Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    http://nuun.space/

Arkadaşlar bu benim ürettiğim kulaklık.
    İnceleyip yorum yapabilirmisiniz

2. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,353
    Web sitesi olmuş. Başka ne yorum yapılabilir ki zaten... Ama 2860 TL nin üzerinin çizilip 1280 TL diye gösterilmesini sevmedim. "Falanca tarihe kadarki tanıtım fiyatıdır" falan deseniz anlardım ama bu tam açıkgöz esnafın indirim diye yaptığı göstermelik fiyat üzeri çizme yaklaşımı gibi geldi. Yeni bir oluşumda %55 indirim yaptık gibi yaklaşımları özellikle beğenmediğimi belirteyim. Yorum biraz sert oldu evet, ama düşüncelerim bu yönde...

Sent from my fridge using Tapatalk

mc_technosoft ve fenrir bunu beğendi.
  3. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Öncelikle tebrik ederim.
    Daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? Kulaklığı bizzat siz mi ürettiniz, özellikleri nelerdir vs.

4. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    site için daha detaylı bir çalışma yapacağım inşallah. fiyat kısmı şuan ön planda değil ürünü test etmek konusunda yorumlara ihtiyacım var.
    kulaklık sürücüsü koss porta pro nun sürücüleri.
    geriye kalan kısımları ahşam olan ve deri olan kısımları biz ürettik.
    sürücü ve jak hazır sadece
    sürücü özelllikler 101 dB SPL/1mW 15-25,000 Hz 60 ohms
    sürücü kapsülüde ceviz ağacından ürettim

5. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Hayırlı olsun. Yerli üreticiyi her zaman destekleriz.

Bireysel olarak mı tasarladınız yoksa bir grup veya firma olarak mı? Kulaklığınız ve yola çıkış hikayenizle ilgili detaylı bir yazı okumak isterim.

6. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
  7. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Hocam ne desem bilemedim. Arkadaş kulaklık üretmeye ve satmaya başlıyoruz diyor, bu çok heyecan verici bir gelişme değil mi ? Ülkemizde bu alanda uğraşan kaç kişi var? Dediğiniz nokta haksız değil ama bu konuyla ilgili ilk yorumunuzun bu olması çok heves kırıcı. En başta hayırlı olsun denir, bu kulaklık nedir nasıldır diye sorulur... Daha sonra zamanı gelince bu noktayı dile getirirdiniz. Ama arkadaş böyle heyecan verici bir gelişmeyi paylaşınca ilk yorumunuzda fiyatla ilgili bodoslama girmeniz çok hoş olmadı sanki...

8. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Benim aklıma takılan 3 şey oldu, ilki porta pro açık tip, yeni model ise fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile kapalı tip. Ikincisi ise taşınabilir odaklı üretilmiş bir kulaklığın sürücüleri bu daha büyük yuvalarda farklı tınlayacaktır, fotoğraflardan portaprodan daha büyük olduğu anlaşılıyor. 3. Olarak pedleri bu yukarıdaki iki unsuru dengeleyebilmek için mi bu şekilde ürettiniz, aksi halde çok konforlu bir urun gibi görünmüyor çünkü. Bunların hepsini deneyimlemek gerekir bir şekilde hiçbirimiz yorum yapamayız.

Collapse Signature Expand Signature
    Xexec ve Nuun.design bunu beğendi.
  9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam hayırlı olsun öncelikle. Kulaklık görünüş olarak hoş emeğinize sağlık ama tabi sesini dinlemeden yorum yapma imkanımız yok. Forumda dinleme imkanı olan isimler olursa 3.bir gözle (bir odyofil forumu olarak 3.bir kulakla demek lazım sanırım :) ) değerlendirilmesi daha doğru geri dönüş sağlayabilir size.

Başarılar.

10. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ben ilk başta sizinde belirttiğiniz gibi düşünerek açık tip ve gradonun ahşap kulaklık ölçülerini denedim. ve sonuçlar korkunçtu:) sonraki 6 ay bu gariplikleri bulup düzeltmekle geçti.bir sürü kulaklığı fiziksel olarak inceledim. çok farklı frekans bozulmaları oldu.bass lar düzelse midler gidiyordu .problemler çözüldü ancak yinede bunu test edecek bir gryba ihtiyacım var ve ürünün birazdaha gelişmeye ihtiyacı var. şuan yarı açık bi kapsülü var. portapro sürücü kendini ıspatlamış bi kalitede olduğu için kullandık.zaten orijinal sürücüye ulaşmak gibi bir imkan yok.rastlantı eseri elime bir miktar geçti.

theoldman bunu beğendi.
  11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Geçen yıl olsa benim önerim bir tur vrya buluşma ile tecrübeli üyelere deneyimletebilmek olurdu ancak şu anki salgın ortamı bunu epey sorunlu hale getirebilir. Ortam düzelttikten sonra bunu deneyebilirsiniz ancak yönetim ne der, nasıl düzenler bir iletişime geçmek gerekli.

mc_technosoft ve Picasso16 bunu beğendi.
  12. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,353
    Haklısınız, heyecanlı bir gelişme, ama arkadaşımız bu konu ile ilgili 4-5 ay önce de mesaj attı ve forumdan Ankara'da olanlarla buluşmak istediğini söyledi. Ankara'da değilim, o yüzden kaç kişi ile buluşuldu bilmiyorum. "Fiyat önemli değil, ürün önemli" tarzında beyanatları vardı. Yani amaç güzel bir ürün yapmaktı. Bu şekildeki yaklaşımlar tabii ki desteklenmeli. Yine böyle devam edilmesini isterdim ben. Ancak web sitesinden ürün hakkındaki düşünceleri sormak ve fiyat üzerinden daha yeni çıkmış bir üründe %55 indirim yapılmış algısı yaratmaya çalışmak bana fazla PR yanlı ve özellikle forum içi için biraz ters geliyor.

Bir de "dost acı söyler", derler. Arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum, belki de bu paylaşımın üzerine sert kaçmış bir yorum oldu benimki, kabul, ama haksız olmadığımı siz de düşündüğünüze ve sadece yersiz ve zamansız olduğuma dair yorum yaptığınıza göre, arkadaşımıza bu noktalara dikkat etmesini öneririm. Yeni ürünlerde buna benzer forumlarda üreticiler tur yapmayı falan öneriyorlar, bu mesajlarda ise bırakın bu tarz bir öneriyi, arkadaşımızın 4-5 ay önceki ilk yaklaşımını da göremedim. Bana artık sırf PR'a dönülmüş havası verdi. Umarım hatalıyımdır. Yine de bir önceki mesajım heves kırıcı olduysa özür dilerim. Tekrardan hayırlı olsun diyeyim...

Sent from my fridge using Tapatalk

mc_technosoft ve thng bunu beğendi.
  13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,519
    Deepcool gammax 300 alarak sorunu çözdüm çok şükür.900 rpm'de dönuyor.Ses sıfır resmen...ve 180 lira...Sanırım aldıgım en iyi fp ürünü bu oldu.Pubg de 54 derece ,apex de 50 dereceyi geçmıyor yüksek ayarlarda.Kasayada çok güzel sığdı.Eski sıcaklarım apex'de 78 derece ,pubg de 85 dereceydı :)

refuserQ, zxc, mattiadestro ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Maviyle kırmızı iyiyle kötünün karşılıklı mücadelesi gibi durmuş, şık görünüyor.

fosther bunu beğendi.
  15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Rolantide kac derece?

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,519
    Boştayken dıyorsanız 28-29 derece falan.900 rpm gibi bisey donuyor .Açıkcası yük altında da cok hızlı donmuyor fan sesi hic yok nerdeyse.Stok fan sürekli devir düşürüp yükseltıyordu bu sabit hızla donuyor gibi.Yine msi afterburner ile izlemem gerek tam bir sey demek icin.

17. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
  18. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Güzel adamdı, Allah rahmet eylesin.

19. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    437
    Submariner2 bunu beğendi.
  20. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Tam, covid19 testim negatif çıktı diye sevinirken, testi yaptırdıktan bir gün sonra beni muayene eden doktorun virüs kaptığını ve hastaneye yatırıldığını öğrenmenin dayanılmaz hafifliği :)

mc_technosoft, zxc, Picasso16 ve 1 kişi daha bunu beğendi.