Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    İnsanların kulaklığını kesip onlara airpods hediye ediyor. Bu arkadaş bana ya da bu forumdaki bazı arkadaşlara aynısını yapsa umarım çok büyük sorun olur çünkü elimdeki bütün kulaklıkları airpodsa tercih ederim :)

OzanBc, refuserQ ve Serhat bunu beğendi.
  2. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    İnsanların hiçbirinin delirmemesi? Hangi ülke bu acaba? Gerçekten bu sükunete erişmek isterdim.
    "Bu arada kulaklıklarına baktım, pahalı şeyler olmadığına emin oldum" diyor. O da güzel tabii.

3. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,114
    Bana daha çok mizansen gibi geliyor.

Direk mala zarar var.

O coğrafyalarda , aklı dengesi yerinde biri , o riski bence almaz.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
  4. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Türkiyede de yapılmış:)

#8144 TanrıTelecasterıKutsasın, 27 Aralık 2019
    Son düzenleme: 27 Aralık 2019
    refuserQ ve Serhat bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,050
    Bizden birine yapsa cinayet sebebi :D:D:D düşünsenize adam gümüş kablonuzu kesiyor :p

refuserQ ve Serhat bunu beğendi.
  6. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,398
    Kısa bir aranın ardından dönmüş \m/

Onur668700, refuserQ ve Yabguz bunu beğendi.
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,506
    Nioh gibi ,dark souls 3 gibi bir oyun tavsiye edecek var mı? Hem grafikleri güzel olsun ,hem de oynanışı zor olmasın.Böyle bir oyun var mı veya? Steam cüzdanımda 100 lira var ,silah satmıştım csgo'da.Değerlendireyım dıyorum ama bu tarz oyun bulamadım.

8. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,050
    Sekiro, surge 2, starwars'ın son oyununu sırayla bu şekilde oynayarak soulsbourne açlığını giderebilirsin bence. Sekiro sağlam ama epey sinir harbi yaşaman mümkün :D:D

2d seversen hollow knight a bak kesinlikle bu arada.

#8148 DrWhite, 19 Ocak 2020
    Son düzenleme: 19 Ocak 2020
    refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,277
    Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Hem hobi olarak hem de gelecek nesillere bir PDF kitap arşivi bırakabilmek adına 4 yıldır kitap tarıyorum. Canon DR-c130 tarayıcı kullanıyorum ve bu tarayıcının, birden çok konulan sayfayı otomatik olarak besleyerek taraması için gerekli olan bir parçası kullanılmaz hale geldi. Canon Türkiye ile iletişime geçtiğimde neredeyse tarayıcının yarı fiyatına denk gelen çok fahiş bir fiyat istedi. İnternette günlerdir yaptığım aramalarda ABD merkezli bir sitede 4,95 Dolar'a çok uygun bir şekilde buldum. Fakat onlar da sitesinde 30 dolar gibi bir kargo ücreti talep ediyorlar ve ödeme esnasında otomatik olarak yansıyor. 5 dolarlık bir ürünü bu kadar para ödemeden nasıl temin edebileceğimi bilemiyorum. Aklıma, orada yaşayıp da benim için satın alıp adresime daha uygun bir kargo ücretiyle gönderebilecek birileri forumda çıkar mı diye geldi ve sizinle paylaşmak istedim. Bana bu konuda akıl verir ya da bir şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ürünün linkini aşağıya yapıştırıyorum:

https://www.precisionroller.com/pap...-c130-imageformula-scanner/details_61437.html

zxc ve refuserQ bunu beğendi.
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Tavsiyem direk alin.

Evime posta masrafini en ucuz servisle $7.90 gosteriyor. USPS'in (PTT yani) en ucuz servisiyle Turkiyeye yollama ise $14.25... En son birine yolladigim paket, ki tracking servisi satin alarak yollamistim, paket Turkiye'ye girdikten sonra kayboldu. 1.5 ay sonra da mucizevi bir sekilde ulasti.

Sirkete yollatirsaniz en azindan bir aksilik ciktiginda direk mudahele edebilirler...

Zirt pirt bozulan bir parcaysa eBay'de fasonu da vardir belki. O daha ucuza gelebilir.

refuserQ ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  11. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,398
    1 Şubat 2020..uzun bir aradan sonra Athena.. oldschool punk set

Onur668700 bunu beğendi.
  12. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,398
    Kobe Bryant :(

Serhat, refuserQ, Onur668700 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  13. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,277
    ÇİN'de ortaya çıkan virüsün, oradan kargoyla getirilen paketler vasıtasıyla taşınabileceği ihtimaliyle bir süre ÇİN'den alım yapılmaması yönünde tavsiyeler okuyorum. Sizin de haberiniz olsun istedim.

Serhat, refuserQ, sserkogss ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  14. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,314
    Kafalardaki bir soruya değindiniz tebrik ederim.

CDC'nin sayfasından alıntıdır:

"Q: Am I at risk for novel coronavirus from a package or products shipping from China?

There is still a lot that is unknown about the newly emerged 2019 novel coronavirus (2019-nCoV) and how it spreads. Two other coronaviruses have emerged previously to cause severe illness in people (MERS and SARS). 2019-nCoV is more genetically related to SARS than MERS, but both are betacoronaviruses with their origins in bats. While we don’t know for sure that this virus will behave the same way as SARS and MERS, we can use the information from both of these earlier coronaviruses to guide us. In general, because of poor survivability of these coronaviruses on surfaces, there is likely very low risk of spread from products or packaging that are shipped over a period of days or weeks at ambient temperatures. Coronaviruses are generally thought to be spread most often by respiratory droplets. Currently there is no evidence to support transmission of 2019-nCoV associated with imported goods and there have not been any cases of 2019-nCoV in the United States associated with imported goods. Information will be provided on the 2019 Novel Coronavirus website as it becomes available."

Kaynak: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/faq.html

Türkçesi şu: Genel olarak, coronavirüslerin yüzeylerde hayatta kalması zayıf olduğu için, oda sıcaklığında günler ya da haftalar süren bir nakliye işlemiyle yayılıma riski çok düşüktür. Coronavirüslerin genel olarak olarak solunumsal damlacıklar ile bulaştığı düşünülür. Mevcut durumda 2019-nCoV'nin ithal edilen mallar ile bulaştığını destekleyen hiç bir delil yoktur ve ABD'de ithal ürünlerle ilişkili hiç bir 2019-nCoV vakası olmamıştır.

Tabi bu doktorlar ve bilim insanları için yazılmış bir metin. Sıradan bir kişi bu metni "düşük de olsa bir risk varmış" olarak okuyacaktır ki bu yanlış bir yorum olur. Bilim insanları asla kesin konuşmazlar. Mesela yarın sabah güneş doğacak ya, işte bunun bile bir bilim insanı için ihtimali -bilimsel olarak- %100 değildir. Düşük bir doğmama riski vardır. Ama inanın bana yarın güneş doğacak. Lafı fazla dolandırmadan metinin doğru yorumunu söyleyeyim: Coronovirüsler cansız yüzeylerde, çevre şartlarında sadece bir kaç saat varlıklarını sürdürebilirler, pakete bulaş olsa bile, paket daha Çin'den çıkmadan virüs ölecektir. Öyle bir bulaş söz konusu değil, alış veriş yapabilirsiniz.

Serhat, refuserQ, zxc ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Ya odyofil (audiophile) kelimesinde bir sorun var, ya pedofil (pedophile) kelimesinde... Eğer kelimeler doğruysa, o zaman ekipmanla müzik dinlemek ötesinde acaip ilişkilere girenler var demektir... Velhasıl ekipman galerisi başlığından uzak durmakta fayda var, n'olur n'olmaz :p

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  16. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,114
    @zxc

Bir espride kesinlikle geçmemesi gereken bir kelimeyi, en baş köşeye, oturtmuşsunuz.

Böyle bir hatayı sizden beklemezdim...

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    theoldman bunu beğendi.
  17. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Bence rahatsız edici bir benzetme. Sadece sonlarında phile yani -sever takısı olduğu için arasında bağlantı yapmanız nedense kötü hissettirdi .Bahsettiğiniz benzetme dünyanın en iğrenç sapkınlığı. Ayrıca odyofilliğinde ekipman sapkınlığı gibi bir şey olduğunu düşünmüyorum ben.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    Ben de... Tamamen kelime oyunu bazlı bir espriydi. Ancak kelime hassasiyetleri uyardığı için espri çalışmıyor anlaşılan...

19. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    137
    Aslında gerçekten de iki kelimeden birinde mantıksal sorun var gibi. Bence pedofil sorunlu, ismi acele konmuş bir kelime gibi.

Çünkü xyz-sever şeklinde bir kalıp xyz'nin kendisi bizzat olumsuz anlam taşımıyorsa (ceset-sever gibi), toplamda olumlu anlama sahip olmalı, çünkü birşeyi sevmek olumlu bir eylem. Bir adam ya da kadın "ben çocukları çok severim" diyince olumsuz birşey algılamıyoruz.

refuserQ ve zxc bunu beğendi.
  20. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,277
    Ekipmanlarımızla kurduğumuz ilişki phile seviyesinde bir ilişki. Sevgi, aşk, arzu, şehvet, tatmin içeren, bağımlılık yaratan, kopamayacak düzeyde olunan ve giderek daha fazlası talep edilen bir ilişki. Ekonomik engeller olmasa, tamamına yakınımız bu düzeye gelir. Zannımca çok doğru bir tanımlama. Üzerinde biraz daha derin düşünmeye ve canımızın yanması pahasına özeleştiriye ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Ocak 2020 ---
    zxc'nin üslubuyla ilgili konuya gelince; nitelikli, çok zeki ve kıvrak bir zihin yapısına ve dile sahip olduğunu düşünmekle birlikte, onun özelinde olmayarak, tamamen bu orta sınıf üslubunu sevmememden ötürü zaman zaman rahatsızlık duyabiliyorum. Bu konu özelinde ise, dile getirdiği konuyu kendi üslubuyla dile getirmiş olması konudaki meselenin derinliğini gizlemesin. Sorunlu insanlarız, kabul etmemiz yararımıza olur.

refuserQ, theoldman, zxc ve 1 kişi daha bunu beğendi.