Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Hocam o işlere girmek biliyorsunuz ciddi bir maddiyat istıyor.Araç zaten vosvos ,ne kadar izolasyon yalıtım vs yapılırsa ben iyi sistem kurulsada pek dinlenebilecegini sanmıyorum yani en azından hakkıyla.Cunku motor gürültüsü cok fazla.Ben böyle sehir ici şıkır şıkır calsın ,doğrudan teyp baglantısı yapabileyim gibi bir sey istemistim.Hem o ''paynırın'' sesi sanki eski yıllardaki oto hoparlörleri gibi :) Kısmet bakalım artık.Onu alırsanız ,öne de şunu alın gibi bi hoparlör tavsiyesi varsa o olabilir ama.Takacak yer yok gerçi ama uydurulur bir şekilde.

2. BoranB

BoranB
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Son zamanlarda Aliexpress'ten kulaklık alan oldu mu, olduysa ürün fiyatı ve vergi ne kadardı? Tin T2 Plus almayı düşünüyorum ama verginin ne kadar çıkacağını bilmediğim için çekiniyorum.

3. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    135
    Bana %18 çıkıyor her seferinde. Kutu üzerine genelde 5$ ya da 10$ yazıyor satıcılar.

Collapse Signature Expand Signature
  4. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,405
    2.el satış yapan çoğu sitede, ürünlerin döviz artışıyla fiyatları yükselmişti döviz düşmeye başladı ama henüz fiyat indiren görmedim.

refuserQ bunu beğendi.
  5. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,401
    Bu iyiydi hocam sesli güldüm :)

6. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    146
    Beyler a5+ larin altına hem rezonansı kesecek hemde biraz yerden yükseltecek foam/köpük arıyorum ne tavsiye edersiniz?

7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,401
  8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869

Hocam pek tecrübem yok ama birkaç farklı deneyim sonrası eski aracımda uyguladığım sistem bence tatmin ediciydi. En azından fikir vermesi açısından tüm süreci anlatayım.

Kapılar ve ön konsolda JBL GTO 6508C komponent seti kullandım. Elbette basslar eksik geldiğinden ve arabada hep yalnız olduğumdan koltuk altına da Alpine pwe-s8 koydum. Yalnız olmanın en büyük avantajı yan koltuktaki zırıltı da dinlese umrumda değil. Ne kulaklık ne de stereo sisteme benzedi ama his olarak çok keyif aldım. Komponentler için amfi kullanmadığımdan midler biraz sönük kaldı.

Sonra komple Denon sistemli yeni bir araca geçtim. Eski araba pert olunca yalnızca koltuk altı bassı söküp alabildim ve kenara koymuştum. Yeni arabada 6+1 Denon sistemde tizler şahane derken yine bass eksiği ile Alpine bağladım. Bu kez midler de yeterli derken baktım sahne sıkışık kaldı. Karantinamı atlatınca kapılara el atmayı düşünüyorum. Devam eden süreci dilerseniz en kısa zamanda anlatırım.

Yani hocam sonuç olarak sevdiğiniz kulaklık varsa onu dinleyin, arabaya yapılanların sonu kulaklıktan daha yorucu ve maliyetli :) Dost tavsiyesi, arabadaki en güzel ses kısık ve kötü ses :D

İbasso ifi falan biz deredeki alabalıklarmışız. Otomobilde hifi deyince denizdeki kepçe balığına dönüştük...

9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    833
    çözüm a5+ satın gitsin

:p

daha iyisini dinleyince , geri dönesi gelmiyor insanin :cool:

bu arada mübalağa yaptım , bende merak ettim gelecek öneriyi ;)

şöyle bir şey olabilir mi?

kanto tuk dinler iken , ayaklıkları dikkatimi çekmişti

yaylı yatak gibi , hoparlörü koyuyorsunuz , bass frekansları devrede iken

hoparlör arabanın süspansiyonu gibi sallanıyordu ( ayaklıklar sayesinde )

bu çözüm müdür bilmiyorum , normal ayak dediğin sabit durur ya , bunda yaylanma var

:rolleyes:

10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    146
    Dolar 7 olmuş bu kur da sistem toplanmaz. :D

Benim hoperlorleri yükseltmem gerek şuanda tweeterlar ağzıma bakıyor ve en iyi sesi alamıyorum. Gelecekte ref. bir hoperlore geçmek istiyorum, yamaha hs7 alırım muhtemelen bir yandan ls50'nin aktifi de ilgimi çekiyor, bilmiyorum.

11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
    Hocam biliyorum az cok.Ben hoparlörün kalitesini ve amfi ihtiyacını sormustum.2015 de arabamıza taktırmıstık.Band pass gecisli alpine g subwoofer ,yine ön ve arka kapılara alpine mid takımı ,infinity referance serisi bir amfi(bu amfiyi aldıgım güne...) sonuc pek tatmin etmedi.İzolasyon yapalım dediler ses için o sırada amfi bozuldu.Digicoma 2 kere garantiye gitti geldi...Ne heves kaldı ne bisey.Ses yalıtım islerine girmedik.Eski tadı kalmadı amfinin o tamirden sonra...Arada böyle bassli bir house müzik açıp gümbür gümbür çaldırıyorum onun dışında pek sıradışı bir yanı yok.Yani benim de cok bilgim yok ,bu ise girdik sonuc facia oldu. :) Aldıgım mallarda iyiydi halbuki...Bilmıyorum.

12. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,405
    Bu sefer Tanrı’nın eli, 10’u yanına aldı. R.I.P. Diego Armando Maradona ..

13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    146
    Amerika'da bu işleri böyle yapıyorlar hocam

Araçta toplam 9 17v akü, her biri 300amp 4 alternator var.

#8433 PehliOne, 26 Kasım 2020 01:15
    Son düzenleme: 26 Kasım 2020 03:20
    refuserQ bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,176
    Chevrolet Phantom Diamond :)

refuserQ bunu beğendi.