Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,090
    1. Enerji
    2. Gerek yok
    ...
    Ah, tamam, vurmayın, lazım, evet, ah, bluetooth kötü, vurmayın yahu...
    ...
    Şaka bir yana, bluetooth'un amacı pratiklik sağlaması... Bandwidth ihtiyacınız varsa çözüm başka. Ama akıllı kol saatlerinin, kablosuz IEM'lerin, telefonla müzik aktarımının pratik olmasını istiyorsak çözüm Bluetooth...
    ...
    Kalitesi de hiç fena değil bence. Bluetooth'un sorun olarak görülmesi için ekipmana minimum $2000 gömmek lazım bence. (şahsi görüştür)

onurdogan4, mc_technosoft ve theoldman bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam evet wifi uygulamalar vardır ama muhtemelen sabit duran ve elektrik ile beslenen cihazlardır yada büyük bataryaları olan ağır cihazlar olabilir.

Buetooth kulaklıklar veya son dönemde artan bluetooth DAC/AMP lar açısından pil ömrü ve ağırlık ikilemi en önemli etkenlerden biri. Bluetooth ile bile çok iyi batarya ömrü sunamıyorlarken wifi la şu aşamada çok anlamlı bir kullanım süresi veremezler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Nisan 2020 ---
    Dört gözle batarya teknolojisinin gelişmesini, daha küçük alanda daha yüksek enerji depolayabilen bataryaların üretimini bekliyoruz. O zaman birçok şey daha kolay mümkün olacak :)

Collapse Signature Expand Signature
    Ertan6161 ve theoldman bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,090
    Bu arada Bluetooth'un bilmemkacinci versiyonundayiz, ve her versiyonda ana amac daha az guc kullanimi oldu...

4. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhabalar, bu head-fi den alışveriş yapanlar varmı nasıl bir yol izliyorlar amerikapostam mı kullanıyorlar yoksa satıcıdan direk adresemi göndermesini istiyorlar hem uygun hem güvenli bir yol olsun istiyorum. Birde ödeme ve alışveriş süreci nasıl işliyor head-fi alışverişlerinde biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

5. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    Ben amerika içinde bir alış veriş yapmıştım zamanında. Sahibinden veya buradan alışveriş gibi mantığı. Anlaşıyorsunuz, parayı gönderip kargo yapılmasını bekliyorsunuz. Satıcının güvenilirliği çok önemli bir kriter, forumdaki referanslarına bakmanız şart. Amfi gibi ağır bir şey alacaksanız kargo Turkiyeye epey yüklü olacaktır, geçen gün sanırım massdrop başlığı altında farklı yöntem yecrube edenler vardi. Satıcı çok büyük ihtimal ile seçeneklerle uğraşmaz, usps, ups veya dhl den hangisi kolayina geliyorsa teslim etmek ister. Amerika icinde bir posta kodu verdiğiniz sistem ile size ulaşması daha kolay olur. Bu tip bir sistemde kutuyu açıp ürünü dogrulayabildiginiz bir hizmet sunan varsa onu tercih etmekte yarar var.

Symstic bunu beğendi.
  6. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
  7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,405
    Amazon.com da indirimli 24$ a satılan ürünün orijinal liste fiyatına(38$) 1753.43 TL denilmesi de ayrı bir pazarlama hilesi olsa gerek:)

8. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Orası bizim internet mağazalarının genel özelliği :D

9. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,397
    işe yaramış o zaman, kalmamış stokta :)

refuserQ bunu beğendi.
  10. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Arkadaşlar forumumuzda dap puan tablosu vardı. Baya aradım ama bulamadım. Konu kaldırıldı mı acaba bilgisi olan var mı?

11. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,405
    Berkhan listeyi üyelik sistemi ile yürüteceği başka bir platforma alma kararı verip kaldırmıştı. Sonra kendisi de adminler tarafından süresiz olarak banlanmıştı.
    Head-fi ise sadece ilgili siteye yönlendirme içeren mesajı yasaklamayı tercih etmiş. https://www.head-fi.org/threads/dap-score-list-new-platform-poll.874423/post-15517727

Son mesajından gördüğüm kadarıyla liste yönetme işini tamamen kaldırmış.. Son cümlesi güzel :)
    "And after some time, I concluded that the list does more harm then good for the hobby. Not everything is numbers or scores, it's all about what you enjoy most."

Aslında head-fi benzeri bir yol izlense, şahsi kanaatim daha doğru olurdu. Süresiz yasaklama biraz fazla sert oldu..

12. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    Evet Berkhan en aktif üyeydi,şimdi sabahtan akşama kadar onumu alayım bunu mu alayım mesajları ile dap ve fotoğraf galerisin'deki sergileri seyrediyoruz,anladık en iyisine sen sahipsin,artık mutlu olabilirsin,resim çekip,küçültüp,sisteme yükleme zamanına sahip biri,2 cümle şöyle böyle demiyor,sadece kahvenin yanında harika diyip ekipman istagramı'nı buraya taşıyor..

#8252 complete, 3 Haziran 2020
    Son düzenleme: 3 Haziran 2020
    onurdogan4 ve mc_technosoft bunu beğendi.
  13. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,405
    Evet ama bu şekilde listelere bağlı hareket etmek çok doğru değil. Berkhan doğru ve iyi bir şekilde emek verse de, sonuçta her zaman liste subjektif ve yönlendirilme sonucu hataya açık bir konu. Kişinin kendisinin , kendi değerlendirme kriterine göre doğru kararı vermesi daha doğru.. Bir alım kararımı direk bir listeye bağlamazdım..

zxc ve TanrıTelecasterıKutsasın bunu beğendi.
  14. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam. O listelerin benim için şöyle bir güzelliği vardı. Karşılaştırma konusunda sınırsız kombinasyon sağlıyordu. İçinde muhakak daha önce dinlediğiniz bir şeyler oluyordu ve doğrudan o cihazla kıyaslama yapabiliyordunuz.

Elbette o listede diğer tüm incelemeler gibi subjektifti ancak faydalı bir kaynaktı.

15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    dolma kalem icin ustten kapakli a4 ve a5 defter onerebilecek var mi? tomoe river oneriliyordu, aldim ancak murekkebi yayiyor hic memnun kalmadim. rhodia icin ekstra kargo odemek istemedim yakinimda yok, baska oneriniz olursa onlara oncelik vereyim istedim.

16. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Amazon'un Buy Used: Good seçeneği ile alışveriş yapan var mı hiç?

%40a yakın indirim sağlıyor. Bi nevi gümrük parası ödemeden alışveriş imkanı gibi.

17. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Üstadlarım merhaba,

bende atıl durumda olan bir heco color 100 rap tipi hoparlör var. Ekipman olara da fiio btr3 dac, fiio m6 dap var.
    Heco color hoplarlörü bu ekipmanlarla çalabilir miyim, eğer çalabileceksem nasıl bağlayacağım hakkında da bir fikrim yok.

Çalamayacaksam da aşağıdaki gibi bir amfi alsam m6'yla airplay, bluetooth üzerinden çalmaya çalışsam verim alır mıyım.

https://tr.aliexpress.com/item/4000...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,090
    Özellikle belli bir seviyeden sonra olay hemen hemen tamamen şahsi tercihlere dönüşüyor. Hiç bir rakamsal değerlendirmenin anlamı kalmıyor. Açıkçası bence bu yüzden böyle bir tablo oluşturma yaygın değil hifi dünyasında. Hele hele tek bir kişinin oluşturduğu bir tablo tamamen anlamsız gibi.

19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,131
    Eğer tabloyu oluşturan kişinin samimiyetine, tecrübesine, ufkuna güveniyorsak üstelik değerlendirme yaparkende aldığı objektif ve subjektif referanslarıda bu kişi belirtiyorsa :
    Takdir etmek;
    bence boynumuzun borcu olmalı.

Ben takdiri hak ettiğini düşünüyorum.

Geri kalan mevzular; ücretli paylaşım, siteden uzaklaştırma gibi mevzular ise :

Kişinin ve yönetimin insiyatifidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

20. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    #8260 TanrıTelecasterıKutsasın, 12 Haziran 2020
    Son düzenleme: 12 Haziran 2020
    delgren, emin50 ve sserkogss bunu beğendi.