli-girisimcinin-hazin-oykusu-40677164

Sen git hacı, benim 20 li yaşlarımda babam kanser oldu, bir yere kıpırdayamadım. Öyle olmasa durmazdım. Hele bugün olsa yük gemisine kaçak biner gene bir yerlere giderdim. Benim burada uzman doktor olarak kazandığım 1500 doları -ki bunlar bizim burada iyi günlerimiz, orada part-time çalışsan alırsın.

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Kuveyt dinarı çok değerli.. Kuveyt’e gidip sadece el açıp dilensen kısa sürede köşe olursun :)

3. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Geçmiş olsun, annem babam değil fakat çok yakınım kansere yakalandı. Zor bir durum, umarım en kolay şekilde atlatmışsınızdır. Amerika vizesini neden alamadığımı bilemiyorum herkese aynı kağıdı veriyorlar. Geri dönüşün için yeterli kanıtın yok kağıdı. Şuan üniversite kaydım olduğu için dil okulu aracılığıyla vize alma ihtimalim daha yüksek. Bakalım bekliyorum belki amerika değil de avrupa ya da kanada deneyebilirim. Neresi olduğu çok da fark etmiyor, gideyim de gerisi mühim değil.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,931
    Ne kadar doğru veya ne kadar yanlış, bunu bilemem ama kaçıp gitmeyi de doğru bulmuyorum. Öyle jöle kafalı milliyetçide değilim, her insan kendi ülkesinde yaşamalı. Eğitim için elbette gidilebilir, ben temelli kaçışa karşıyım çünkü ülkede gerçekten beyin kalmadı. Bir yerlerde kolları sıvayıp yükü beraber omuzlamak gerekecek. Yoksa doğup büyüdüğümüz topraklarda, öz vatandaşın işsiz gezerken sığınmacı mültecinin 4. dükkanı açtığına daha çok şahit olacağız. Hükümet gelip gider, çalışarak ülkeye verim kazandırmak mühim olan. Bunları söyleyen 26 yaşında biri olarak dikkate alın, 50li yaşlarda değilim henüz, hala umutluyum. Tabi zaman neyi gösterir bilemiyorum.

Patates ve soğana bir zama bakar her şey:D

Edit: Muhafazakar değilim :)

#7924 Synchronicity, 9 Ekim 2019
    Son düzenleme: 9 Ekim 2019
    yigitboylu bunu beğendi.
  5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    218
    Gidin efendim arkanıza bakmadan bu ortadoğu ülkesinden kurtulun.
    Yazdan yaza tatile gelirsiniz.
    Artık bu coğrafyanın insanları "Anadolu İnsanı "tabirine uymuyor.
    Yaşanacak bir hayatınız var vatan , millet , doğduğum topraklar gibi çok geride kalmış tanımlara bağlı kalmadan tüm dünyayı görmeye çalışın ve size en güzel şartları sunan ülkede yaşayın.
    Bu yaz tanıştığım japon arkadaşım aşçılık yapıyor ve 1600 dolar maaş ile dünyayı geziyordu.
    Ayda 10000dolar alsanız bile gidin attığınız bir tweetle 3 yıl gidebilir ömrünüzden.

bugra116 bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,438
    Amenna. Ama ya sıfırlamalar, faiziyle iade edilen ayakkabı kutuları, alo Fatihler, gemicikler? Bunları başkaları zorla yaptırmadı. Bu yozlaşmayla yerden değil bor, elmas çıksa milletin hayrına mı kullanılır, yoksa millete sus payı olarak dağıtılıp devran devam mı eder?

Yerden para çıkan ortadogu ülkelerinin hali ortada. Konya kadar ülkeyle bizim on katımız tarım ticareti yapan Hollanda'nin hali de...

Diyeceğim o ki daha çok biz kendimizi engelliyoruz gibi geliyor bana.

Sınırdan az ötede deli gibi petrol çıkıpta bizde olmamasına hayıflanırdım, iyi ki öyleymiş diyorum artık.

Erdoğan sonrasında yerine gelen(ler) o yetkileri bırakmak isteyecek mi? Orası da karışık...

#7926 zxc, 9 Ekim 2019
    Son düzenleme: 20 Ekim 2019
    tazıtahsin bunu beğendi.
  7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Bu askerlik denilen olayın hakkı aslında 3 Aydan fazla olmamalı.
    Veyahut olacaksa bile eğitime göre kısa vadeden uzuna doğru götürmeleri lazım.
    Yüksek lisans, doktora -> 1 ay
    Lisans. -> 3 ay
    Ön lisans -> 6 ay
    Lise ve altı. -> 9 ay
    Gibi olabilir ama bu durumda da askerdeki komutanlarımızın iş yükü(evrak vs) artar yani dolaylı olarak idarede çalışan askerlerin iş yükü artar.

Askerlik hiç beklediğim gibi çıkmadı anlayacağınız.
    Ekonometri mezunuyum dedim vizite çavuşu oldum. Hoş ekonometri mezunu adamı nereye görevlendirseler aynı derece sırıtacaktı. En azından benim işim rahat.

Atarsa 54 diyeceğim yarın, Allahım beni sağa sola Şafak atan kullarından eyleme, atanların şerrinden de koru. Amin. :d

Asıl mesele teskereyi alınca ne yapacağımız. İş konusunda fikir verebilecek, tavsiyede bulunabilecek büyüklerim varsa aydınlanmaya açığım her zaman.

8. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    218
    656 mb dsd parça ile 19 mb lık mqa parça arasında bir fark duyamadığım için iphone kulaklığına dönüş kararı almak üzereyim.
    (Tidal Kamu Spotu)

.~. bunu beğendi.
  9. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Joker'i izlerken ki yapılan kimlik kontrolleri boşuna. 18 yaş altını geçtim bence sağlık kontrolü falan yapılmalı. Ruh sağlığı bozuk olanlar izlememeli. Filmi genel olarak bunaltıcı buldum fakat bence realistik psikoloji dramdı. Giden arkadaşlarımın yorumları ve yapılan yorumlar kadar etkilemedi beni. Herkes çok sevmiş. Yine de değişik bir film izlenebilir.

coolblue bunu beğendi.
  10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    218
    Spoiler vermek istemiyorum o yüzden üstü kapalı yazacağım Jokerin karakterinin kırılma anı diyebileceğimiz sahnede Hans Zimmerimsi bir müzik ve yakın çekimli ve kesilmeyen uzun bir oyunculuk şöleni olabilirdi.
    Onun dışında muazzamdı.
    Umarım iyi bir batman ile güzel bir seri başlangıcı yaparlar.
    Jon Hamm ya da Al Pacino mükemmel olabilir.
    Sinema yapımcıları yeni bir teknoloji üzerine çalışıyor Will Smith'in yeni filminde görecez bu teknolojiyi.60 yaşında adam 20 yaşındaki halini oynayabilecek artık.
    Batman filminde Al Pacino'nun Godfather 1 deki halini düşünün :)
    Martin Scorsese taxi driver 2 yi çekme düşüncesinden geceleri uyuyamıyormuş, deli olmuş adam.

coolblue bunu beğendi.
  11. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Joker'i fazladan 122 dakikası olanlara önerebilirim. Vasat bir film.

TONG. bunu beğendi.
  12. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    anatolianrock günleri geldi aklıma bu saatte, çok güzel günlerdi.. forumdan takılan vardır illa diye düşündüm..

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,438
    Yılın olabilecek en temkinli film tavsiyesi ödülüne aday gösteriyorum bu paylaşımı :)

Bu arada en son örümcek adam filmindeki ürün yerleştirme de bir zamanların bizimkiler dizisinden hallice... Tek fark biri Reno, diğeri Audi. Nike Tshirt de ola ki gözden kaçar diye turuncu renkli, kocaman da logo var önde, çekim de yakından, yuh. Bir sonraki filmde Nike marka ışıklı ayakkabı bekliyoruz Marvel'dan, yanıp sönen, farklı renklerde, çekim de karanlıkta yapılsın, kamera yaklaştığında birden spot ışıkları açılsın falan, arsızlığın dibi yok canına yandığım... :p

#7933 zxc, 20 Ekim 2019
    Son düzenleme: 20 Ekim 2019
    refuserQ ve coolblue bunu beğendi.
  14. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
  15. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,100
    Takıntı değil de zevk diyelim..

16. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    218
    Batman :Öldüren Şaka , Taxi Driver ve özellikle The King of Comedy izlemediyseniz bu üçünü izleyip bir daha değerlendirmenizi tavsiye ederim.

17. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    337
    bu tip inceleme, haber ve yorumlara bayiliyorum. cok yuksek ses kalitesi sunan ne demek? sahnesi mi genis? detay seviyesi mi yuksek? dusuk frekans sesler yayiliyor mu siki mi? midler sicak samimi mi yoksa sogukca tonda mi? gercege yakin mi? yuksek frekans keskin mi, toparlayici mi? hepsini mi iyi yapiyor? (ki boyle bir kulakligi birakin, komple sisteme denk gelmedim ben.) bunlarin hicbirine gerek yok, cok guzel ses veriyor deyip geciyorlar. @yhymix, paylastiginiz haber ozelinde soylemiyorum bunu, uzerinize alinmayin. Turkiye icindeki teknoloji sitelerinin video incelemerinde, hatta forum icindeki urun yorumlarinda bile karsimiza cikiyor. komik deseniz degil, yazik deseniz degil. bilgiden korkar hale geldi insanlar ama fikir girla.

18. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Hepsini izledim ama Joker'de bir şeyler eksik geldi bana.

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,438
    Belirsiz de olsa genel bir "ses kalitesi" tabirinin kullaniminin faydali oldugu yerler oldugunu dusunuyorum sahsen. Tyll de kullaniyordu bazen. "Kaliteli ses" deyince aklima, tahmin edeceginiz gibi, saydiklariniz gibi ses kalitesi ozelliklerinden en az birini dikkat cekici derecede iyi basarmakla beraber digerlerini de tumden cope atmayan bir ses geliyor... Dinlemeye baslayinca kaşlar ister istemez kalkiyor. Ortalamadan sert bir sekilde siyriliyor.

Harbi guzel bir yemegi ilk tadinca verdigimiz tepki, yolu cok iyi tutan bir arabayla ilk girdigimiz virajdan sonra verdigimiz tepki, puruzsuz yazan bir dolmakalemle ilk attigimiz imza sonrasi tepki, vs...

20. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    İnsanlar kaliteli filme hasret kalmış. Azıcık konusunu düzgün işleyen bir film görünce hemen başlıyorlar övmeye. Kendi türünde kötü değil ama çok iyi de değil. Ortalama düzeyde, konusu olması gerektiği gibi işlenmiş bir film. Marvel ve dc filmleri beni çok sarmıyor, özellikle marvel fanı olan insanlarla film muhabbeti yapmamaya çalışıyorum.

coolblue bunu beğendi.