Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    PSU yetecektir. Darboğazın da sorun yaratacak kadar olacağını sanmıyorum. En fazla %5-10 civarı olacaktır.

fosther bunu beğendi.
  2. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    @foster

PSU yeter. Darboğazda 1080p de %9 civarı olacaktır tabi bu donanım ve yazılım farklılıklarına, işletim sistemine, arka plan uygulamalarına vs. gibi birsürü şeye dayanır üç aşşağa beş yukarı böyle.

3. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    1080p'de farkedilmeyecek kadar olsa bile yapar,2k da hiç yapmaz. Ayrıca huzur ryzen'de :D

Xexec ve fosther bunu beğendi.
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Teşekkürler...Öyle bi hesap makinesi vardı ,orada da yuzde 8 civarı cıktı.Yine de bi sormak istedim.Yuksek bi değer mi bilmıyorum ama gtx 1660 superde alınabilirmis sanki.Daha dengeli calısabilirdi ama emin değilim.

Mesela i5 ile 3600x arasında oyun perfroamsnı olarak yüzde 3 fark var ama ryzen 12 thread olunca koz oluyor.Darboğaz meselesi oradan gelıyor olabilir.

@fenrir Sen biraz daha kullan ,bol bol yorum yap ,belki ben de geçerim amd'ye :) x570 alamasak da b450 anakartlar bu aralar uygun.

fenrir bunu beğendi.
  5. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Kanka düz 2060'ın az biraz darboğazlı hali bile 1660s'den daha iyidir.60 veya 75hz oynuyorsan darboğazın farkına bile varmazsın,120 144hz monitör varsa anca farkettirir. Oyun performansı olarak 3600x'e rakip değil i5. Son nesil i5 10600k ile bile yüzde 2,3 fark var ama aralarında 1 yıl fark var ve 1000 lira daha pahalı 10600k :D

6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    gümrük ve ticaret bakanlığının perakende satış mağazalarını gezmek mümkün mü normal mağaza gibi yoksa ne istediğimizi bilip ona göre mi gitmemiz gerekiyor? ürünlerin tam detayları olmadığı için geze geze gitmeyi çok isterdim.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    210
    Merhaba, bugün youtube bir oyun videosu yükledim ve ses berbat olmasının yanı sıra çok az geliyor.
    Kulaklığın mikrofonu ile olacak bir iş değilmiş.

Ucuz yollu bir f/p ürünü mikrofon tavsiyesinde bulunabilecek olan var mıdır?

Şimdiden teşekkürler))

edit; şöyle videoyu ekleyeyim de ne demek istediğim daha iyi anlaşılsın) (video uygun değilse silebilirim ya da silinebilir)

8. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    ben 100 liraya isimi az cok gorsun diye everest almistim sanirim. Bulasma onlara cok kotu. ama iki arkadasim monsterin 7.1 kulakligini aldi. kulaklik nasil bilmem ama mikrofon bence basarili. sesleri net ve tok geliyor. arka ses vs yok. pahali bir sey de degildi sanirim bir bak istersen.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  9. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Bm800 condensor mikrofon.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Eylül 2020 15:49 ---
    Benimde ekran kartım bozuldu 2013 model gtx titan idi kepler mimari bayağı eski yani. Cpu olarak i7 4770k var acaba yanına bi rtx 3070/3080 atsam 1080p de ne kadar dar boğaz yerim?

10. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    muhtemelen yapıcaktır hocam fazla derecede hemde. 3070 o fiyata çok çok iyi performans ama,ön siparişten alınıp geri kalan parçalar zamanla güncellenebilir :D

11. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Bottleneck calculater diye bir site var orada henüz 3000 serisi olmadığı için 2080ti a göre baktım %47 darboğaz dedi. :D Ben almışken iyisini almak istiyorum o yüzden gözü 3080 e diktim. 3090 gereksiz pahalı 3070 eh iste 3080 iyidir.:D

Açıkçası %47 darboğaz yapacağını sanmiyorum ya bir çok oyunda cpu kullanımım %40 larda geziyor gpu ise %100 şuan da darboğaz yapan gpu. Garibim titan da 860mhz'lik gpu hızıyla ayak uydurmaya çalışıyor modern oyunlara. 2017 de bir kere daha bozulmuştu aslında o sefer re-flow yaparak kurtarmıştım, 3 yıl dayandı şimdi yine bozuldu muhtemel re-balling yapmam gerek onada uğramaya değmez bu saatten sonra.

Bu arada 3090 eski seri de hangi karta karışıklık geliyor, 2080ti? İleride 3090ti çıkma ihtimali nedir?

12. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,268
    Kişisel hayat serüvenimde önem arz eden bazı şeyleri zaman zaman buralara yazmak, benim için tarihe not düşmek gibi... Bazı şeyleri en yakınlarınıza bile yüzyüzeyken anlatmak, itiraf etmek çok zor benim gibi egosundan ve komplekslerinden tam kurtulamamış insanlar için. O sebepten, umarım tüm samimiyetimle yazdığımı hissettirebiliyorum ve kimseyi rahatsız etmiyorum.

2004-2008 arası uzaktan, 2008'den 2013'e kadar aktif, 2013'ten bugüne de ara ara bakabildiğim tr-ance.com forumun kapandığını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Benim internette ilk forum deneyimimdi. Yaş olarak ergen olmamama rağmen, geç yaşadığım tüm ergenlikleri yaşamama vesile olan, ortak zevklerimize uygun arkadaşlar bulabildiğim, günümüze değin süregelen dostluklar yaşadığım bir forum idi. Orada edindiğim trance müzik aşkı bu forumu bulmama da vesile olmuştu. Bu anlamda da benim için çok değerlidir.

Fakat en önemlisi; o forum üzerinden tanıştığım, o ABD'de yaşadığı için bir süre uzaktan sürdürdüğümüz, ülkeye döndüğünde yüzyüze devam edip hislerimizin daha da arttığı, lâkin amansız bir hastalığa yenik düşüp 33 yaşında, hayatının baharında vefat eden kadının hayatıma girmesine vesile olduğu için üzüntüm bin kat daha arttı.

Yazarken nasıl zorlandığımı ve yüreğimin nasıl attığını anlatamam. O forum benim için, hem anlam bulduğumuz hem anlam kattığımız hem de kullanıp bir kenara attığımız ve ihanet ettiğimiz bir tarih idi. Bir dostumu, ailemden birini kaybetmiş gibiyim. Bundan sonra bir tek paylaşım yapılmasa dahi, dönüp dönüp anılarmıza bakabildiğimiz bir albüm gibi kalmasını çok isterdim. Umuyorum bir şekilde gerçek olur.

Hepiniz sağlıcakla kalın.

#8332 zodiac_tauruss, 18 Eylül 2020 08:47
    Son düzenleme: 18 Eylül 2020 10:45
    refuserQ, fortress34, zxc ve 5 kişi daha bunu beğendi.